Кое ви е любимото сладко?

  • 7 623
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 399
На шоколада наблягам. Любимите ми са течен Нутела, линд с бадеми, бонбоните линдор и шок.бонбони с алкохол вътре Mr. Green Ама и други видове не отказвам Wink
Пандишпанов кекс също много обичам и ябълков щрудел.
Ох, сега се сетих още нещо - марципан. Малеее, как ми се дояде ooooh!

# 16
  • София
  • Мнения: 708
никой ли не обича Тофифи (бонбони)

# 17
  • Мнения: 6 155
никой ли не обича Тофифи (бонбони)
Аз, аз Grinning Бонбони всякакви /почти/ обичам, също и сладко от дюли или круши  Heart Eyes

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Изобщо всичко, що е шоколад ми харесва, макар че напоследък не са ми особено вкусни по много.  Crazy Което е добър показател за мойта лакомия.
И щоко бонбони обожавам. Примерно Черноморец и Морска пяна много ме кефят. Обаче на Сушард бонбоните тоже любя.
А пък чуждестранни - Кот д`ивоар е хубу нещо.
Обожавам кремове разни, обаче ужасно рядко ям такива. Ако пък млякото в тях е леекичко прегоряло, мога да изям цяла тенджера и да пукна после. Sick
Тофифи не обичам, щото ми залепва карамелът по ченето и се страхувам да не го откъртя. Коронките де. Тъй ми се случи миналата година с едн озахарно пИтле. Комшийката ходила на сбор и ми купила награда захарен пИтель, аз пък таквоз чудо не бях виждала от 30 години и рекох да го нахапя и оближа, на първата хапка го стиснах с двата зъба, единия от които залепна на парчето разтопен захар. Пуст късмет!
Крем карамел! Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 2 609
Торта "Гараш",крем "Брюле" newsm78 ,шоколади с лешници,някой спомена "Албени",ще добавя и "Туикс" и още,и още..... #Crazy

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Lindt с бадеми и портокал, Милка с вафла (дето е 300 г  Crazy), Милка с цели лешници, натурален шоколад и всякакви домашни дребни сладки - меденки, масленки, ореховки, шприцовани, фунийки, орехчета, еклери, локумки, пурички...Ама домашно изпечени да са Crossing Arms А понякога не отказвам и домашна торта (абе хич не чакам да ме молят  Embarassed)

# 21
  • София
  • Мнения: 5 828
Не си падам много по сладкото, обаче обожавам сладкото от ягоди на свекървата  thumbsup
От шоколадите харесвам Своге млечен или с лешник.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Само докато изчета какво сте писали и ми текнаха едни лигиии - чудо!
 Обичаааааааам:
 Шоколад Милка с цели лешници, с кисело мляко и с кафе, изобщо обичам шоколад с кафе,
 шоколад Линдт всякакви разновидности;
 Бонбони - шоколадови и не само;
 сладко от бели череши и горски ягоди - нищо, че го ям само в палачинки;
 Нутела, всякакви торти, кремове и чийзкейкове, умирам си за еклери и всякакви сладкиши с алкохолче, абе изобщо  - обожавам сладко и това е!

# 23
  • Мнения: 750
Първо си помислих, че питаш за сладката, а не за сладките неща по принцип и веднага ми замириса на сладко от зелени смокини!  Wink

Аз съм от пристрастените към всички форми на захар - хипоглекимия го наричат докторите.  Grinning

ТОП 15 в личния ми списък (но без определена позиция в него) са:

1. Сладко от зелени смокини
2. Сладко от вишни
3. Шоколадова торта с бишкоти и целувки (по рецептата на майка ми)
4. Торта Добуш (която баба прави за Нова година)
5. Торта Гараш (еееех, едно време в Японския х-л каква беше! Сега тази в пицариите Виктория става!)
6. Тарталетите с млечно-яйчен крем на мама
7. Сладките "Праскови" на мама
8. Крем брюле (ама този, които хапнах преди Х-години в едно френско 6. ресторантче в Кан)
9. Крем-карамел или тортата "Кроасан-карамел"
10. Ледените шоколадови мечета на Мориц
11. Липов и акациев пчелен мед
12. Бонбоните Рафаело
13. Печена тиква с мед, канела и орехи
14. Печени ябълки с ванилов крем
15. Изцедено кисело мляко с мед и орехи


Ужас! Олигавих си клавиатурата!

# 24
  • Мнения: 1 259
Харесвам шоколади с лешник,Баонти и наполеонки Stuck Out Tongue Stuck Out Tongue

# 25
  • Мнения: 1 629
Потекоха ми плюнки...да се отчета и аз:
Рафаел-ченца, домашна торта с орехи и жълт/яйчен крем/, бонбони - натурален шоколад с пияни вишни, това е най-любимо Simple Smile

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
.......10. Ледените шоколадови мечета на Мориц...
Това какво е? Много интригуващо звучи!

# 27
  • Мнения: 5 183
От сладката - смокини, дюли
А ина4е - ШОКОЛАД, крем Карамел, сладолед, "Морени" /отдааавна не съм яла/, торта Гараш, еклери, баклава, тортите на мама, тоблерон ... и какво ли още не.

# 28
  • Мнения: 4 371
Няма сладко нещо, което да не ям. Всъщност има-крем карамел и разни нишестени кремчета Sick , но всичко друго е добре дошло Hug
Спаска, моля те дай рецептата за тортата на майка ти - Шоколадова торта с бишкоти и целувки, плийз Praynig, звучи страхотно.

# 29
  • Мнения: 750
.......10. Ледените шоколадови мечета на Мориц...
Това какво е? Много интригуващо звучи!

Това са едни детски шоколадови бонбони от моето детство, когато ги имаше само в Кореком. На станиолените им опаковки има нарисувани мечета в най-различни дрешки. Продават се не в кутия, а в пакетчета. Най-вкусният шоколад за мен! Сега ги има и в Била.

Общи условия

Активация на акаунт