сушилня

  • 38 077
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Абе само аз ли не си използвам сушилнята, и още се чудя защо съм я купила  newsm78
Peace и аз

# 31
  • Мнения: 2 172
Абе само аз ли не си използвам сушилнята, и още се чудя защо съм я купила  newsm78

И аз,и аз  Laughing

1.Сви половината дрехи на децата и един мой много хубав пуловер  #Cussing out
2.Върти по над 2 часа и пак вътре има влажни дрехи.Ако сложа на 3-та степен на топлина дрехите направо излизат 2-но по-малки.
3.Направи ми черти по дънките.
4.Дрехите миришат на леко спарено  Rolling Eyes

Ааа и е Бош  Laughing

# 32
  • Мнения: 5
И аз съм в голяма чуденка дали да си купя сушилня. Ужасно ми е омръзнало да влача легени с дрехи, да се чудя къде да ги простирам, да се блъскам в сушилника. Кажете, моля, моделите, от които сте доволни или недоволни.

# 33
  • Мнения: 73
Елфичка, или ти е некачествена сушилната, или избираш кофти програми за деликатно пране. Аз не съм имала никога до сега свита дреха. Дрехите ли са по-качествени или сушилката?

Нормалните сушилни не свиват прането и не намачкват. Всичко излиза отлично сухо и изгладено. Влажно може да остане някое по-дебело одеало или възглавници, но и те изсъхват за цикъл и половина. Нормалната сушилна е просторна и върти продухвайки дрехите така че на спарено нищо не може да мирише. Моята програма е към 50 мин. ако не се лъжа и всичко излиза идеално сухо. Свързана е към отдушник директно и няма никакво увлажнение. Би било неприятно, т.к. пералнята и сушилната са ми вградени една над друга плътно в гардеробна ниша.

# 34
  • Мнения: 19
Ами щом твоята е с въздуховод, значи не ти вкарва излишна влага в жилището.
Моята е с контейнер за събралата се влага и нямам никакъв конденз, затова смея да твърдя, че сушилнята /ми/ не овлажнява въздуха, дори го изсушава.
А строителството там където си какво общо има  newsm78
Както и да се строи, все едната стена е примерно южна, другата западна. Ама и аз не ща да споря, просто казвам как е при мен, а причината да го правя е следната:
Когато тръгнах да си избирам сушилня почнах да чета и да се ровя из сайта за споделени мнения. Ами чета мнение като твоето и си казвам: "Брей, ми щом ще ми тече вода по стената не искам сушилня". Затова пиша, че нещо баш не е съвсем така, що народ беше писал, че мачка дрехи, че харчи много ток, че избеляват цветове  ooooh! Без малко да се откажа.
Ама ей на - купих я и съм супер доволна - не мачка, не гладя дрехи изобщо, не свива, не се е появил конденз, и тока е скочил с 10 лв., та затова. 

Моля те преди да правиш изказване,прочети какво съм писала...къде виждаш в моя пост да не съм доволна от сушилнята???.....много съм доволна даже,особено тук с тия дъждове през зимата,тя е моето спасение...а строителството има значение...тук 80% от къщите са дървени,строй се отворен план,само спалните и банята са отделени,така че е  от голямо значение каква е къщата.

# 35
  • Мнения: 2 131
Нормалните сушилни не свиват прането и не намачкват. Всичко излиза отлично сухо и изгладено. Влажно може да остане някое по-дебело одеало или възглавници, но и те изсъхват за цикъл и половина. Нормалната сушилна е просторна и върти продухвайки дрехите така че на спарено нищо не може да мирише. Моята програма е към 50 мин. ако не се лъжа и всичко излиза идеално сухо. Свързана е към отдушник директно и няма никакво увлажнение. Би било неприятно, т.к. пералнята и сушилната са ми вградени една над друга плътно в гардеробна ниша.
И моите дрехи понякога миришат на гадно след сушилнята. Не мога да определя дали е точно на спарено, ама една такава... леко кофти миризма.
Сушилнята ми обдухва дрехите, никога не пълня пералнята много, когато суша... Не знам дали има значение, че сушилнята ми не е отделно.
Минималната ми програма е един час, максималната е над три, ако не се лъжа.

