Как приготвяте АМ?

  • 12 549
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 782
Мисля, че най-точният отговор на въпросът ти е на кутията на въпросното мляко.
Приготвяй го според указанията и няма да сгрешиш....за грамчетата, които ще яде, се води по нуждите на детето.

Съгласна съм с мнението на Ангел-Дуст

# 16
  • Мнения: 3 675
не се подвеждайте по написаното на кутията, за месеците на моята пише, че водата е 180 мл и храненето е 5 пъти, то и затова стана така дебела, сега й давам 150 мл мляко.много е това ам за толкова малко бебе.аз отначало слагах по 60-70 мл вода
съгласна съм с фран джонсън, лекарката ни каза същото
ако изпиване 180 мл вода, както пише на кутията, сега ще трябва да е 14 кила
пък не може бебето да изпива повече от литър за денонощие

ще поясня, досега съм я хранила, така както е описано на кутията, в резултат на това качи доста, над 1 и 200 всеки месец
ако продължавах да й давам като количество указаното на кутията за съответните месеци, щеше да тежи много повече, затова се изразих така, но си е до дете май

Последна редакция: пт, 07 май 2010, 16:03 от gitadam

# 17
  • Мнения: 6 274
не се подвеждайте по написаното на кутията, за месеците на моята пише, че водата е 180 мл и храненето е 5 пъти, то и затова стана така дебела, сега й давам 150 мл мляко.много е това ам за толкова малко бебе.аз отначало слагах по 60-70 мл вода
съгласна съм с фран джонсън, лекарката ни каза същото
ако изпиване 180 мл вода, както пише на кутията, сега ще трбява да е 14 кила

Никой не е казал, че "трябва" да яде по толкова, колкото е написано на кутията.
Показаното там се отнася за "средностатистическото бебе", а такова знаем, че няма.
Говорим за дозиране и мерителни лъжички.
Естествено, че ще чете и ще приготвя млякото според упътването.
Какво значи "не се подвеждайте по написаното на кутията"?!
  Tired

# 18
  • Мнения: 31 426
Както пише на кутията, така го приготвяй.

# 19
  • Мнения: 803
не се подвеждайте по написаното на кутията, за месеците на моята пише, че водата е 180 мл и храненето е 5 пъти, то и затова стана така дебела, сега й давам 150 мл мляко.много е това ам за толкова малко бебе.аз отначало слагах по 60-70 мл вода
съгласна съм с фран джонсън, лекарката ни каза същото
ако изпиване 180 мл вода, както пише на кутията, сега ще трябва да е 14 кила
пък не може бебето да изпива повече от литър за денонощие

ще поясня, досега съм я хранила, така както е описано на кутията, в резултат на това качи доста, над 1 и 200 всеки месец
ако продължавах да й давам като количество указаното на кутията за съответните месеци, щеше да тежи много повече, затова се изразих така, но си е до дете май

Не съм съгласна с теб... Аз спазвам точно указанията на кутията и ми се получава около 200мл готова смес. Понякога Дара го изяжда цялото, друг път - не. Сама решава колко да яде. И досега не е качвала повече от 1кг за месец. И да, храни се по 5 пъти на ден. НО това не значи, че изпива по 1 литър АМ. Просто яде толкова, колкото иска самата тя и нямаме проблем.

# 20
  • Мнения: 1 111
моята беба едвам изяжда 60-80 мл сега...а би трябвало 120 мл да хапва
аз знам 4е на колкото месеца е бебето следва да яде 100 мл,като 0-та в средата се заменя с месеците,т.е. ако е на 2 месеца - 120 мл, на 5 - 150 мл...Това е ориентировъчно...понякога бебето хапва повече,друг път - по-малко...

не нападайте жената де с това трябва и нетрябва - задала си е въпроса - не  се караите сега

# 21
  • Мнения: 462
Първо водата, след това млякото. Ако е от гъстото за повръщащи бебета ми
се налагаше да го доразбивам с нещо. Изхвърля се най-късно след час.

# 22
  • Мнения: 1 111
да, на кутиите пише,че се изхвърля след 1 час от приготвянето му...но днес аз приготвих прясна порция мляко и по инерция в бързината съм взела шишето със старото мляко,което бях оставила за изхвърляне и миене...Явно съм била доста сънена...  Rolling Eyes

Но да ви кажа, в болницата където раждах, ми правеха например 120 мл мляко за 3-4 храненеия например /правеха го сутрин и вечер и съответно от сутринта храня през деня,а от вечерното - през ноща...никога не правеха млякото непосредствено преди часа за хранене   Rolling Eyes /...а имаше и моменти когато го приготвяха обратно - т.е. първо слагаха сухото мляко и после доливаха водата...
Доколкото знам се хвърля млякото за6тото се развъждат бактерии в него, но в болницата така хранех бебка 3 дни... Confused Ето и днес пак...надявам се да не съм и навредила много...
А и в книгата на д-р Спок пише,че млякото може да се приготви и да се държи в хладилник до момента на използването му

Имам познати,които пък не изхвърлят кутията с АМ 4 седмици след отварянето и, а си я ползваха докато свърши и не са имали проблеми...

