Как приготвяте АМ?

  • 12 551
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 570
Аз пък винаги съм правила АМ с хладка вода.
Установих още в първите дни, че с гореща вода АМ не се разтваря така хубаво, както с хладка.
Не е имало никакви проблеми.

# 31
  • Мнения: 3 241
И аз не топля изобщо вода.
Слагам такава на стайна температура.

# 32
  • София
  • Мнения: 12 809
Аз пък винаги съм правила АМ с хладка вода.
Установих още в първите дни, че с гореща вода АМ не се разтваря така хубаво, както с хладка.
Не е имало никакви проблеми.
какви проблеми очакваш да се проявят? когато АМ не се разтваря според указанията на опаковката, което включва е температурата на водата бебето не получава пълноценно АМ, а само онази част от съставките, които не изискват специфични условия, за да се разтворят. останалото остава като частици, но не и като качества. пише го с дебели букви на всяка кутия АМ. Това е, което наричат бейби формула.

# 33
  • Мнения: 3 241
Явно млеката са различни - тук на нито едно не пише да се прави задължително с топла вода!
и това със стайната температура не е моя приумица, така ми казаха в болницата.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 809
Явно млеката са различни - тук на нито едно не пише да се прави задължително с топла вода!
и това със стайната температура не е моя приумица, така ми казаха в болницата.
Разбира се, че не всички АМ изискват специални условия. Както казах на предишната страница, в някои страни има и АМ, което може да престои приготвено в хладилник 12 или 24 часа. Казвам да се следват указанията на кутията, а ако те не изискват нищо специално още по- добре, защото не се налага кухнята да стане лаборатория. Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 12 570
Аз пък винаги съм правила АМ с хладка вода.
Установих още в първите дни, че с гореща вода АМ не се разтваря така хубаво, както с хладка.
Не е имало никакви проблеми.
какви проблеми очакваш да се проявят? когато АМ не се разтваря според указанията на опаковката, което включва е температурата на водата бебето не получава пълноценно АМ, а само онази част от съставките, които не изискват специфични условия, за да се разтворят. останалото остава като частици, но не и като качества. пише го с дебели букви на всяка кутия АМ. Това е, което наричат бейби формула.

Не знам колко пълноценно АМ е пил синът ми, ама като го гледам как расте, явно ще съм уцелила формулата  hahaha

# 36
  • София
  • Мнения: 12 809
Аз пък винаги съм правила АМ с хладка вода.
Установих още в първите дни, че с гореща вода АМ не се разтваря така хубаво, както с хладка.
Не е имало никакви проблеми.
какви проблеми очакваш да се проявят? когато АМ не се разтваря според указанията на опаковката, което включва е температурата на водата бебето не получава пълноценно АМ, а само онази част от съставките, които не изискват специфични условия, за да се разтворят. останалото остава като частици, но не и като качества. пише го с дебели букви на всяка кутия АМ. Това е, което наричат бейби формула.

Не знам колко пълноценно АМ е пил синът ми, ама като го гледам как расте, явно ще съм уцелила формулата  hahaha
Направила си го- минало е и няма за какво да се връщаме назад, но това не е правилното решение и на самите кутии с АМ пише, че от това може да има сериозни последствия. Всеки е правил грешки, но за да се оневиним няма нужда да пласираме нашите грешки като правило и да ги даваме като съвет, за да не сме сами в грешката.

# 37
  • Мнения: 1 111
Аз слагам млякото в случая 4 мерителни лъжички, заливам го с малко вода , за да се разтвори и долива до 120мл.Така ме посъветва педиатърка и има логика.

 newsm78 ама когато се приготви според описанието на кутията се получава мляко малко над 120 мл. например....мисля,че при теб се губи количество от водата...

