Мартенските ни деца, лудуват си на свобода!

  • 23 453
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 361
Здравейте,

Ние си имаме 1 кучешки и 1 предкътник горе в ляво и 3то зъбче долу в дясно. Направо съм  Shocked През ноща се буди от разни кризи и се мажем с дентинокс.
иначе имаме проблем съ закуската- не яде нищо освен сирене и кашкавал на сандвич или кисело мляко сбисквите. Но здраве да е.

Шу- честит ти договор.
А по въпроса- и аз не бих я оставила Елия дори и на майка ми за повече от 2-3 дни. За мн бабите са да се радват, не да възпитават.
Едно време свеки е оставила мъжа ми на 11 месеца в БГ, а те са били в Ташкен. Свекър и дошъл и казал, че тва дете там не може да седи. Илия е гледан до 5 годинки в Казанлък (вярно баба му и дядо му са мечта хора), после от това бабе тук и техните са се прибрали като е бил на 7г. Е вярвай ми той няма никаква връзка с тях.
Аз съм на мнение, че първите 7-10 години се оформя характера и начина на живот. Едно дете трябва да е с родителите си.

Хайде ние се оправяме да водим Елия към Люлин.

# 31
  • Мнения: 276
 И аз не бих си оставила детето за 1 година, като чета майките тук не вярвам която и да е да го направи, стига да не е притисната от някакви необичайни обстоятелства. Свекитата често споменават да съм им я оставяла за цяло лято след някоя и друга година, но на мен това много ми се вижда. Най- много за 2 седмици бих я оставяла и то когато вече е по-голяма.
 В момента си я усещам, че е много привързана към мен. Когато е кисела само мен признава, никой друг, даже и баба й, не знам към баща й каква ще е реакцията, когато се видят. Иначе протяга ръчички към мен и едно жално-жално вика "мама, мама", че ми става много мило.

# 32
  • София
  • Мнения: 263
Честит имен ден на всички батковци, татковци, дядовци и т.н. празнували вчера! Специални поздрави на Гери и на Гого на СЗА   bouquet

За бойкота на Нестле- аз го подкрепям само заради това че ме дразни как рекламират. Ако имаше бойкот на Персил, Уош енд гоу, Данон, Нивеа и хилядите други марки, разчитащи на рекламите и към тях щях да се пиша. Просто ми е противно да ползвам такива неща- като изключим Милка, (но не правена в БГ)и дъвки.

Тони, старата ти количка нали беше Мак Ингланд. Ако е така- поразпитай този онзи дали деца на възрастта на нашите се задържат вътре, защото моята приятелка беше с такава, но детето като стана на 7 месеца и започна да седи в нея- въобще не може да се закрепи вътре- само се килва и изсулва. Много е несигурна -има само един колан, който е през гърдите...
Нейната е по- стара, де , може да имат  разлика моделите. Но пък ако Рая само ще спи в нея, а иначе ще  ходи...май няма нищо обезпокояващо.
И Мерси за споделянето за подправките-и аз сложих джоджен вече и дафинов лист.

# 33
  • Костинброд
  • Мнения: 107
Здравейте-е-е-е-е-е-е........
Честито на всички,които са имали поводи.Шу-честито за новата къща-безброй поводи за празнуване да имате в нея  bouquet 
Ние изчезнахме от форума от доста дълго време по независещи от мен причини(няколко тъжни повода).На Алекс от един месец не може да му избият кътниците-венеца му е ужасно подут и син но не може да прореже и това е.Отвратително кисел,неядящ и залепен за мен е.Но почва да се отпуска да ходи и мога да се похваля с ходещи крачета-скоро ще правим прощапулник.
Иначе за да не ми е скучен живота баткото получи обрив и хранително отравяне след консумация на сандвич в училище Close
Това е от нас засега.Надявам се да имам възможност да се включвам редовно.
Лек и усмихнат ден на всички.  bouquet

# 34
  • Мнения: 645
Добро утро и от мен Hug

Аденис мила Hug, дано избият зъбчетата и да се успокои детенце. Честити ходещи крачета. За баткото, какво да кажа, то думи да нямаш, нацелувай до от мен.

Благодаря ви момичета за честитките Hug Диваните не дойдоха, та днес ги чакам. Масата я взехме, но не влиза през вратата та сега чака да я разглобят в гаража. Шкафа и един скрин останаха за неделя. Много симпатични хора са продавачите, аз за скрина направо си попитах дали имат, та може и още един да дадат. Мебелите са страхотни, вярно не са нови, но са много добре подържани и са масив а не талашит. А цената направо е символична. Боян нали много искаше Баба си, но взе да му идва нанагорно Mr. Green, той не е свиквал само по петите му да върви някой и да му прави забележки и да му бута нещо в устата, то не че аз не му справя забележки, но тя и за секунда не го оставя сам, дава му в устата като се храни и тн.и....

