сушилня

  • 38 113
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, купих си сушилня и сега я пробвам. Ще ми се да питам тези от вас, които си имат такава вкъщи. При моята след като изчетох инструкциите някак си не намерих начин по който да регулирам времето за което да суша дрехите си. Много дълго ми се струва. Станаха 2 часа още продължава... нормално ли е това. Освен това ми светнаха лампичките за край на цикъла, за пълен контейнер с вода и влакна, но продължава да си работи... нормално ли е? И още нещо, така ли згрява наоколо, в кухничката стана като сауна...

# 1
  • Мнения: 230
да,става много горещо Peace...моята сушилня има и времеви часове(копчета за тях) Thinking,но можеш да регулираш времето, взависимост от материите....и чисти филтрите преди всяко сушене Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 422
Здравей

Имам сушилня и копчето което се върти е с време на сушене,като минимално е 30 мин.
Става топло защото излиза горещия въздух.Спирай я щом е работила 2 часа.Предполагам че са изсъхнали дрехите.

# 3
  • Мнения: 3
ето, аз я спрях, нали ми е за първи път и въпреки че изядох книжката с инструкциите, не са ми ясни много неща. Филтрите бяха фрашкани с мъхчета. Горе долу на всяка 3-4 дреха една е влажна, да не съм я претоварила, божеее и в цялото си старание, един ключ извадих от вътре даже, ужас... значи дефакто когато светне край на цикъла мога да я спра по всяко време в паузите на въртене, то излиза, че тя сама няма да спре...

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 422
Каква е сушилнята?
Моята е електролукс.Когато свърши цикъла почва да свири и върти от време на време дрехите за да не се намачкват.
След известно време спира.Обаче защо са мокри дрехите след като са се сушили 2 часа. newsm78
При мен има само две програми за памук и за изкуствени дрехи.На изкуствените дрехи суши на по малка температура и може от това да са ти влажни дрехите.

# 5
  • Мнения: 230
за да са влажни дрехите или си сложила повече, или не си задала точната програма....и ако си смесила различни материи също се получава Peace

# 6
  • Мнения: 2 131
Имам пералня със сушилня. Наистина става много топло в кухнята, когато суша дрехи.
А мъхове се събират отзад - по плочките зад пералнята, много.
Забелязала съм, че трябва да е пълна под капацитета за сушене /дават го 6 кг/, за да не остават влажни и да не се мачкат много.
Но то пак си зависи, де - случвало се е едната част от дрехите да са напълно сухи, а други - влажни. Явно наистина зависи и от материите.

# 7
  • София
  • Мнения: 137
Моята има програми, а допълнително и да се зададе време допълнително. Да, трябва прането, което слагаш за сушене да е по-малко кг от капацитета на сушилнята. Примерно моята пералня е 5, а сушилнята ми е 7 и прането се изсушава добре. За сушенето - ако си пуснала на по-ниски обороти центрофугата може дрехите да са по--влажни и да не изсъхват добре, направи няколко опита и си избери програма, която ти е достатъчна за сушене. Аз в момента си суша на 1 програма, ако слагам по-малко пране - слагам на време.

# 8
  • Мнения: 4 629
моята сама си решава кога да свърши , ако съм сложила много и по мокри дрехи със сигурност ще мине 2 часа , може да се отваря вратата  и да се извади нещо после си продължава до където е стигнала. пускам я на най- тежката програма , само тогава ми ги вади идеално сухи и топли . ако дрехите са малко свършва по бързо , но няма задаване на време , а само за тъкани .

# 9
  • Мнения: 99
Моята е "Индезит" - има 10 програми, включително и за обувки  Grinning Реално ползвам 2 от тях. Има си таймер и мога да я сложа и без определена програма, но за определено време. Залагам на продължителна програма само за чаршафи и завивки, обикновено продължава около 2 часа, другите са по-кратки. След като приключи се изпразва контейнера за вода и филтъра. Когато свърши на определен цикъл завърта за да не се мачкат дрехите. Супер е! Вярно, че в кухната става сауна, но пък през зимата е чудесен заместител на парното  Wink

Преди имах пералня със сушилна, почти не я ползвах, защото дрехите ставаха многооо измачкани, буквално на "акордеон". Сега обаче имам трик, като ги вадя от пералнята ги изтръсквам и ги сгъвам като ги слагам в сушилнята, и са идеални.

Не знам защо дрехите са ти останали влажни, но както са ти казали момичетата има няколко причини: повече пране от определения капацитет, не добре центруфугирани дрехи, не изчистен филтър или пък пълен контейнер за вода.

Дано скоро и схванеш "цаката", защото е невероятно удобно, практично и мога с ръка на сърце да кажа - много по-хигиенично, от това да се простира, при цялата тази прах и смог навън.

# 10
  • Мнения: 3
Момичета, чета много внимателно всичко, благодаря от сърце за отзивите!!!!!!!!!

# 11
  • Мнения: 2 131
Честно казано, аз не съм склонна да използвам сушилнята постоянно.
Вярно, за зимата е огромно улеснение, но си има и недостатъци. Поне моята е така.
Първо - харчи доста ток, ако се използва често. През най-студените месеци, когато почти не съм простирала навън, сметката ни скочи почти двойно. Пералнята ни е висок енергиен клас, но самата сушилня към нея - не.
Второ - имам дрехи, които се свиха и цветовете им избеляха. Определено го отдавам на сушилнята, защото иде реч за дрехи, които са прани многократно преди това.
Трето - след сушилнята дрехите ароматът от омекотителя го няма никакъв.

# 12
  • Мнения: 19 527
Специално за изчезващия аромат от омекотителя - продават се специални ароматизатори за сушилни и просто може да се пропусне омекотяването в пералнята и да се прибави ароматизиране и омекотяване в сушилнята. Аз не я ползвам през лятото, защото много затопля помещението, а и при силно слънце навън е безпредметно.

# 13
  • Мнения: 19
Моята сушилня не затопля въздуха...има си мека връзка отзад,която е изведена през прозореца на пералното помещение....не мога да си представя да няма...всичко в къщи ще бъде във влага...аз също имам таймер до 140 мин. и инструкции на самата сушилня,кое пране за колко време да се суши...но честно да си призная толкова време не ги спазвам...пускам я на един час ако не са изсушени пак я врътвам...причините да не изсушава добре дрехите може да са :повечко пране или препълнен контейнер с мъхчета...
за протокола,моята сушилня е Бош  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 19 527
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.

Общи условия

Активация на акаунт