Бояна,благодаря за отговорите ти, сега много съжалявам,че не съм настоявала в болницата да ми приготвят прясно мляко,а давах старо...ама то там какво ли да очакваш /ще  се въздържа от коментар в кои град раждах, 4е болницата е една и добре че и нея я има /- там нито шишета се стерилизират,нито водата е преварена,а седи в един чаѝник върху радиатор,за да е топла /да не говорим,че на моменти си е направо вряла и така заливаха млякото,а ние чакахме да изстине,за да нахраним бебоците,а те съответно се скъсваха от рев докато чакаме.../, а и бебовците ги повиват в пелени,а не ги обли4ат с дрешки...

# 38
  • София
  • Мнения: 12 570
Аз пък винаги съм правила АМ с хладка вода.
Установих още в първите дни, че с гореща вода АМ не се разтваря така хубаво, както с хладка.
Не е имало никакви проблеми.
какви проблеми очакваш да се проявят? когато АМ не се разтваря според указанията на опаковката, което включва е температурата на водата бебето не получава пълноценно АМ, а само онази част от съставките, които не изискват специфични условия, за да се разтворят. останалото остава като частици, но не и като качества. пише го с дебели букви на всяка кутия АМ. Това е, което наричат бейби формула.

Не знам колко пълноценно АМ е пил синът ми, ама като го гледам как расте, явно ще съм уцелила формулата  hahaha
Направила си го- минало е и няма за какво да се връщаме назад, но това не е правилното решение и на самите кутии с АМ пише, че от това може да има сериозни последствия. Всеки е правил грешки, но за да се оневиним няма нужда да пласираме нашите грешки като правило и да ги даваме като съвет, за да не сме сами в грешката.

В кое точно ми е грешката? Че съм го правила с хладка вода, а не с вряла ли?
И какви са сериозните последствия, моля те да ми обясниш?

# 39
  • Мнения: 1 111
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=910

ето полезни указания за приготвяне на мляко, стерилизация и т.н.

# 40
  • София
  • Мнения: 12 570
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=910

ето полезни указания за приготвяне на мляко, стерилизация и т.н.

Хопалаааааа и какво пише тук

Цитат
Оставяйте преварената вода да се охлади преди да разбъркате в нея млякото на прах.

# 41
  • София
  • Мнения: 12 809
В кое точно ми е грешката? Че съм го правила с хладка вода, а не с вряла ли?
И какви са сериозните последствия, моля те да ми обясниш?
Ако на това Ам, което си дава не пише да се разтваря в хладка вода, а в гореща си направила грешка. Всяко АМ се разтваря по различен начин. Сина ми започна да пие към годинка и тогава беше на Милумил, който се разтваряше първо сухата субстанция в половината  вода с температура от 60 градуса и след това се добавяше останалата. Това е само пример, а всяко АМ си има указания на кутията. Няма правило по принцип, а указанията за всяко едно. Какви са последствията попитай някой химик, защото на мен ми е трудно да ти обясня какво се случва със всички субстанции в АМ, когато не бъдат разтворени правилно. Най- малкото и просто следствие е, че хранителната и полезна стойност намалява.

tuly За съжаление в малко болници у нас човек може да си позволи да има претенции, особено докато е в ръцете на персонала. каквото било било. И при останалите ни не всичко в хранителното минало е само по учебник. Важното е, че не е имало последствия. Hug

# 42
  • Мнения: 1 111
за  Милумил наистина е така би трябвало да се приготвя, въпреки че когато аз го давах на баткото-не го приготвях така,че ми беше хем трудоемко,хем невъзможно - тои беше ревливо бебе,а когато беше гладен - хич и не можеше да чака и ореваваше квартала,така че нямаше време за мерене на температура на храна,вода и т.н. Confused

# 43
  • Мнения: 1 558
Ами аз следвах много точно указанията на кутията.Спомням си,че на 30мл вода се слагаше една мерителна лъжичка.

# 44
  • Мнения: 8 939
Следя указанието на опаковката като знам, че леееко отклонение няма да е фатално. Да не говорим, че на Аптамил АР на чуждите езици пише едно, на родния - друго. Придържам се към указанието на английски, което намирам за по-логично.
Изобщо, на много неща - биберони, стерилизатори и т.н. има големи разминавания между упътването на български и на друг език.

Общи условия

Активация на акаунт