Та въпроса ми е как вредим на бебето като му даваме мляко,престояло повече от час след приготвянето му ,както и мляко,престояло в кутяата повече от четири седмици след отварянето и ...  newsm78

Последна редакция: вт, 18 май 2010, 18:25 от tuly

# 23
  • София
  • Мнения: 12 809
да, на кутиите пише,че се изхвърля след 1 час от приготвянето му...но днес аз приготвих прясна порция мляко и по инерция в бързината съм взела шишето със старото мляко,което бях оставила за изхвърляне и миене...Явно съм била доста сънена...  Rolling Eyes

Но да ви кажа, в болницата където раждах, ми правеха например 120 мл мляко за 3-4 храненеия например /правеха го сутрин и вечер и съответно от сутринта храня през деня,а от вечерното - през ноща...никога не правеха млякото непосредствено преди часа за хранене   Rolling Eyes

Кажи къде си раждала да им пратим ХЕИ.


Та въпроса ми е как вредим на бебето като му даваме мляко,престояло повече от час след приготвянето му ,както и мляко,престояло в кутяата повече от четири седмици след отварянето и ...  newsm78
Развиват се бактерии, които биха могли да са опасни за бебето, защото е мъничко и няма достатъчно развита имунна система. РН на стомаха е различно от това на възрастните, при които меда, например, не е никакъв проблем, но поради ниската киселинност на бебешкото стомахче спорите в меда могат да предизвика ботулизъм. Идеята на детското хранене, детската кухня и тн е същата- яде се прясно приготвена храна, а такава престояла в хладилник след 1.5 2 годишна възраст и то с уговорки.

В книгата на Спок може да пише друго, защото в някои страни има или е имало млека, които могат да се разтворят и да стоят приготвени в хладилник. колкото до самото разтваряне следвай инструкциите на кутията. Милумил, например, преди трябваше да се разтваря така- сухата субстанция в половината от водата загрята до 60 градуса, а след това се добавя и останалото вода. АМ е бейби фомула, т.е. от сухата субстанция се получава мляко по точно определен начин. Иначе състава се променя.

# 24
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Аз слагам млякото в случая 4 мерителни лъжички, заливам го с малко вода , за да се разтвори и долива до 120мл.Така ме посъветва педиатърка и има логика.

# 25
  • София
  • Мнения: 84
Как преценявате, че температурата за приготвяне на АМ е стигнала 55-60 градуса?

# 26
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Как преценявате, че температурата за приготвяне на АМ е стигнала 55-60 градуса?
Моята практика е следната.Два пъти на ден преварявам вода.Част от нея държа в термус, за да се запази доста топла-като градуси нямам идея колко е.Останалата част в една кана с капаче и тя си изстива.Слагам млякото, след  което го заливам с топлата вода от термоса, а после доливам със студената вода от каната до стигане на нужните мл.в резултат получавам топличко и приятно за пиена на бебчо мляко.

# 27
  • София
  • Мнения: 84
Как преценявате, че температурата за приготвяне на АМ е стигнала 55-60 градуса?
Моята практика е следната.Два пъти на ден преварявам вода.Част от нея държа в термус, за да се запази доста топла-като градуси нямам идея колко е.Останалата част в една кана с капаче и тя си изстива.Слагам млякото, след  което го заливам с топлата вода от термоса, а после доливам със студената вода от каната до стигане на нужните мл.в резултат получавам топличко и приятно за пиена на бебчо мляко.


И аз понякога разтварям в топла, а доливам хладка, когато бързам заради рев от глад. Чудех се дали е вредно ако температурата на топлата вода не е точно като в инструкциите на опаковката newsm78

# 28
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Моето мнение е, че няма проблем и занапред ще си карам по същия начин.Но в никакъв случай, не искам да ангажирам никой със своите мисли.

# 29
  • София
  • Мнения: 84
kiki1975, много ти балгодаря за отговорите  Simple Smile. Сигурно наистина не трябва да се вманиачавам толкова, но се засилика коликите ни и се чудех дали проблемът не е в начина на приготвяне на млякото  newsm78. Понякога, когато бързам, не изчаквам много да се сгорещи водата. Затова идеята ти за теромса много ми допада Peace.

Общи условия

Активация на акаунт