# 36
  • Мнения: 73
Цитат
Не знам дали има значение, че сушилнята ми не е отделно.

Предполагам че има. Комбинираните със сушилка перални като правило зле се справят със сушенето (съдейки по многото отзиви на собственици). Най-често именно от тях се оплакват че мачкат и събират дрехи. Не знам от какво този ефект защото принципно действат точно изглаждащо, но често именно при комбинирани се наблюдава. Вътрешният обем на нормална сушилна е почти 2 пъти по-голям от този на пералнята, а в комбинират уред това не е така- може би това е от значение. newsm78

А кофти миризма казват че се дължало на гъбички май. Поинтересувай се как ги почистват при такъв проблем.

Аз комбинирана със сушилка пералня бих купила само в много, много краен случай. Thinking


Моите програми като времетраене:

Деликатно пране- 29 мин.
Немачкащо се- 34 мин.
Голямо количество- 1ч.
Нормално- 53 мин.
Гладене- 25 мин.
Обдухване без нагряване- 20 мин.

Ръчно поставяне на време

Има 3 степени на сухост и 4 степени на температура

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 08:21 от Delusion

# 37
  • Мнения: 2 131
Ами, аз нямам вариант за отделни машини поради липса на място. Нямам мокро помещение. Пералнята ми е в кухнята, а разположението е такова, че няма място и за сушилня.

Пералнята ми е за 10 кг пране, а максимумът за сушилнята, според указанията, е за 6 кг. Аз никога не слагам толкова. Хванала съм цаката, че когато дрехите са по-малко не се мачкат толкова. Чаршафи обаче категорично не слагам, един път го направих и излязоха в ужасен вид, много смачкани  Crazy За дрехите нямам чак такъв проблем, ама като сложа комплект чаршафи става обемно, пък не върви някак си да ги суша един по един - няма смисъл.

Това за гъбичките... трябва питам наистина. От какво се получава? Четох по-назад и за ароматизатори за сушилня и определено трябва да се поинтересувам.

Благодаря, темата ми е полезна   bouquet

# 38
  • Мнения: 73
Това е. Типичния недостатък на комбинирана с пералня сушилка. Моите чаршафи излизат като минати току-що с ютията.

Място...се намира ако се търси. Вградени гардероби има в повечето стандартни апартаменти. Неизвестно защо обаче масово се предпочита да се заема от полезната площ на кухнята. От известно време взех да изпитвам нетърпимост към перални в кухненски помещения. Без съмнение, има  и неспасяеми случаи- като няма място значи няма.

Гъбичките се появяват от влага и се развиват ако не се лъжа по гумените уплътнения. Би трябвало да има доста теми за миризма от пералнята.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=299777.msg7661727

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=494762


Сигурно има още много. Потърси! Ароматизатори няма да помогнат за проблема.

Между другото, аз не ползвам омекотители във вид на кърпички за сушилка от много време. Ароматизатора от пералнята не си губи аромата в моята сушилна.

# 39
  • Мнения: 0
Цитат
Място...се намира ако се търси.
E то място не че съвсем няма, ама не ме кефи сушилнята да ми е на друго място, различно от пералнята, например...  има и други причини...

# 40
  • Мнения: 2 172
Елфичка, или ти е некачествена сушилната, или избираш кофти програми за деликатно пране. Аз не съм имала никога до сега свита дреха. Дрехите ли са по-качествени или сушилката?