Окич аз имах Маг Инглад с Боян, но не съм имала такъв проблем. Според мен количката е много удобна. Мисля че може би му е рано на детенце да е в най изправеното  положение на гръбчето, но тази количка има много положения. Лолата уж е много обезопасена и тн., но Яна докато не почна да седи стабилно и в нея се килваше и изхлузваше.


Ели  Hug ама не разказвай за мен, че не стига че и тук се излагам, ми други да знаят каква съм калинка Crazy

Рила ти беше пуснала линк с една оградка, ние сме с такава, много е удобна наистина.

Иначе за пускането на детето, аз наистина се бях замислила за Боян, но единствено защото моето детство мина там, аз бях на неговата възраст когато отидох. За него имаше и вариант там да тръгне на градина и да научи език, но племенника има проблеми с говоренето и сега та няма да го дават на градина че съвсем ще го объркат. Както и да е брат ми и снаха ми си решават.
 Сега ви оставям че трябва да звъня на тези с диваните и със сметките за вода, ток и тн.

# 35
  • Мнения: 6
Айде, да се запишем и ние в новата тема.
Честито на патерица на всички именници  bouquet
И аз много харесвам Герьовден- в нас той е като национален празник, имаме много именници, а сестра ми дори е и родена тогава, та вчера празнувахме.
За срещите: На люлинската може би ще дойдем, но по късно след обяд- ако сте още там- ще се чуем. А за 15 още нищо не мога да кажа, зависи дали нашия тате ще почива, ако е на работа сигурно ще дойдем.
В неделя ще е кръщенето на Андреа и съм в голяма еуфория. Малко се натъжих, че го дават времето да не е много приятно, ние сме запазили едно заведение с хубава лятна градина и ако вали ще трябва да се време вътре много ме е яд.... ама какво да се прави.
Хубав ден на всички Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 49
За Нестле и „вредните” храни, кърменето, АМ и т.н. и крайните мнения, имам любим израз - Всяка крайност е родна сестра на ограничеността. Пък нека всеки сам си преценява.
Шу, татко й не дава за ден да я оставим на бабите в съседен квартал за ден, пък каму ли за седмица и повече. Може би, като порастне ще е различно, но като го познавам, не ми се вярва.
Tony_st, защо с Рая не ви качиха на самолета, пък мъжете да се дрънкат с колата?  newsm78
Виктория от няколко дни е със сини чело, вежда и буза, защото като я сложа в креватчето и започва да се треска в решетките, а ако й се каже на нещо НЕ, ляга на земята и започва да се треска и тръшка долу. Като я сложа на спалнята да я приспивам и се започва едно премятане, минимум час. Гася лампата с надеждата по-бързо да заспи, но не...Треска се в таблата, вчера нададе една глава на стената, в следствие на което има цицина. Гушната също не желае да заспива. И това се развива вечер след  10.30ч. до към 12.30ч. През деня спи максимум час и то ако я прилъжа навън с количката. Вчера примерно, след 2 часа разходки, заспа в 17.40ч., а в 18.20ч се ококори. Давайте съвети кво да я правя, че ми иде да се метна от високо  Crazy Не мога да свърша нищо в къщи, пък да не говорим да обърна внимание на себе си  Tired

# 37
  • София
  • Мнения: 5 289
Тони_ст, лек път! Ще чакаме да пишете, че сте пристигнали благополучно  Hug Hug Hug

Рила, благодаря. Рядко успявам да следя коментари под статиите на който и да е блог, понякога има десетки такива  Mr. Green

Окич, и мен супер много ме дразнят рекламите на Нестле, как се стараят да внушат, че продуктите им са здравословни, особено детските. Или пък от рода "Мама ме обича, затова ми дава да пия Нескуик"!!! "Данонино захруска е много здравословно, затова мама ми го дава" и т.н. - децата как да не вярват?!? Па и родителите?!?
На МагИнглънд-а коланите наистина са малко афиф (тънички), но са си през кръста и през раменцата (5-точкови)  Peace Аз нали ползвах същата преди настоящата  Peace

Аденис, направо ме удивява този невероятен "късмет", който ви преследва. Не вярвам в такива неща, ама що не направите един курбан?

Крисче, защо не я оставиш сама да се умори и да заспи (за вечерното спане)? Калин често беснее из спалнята и в един момент буквално гушва някоя възглавница, покатерва се отгоре й и заспива. През деня не виждам проблема да спи в количката, ако има полегнало положение (не помня каква ви беше  Embarassed), при нас много често се случва.

За оставянето на децата
, Калин още не е оставян, така и не успяхме дори на 3D кино да идем (по други причини, де). Най-голямото му гледане от друг човек (освем мен и мъж ми) беше миналото лято докато бях на физиотерапия - 10 дни по 30-40 миннути - изкарваха с майка ми на една площадка - той още си седеше само в количката и зяпаше децата. Особено както се развиха при нас нещата, друг би го взел само при невероятни форс мажорни обстоятелства.