Нормалните сушилни не свиват прането и не намачкват. Всичко излиза отлично сухо и изгладено. Влажно може да остане някое по-дебело одеало или възглавници, но и те изсъхват за цикъл и половина. Нормалната сушилна е просторна и върти продухвайки дрехите така че на спарено нищо не може да мирише. Моята програма е към 50 мин. ако не се лъжа и всичко излиза идеално сухо. Свързана е към отдушник директно и няма никакво увлажнение. Би било неприятно, т.к. пералнята и сушилната са ми вградени една над друга плътно в гардеробна ниша.

Ами незнам кое от двете е  Rolling Eyes
С електронен таймер е,което показва времето ,което остава,но числата се менкат както им падне.Ако преди малко е било 28 минути,след малко може и да е 45  Laughing Със сензори за влажност е уж,но просто много време върти.
За 7 кг пране е,като аз слагам не повече от 5,защото пералнята ми е малка/даже ме съмнява и 5 кг дали има/ и вътре в сушилнята е повече от празно  Rolling Eyes
Копчето за въртене е разделено на две.От едната страна е за изкуствено,а от другата за памук.Като всяко едно съответно е разделено на:
1. "дрехи за гладене"/тоест почти мокри/
2.Дрехи за гардероба-там са си абсолютно влажни
3.Сухи-влажни
4.Напълно сухи-само тук са да кажем сухи

Има и друго копче ,което е за регулиране степента на топлина,която пуска.Като сложа на 2-3 степен/тоест да духа горещо вътре/ се изсушават,но се свиват доста  LaughingВикам си,децата ли ми порастнаха за 1 седмица или тези ръкави са вече три-четвърти  Rolling Eyes

Аз пускам на изкуствено,защото прането ми е смесено.Там програмата е УЖ 58 минути,но въобще не е толкова.Суши ги поне 2 часа.
Ако ползвам програмата за памук/там пускам кърпи и чаршафи/ е 2ч.10 минути-като ги суши поне 3 часа.Адски измачкани ги вадя и един голям ленен чаршаф стана единичен Laughing

Иначе на изкуствената програма не се мачкат.

Та незнам какво да правя.Сега въобще не я ползвам,само зимата-колкото да съсипе повечето неща.А ако ще ги вадя влажи и ще ги кача по сушилника,по-добре въобще да не я ползвам.

П.С.И сметката ни за ток скочи с поне 40 лв  Confused

# 41
  • Мнения: 0
Кажи каква марка ти е сушилнята, за да може да направим проучване.

# 42
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Моята сушилня е Уърлпул.Много съм доволна.Запазва аромата на дрехите, не миришат гадно.Има сензор за влажност, но понякога дрехите не са толкова сухи, колкото ми се иска.Тогава включвам програмите със зададено време и доизсушавам.Засега нямам нищо свито, чаршафите обаче се поизмачкват повече.Но през студените зимни месеци ми е незаменима.За тока не мога да се ориентирам, защото сметките са толкова омотани.През първия месец в койтоо я ползвах дойде по-ниска сметка с 20 лв. Shocked

# 43
  • Мнения: 2 172
Кажи каква марка ти е сушилнята, за да може да направим проучване.

Ами тя е купена втора ръка от тези магазини за рециклирана техника.Но човекът беше специалист и ме увери,че всичко и е наред.

Марката е BOSH модел WTL 6400

Личеше си,че е ползвана доста,не е да е чисто нова с някакъв дефект,имаше налепени картинки от някакви дечица  Thinking Но ни я доставиха в перфектно състояние.Всичко беше почистена до най-малка подробност.

Ето това е:
http://picasaweb.google.com/elenasarafova/FXCPYB#5416188843789267378
http://picasaweb.google.com/elenasarafova/FXCPYB#5416188851157447938

# 44
  • София
  • Мнения: 424
Delusion, би ли споделиа каква марка е твоята сушилня. Аз също съм много доволна от моята , но програмите ми са значително по дълги. Моята е Зануси.

Общи условия

Активация на акаунт