СРЕЩИ - София:
13.05 (четвъртък) - след 12 ч. на чичо Емо - Люлинска пресконференция с Калин - при хубаво време!!!
15.05 (събота) - РАБОТЕН ДЕН - Борисова градина - със специалното участие на РАЯ + ТОНИ + ТАТИ и на Ния + Бухта -? вариант за клубче? чакаме прогноза за времето?
Списък: Зелено човече, Тони_ст - 11 ч.? 14 ч.?, Бухта - СЛЕДОБЕД, Вероники, Дидето, Окич, Васида, Крисче, 22, ?Еля, Росикв, Ел, Елвинг, Рила
Радикално предложение: като гледам ние с Калин ще се цаним за комитет по посрещането и уведомяването на желаещите кой е дошъл и къде по-точно се намираме (който ми няма ГСМ, да пише ЛС и ще дам). Кой когато смогне да дойде - да заповяда и ще откараме цял ден в Борисовата - само дано е хубаво времето. Тони като има яснота кога ще дойдат, ще напише и така. Мисля, че можем още към 10-11 ч. да сме в Борисовата конкретно ние  Peace

# 38
  • Мнения: 660
Тони, старата ти количка нали беше Мак Ингланд. Ако е така- поразпитай този онзи дали деца на възрастта на нашите се задържат вътре, защото моята приятелка беше с такава, но детето като стана на 7 месеца и започна да седи в нея- въобще не може да се закрепи вътре- само се килва и изсулва. Много е несигурна -има само един колан, който е през гърдите...
Нейната е по- стара, де , може да имат  разлика моделите. Но пък ако Рая само ще спи в нея, а иначе ще  ходи...май няма нищо обезпокояващо.
И Мерси за споделянето за подправките-и аз сложих джоджен вече и дафинов лист.

Нашата е от миналата година и има 5 колана - през раменете, през кръста и между крачетата. Рая много обичаше да се вози в нея седнала, защото има напълно изправено положение - тя и затова трудно свикна с Бъгстъра - там е леко под наклон и в началото не искаше изобщо да седне в него. Така че, се надявам да реши сега да стои в нея поне малко, или ако и се доспи, поне да преспи там. Тя иначе трудно стои в количка изобщо, защото иска само да ходи по улиците, та ще си ходи предимно...

Сега видях, че и Зеленкото писала. В нейната обобщена информация пише, че Бухта е предпочела сладобяд - ми дайде един ориентировъчен час и така ще може да се видим повечко хора. Peace А тя Зеленкото ще е от 11 ч. там, та и ние в момента в който се пооправим ще се отправим натам, пък дано времето ни позволи да останем по-дълго време.

АденисHug

Шу, да се похвалиш като дойде готиния диван. Peace

Крисче, предпочитам да съм с мъжа си, вместо да ги мисля 2 дни. Peace А и ще сме с 2 коли, че на нашите колата остана тук през март, че нещо не беше в ред, та я карахме по майстори и сега просто баща ми дойде да си я прибере. Решихме да пътуваме и ние с колата, защото е на лизинг и трябва да мине предгед в сервизите на Пежо, пък и тъкмо ще си вземем още някакъв багаж за насам. Peace

# 39
  • Мнения: 201
Супер, и ние ще гледаме към 11 да сме в Борисовата, само дано не вали Peace

# 40
  • Мнения: 361
Здравейте,

Ние оставихме дребнотопри мама, поразходихме се и аз се сдобих с две блузки.

аденис-  Hug
Шу- аз не с лошо разказвам. Тя кумата само кимаше и вика- на тая жена медал да и дадат.  Hug
За Нестлето- аз пък що не се сещам как рекламират  newsm78 То не че гледам реклами много де.

Някой ходил ли е на кино наскоро? И какво е гледал?

Хайде от мен  Hug

# 41
  • Мнения: 276
 Искам да се похваля, че Кали днес се отпусна и походи повечко сама. И като ходи се залива от смях, много й е кеф. Обаче ме гледа дали съм наблизо и дали съм в готовност да я хвана, ако падне. Скоро може и да правим прощапулник, само още малко да укрепне.

# 42
  • София
  • Мнения: 673
А на Светлака й е избил един горен зъб и прозира долен


А как ми се ходи на кино....

# 43
  • Мнения: 64
Да ми се чуди човек каквотърся тук посред нощите..... Crazy  като малчо спинка от 20,30 ч.....все си намирам някаква работа....

Ели,ние ходихме преди две седмици на "Мисия Лондон"....ами какво да кажа....рекламата ми беше създала по-големи очаквания....,иначе филмчето е хубаво.

За рекламите - а защо е нужно да им обръщате внимание?  newsm78

И последно-Митето има вече два почти излезли кътника и още два зъба с по едно връхче излезли.Значи стават общо 12 бр. От една седмица гризе солетки,бисквити и въобще вече не се дави, нали си има човека и зъби за дъвчене  Laughing

Лека нощ от мен...стига съм висяла в нета!

# 44
  • Мнения: 361
Здравейте,

Да почерпя със зъкуска


днес мъжо става на 32г.

ЧРД и на Инкогнито!

Общи условия

Активация на акаунт