сушилня

  • 38 096
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 58
Честно казано, аз не съм склонна да използвам сушилнята постоянно.
Вярно, за зимата е огромно улеснение, но си има и недостатъци. Поне моята е така.
Първо - харчи доста ток, ако се използва често. През най-студените месеци, когато почти не съм простирала навън, сметката ни скочи почти двойно. Пералнята ни е висок енергиен клас, но самата сушилня към нея - не.
Второ - имам дрехи, които се свиха и цветовете им избеляха. Определено го отдавам на сушилнята, защото иде реч за дрехи, които са прани многократно преди това.
Трето - след сушилнята дрехите ароматът от омекотителя го няма никакъв.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.
Не е така. Веднъж забравих да включа вентилатора в пералното, докато работеше сушилнята и стените бяха мокри Rolling Eyes
Аз очевидно съм единственият човек, който няма нито един довод против сушилните Embarassed Сметката ни за ток не се е повишила много, ароматът на омекотителят си се усеща, почти не се налага да гладя, не виждам дрехите да се изхабяват по-бързо, изобщо сушилнята е един от най-тачените уреди за мен. Да не говорим, че ми спести омразното за мен мъкнене на легени и простиране по терасите.

# 17
  • Мнения: 230
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.
Не е така. Веднъж забравих да включа вентилатора в пералното, докато работеше сушилнята и стените бяха мокри Rolling Eyes
Аз очевидно съм единственият човек, който няма нито един довод против сушилните Embarassed Сметката ни за ток не се е повишила много, ароматът на омекотителят си се усеща, почти не се налага да гладя, не виждам дрехите да се изхабяват по-бързо, изобщо сушилнята е един от най-тачените уреди за мен. Да не говорим, че ми спести омразното за мен мъкнене на легени и простиране по терасите.
и за мен е така!!!!Голямо удобство  Hug

# 18
  • Мнения: 73
Цитат
изобщо сушилнята е един от най-тачените уреди за мен.

Любимия ми уред. Не простирам никога и по никое време на годината. И не гладя.

По темата...имам различни цикли но много рядко ползвам друг освен нормално сушене. По всяко време на цикъла мога да изключа, да погледна доколко е изсъхнало и да продължа сушенето евентуално ако не е. Ако свърши цикъл и не е още сухо пускам нов.

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе само аз ли не си използвам сушилнята, и още се чудя защо съм я купила  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 174
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.

Да допълня, че дори изсушават въздуха. Овлажняват въздуха миялна и пералня като ги отвориш и парата, която излиза от тях отива във въздуха.

# 21
  • Мнения: 1 174
Абе само аз ли не си използвам сушилнята, и още се чудя защо съм я купила  newsm78

Ами не си само ти. Като си купувах сушилнята четох много  пускани теми, относно предимствата и недостатъците на сушилните. Имаше доста мнения като твоето. Щом не ти е трябвала, просто не е трабвяло да я вземаш.
Аз съм в къща, имам двор, за простири място бол, обаче имам два песа, които постоянно ми смъкваха пране от простира, започнах да простирам вътре, но сушилникът с дрехите ми пречи, на радиаторите мъж ми не дава да ги мятам дрехите, пък и не искам като дойдат гости и да ми гледат простряните гащи  Laughing
И най - важната причина - който живее на село или си ходи често знае: лято е, трева много, бабите скубят трева и после я запалват на един ху-у-у-у-бав огън, който мирише навсякъде, дими много и ако имаш пране вън...
Когато приключат с тревите започват с варене на лютеници, печене на пиперища и т.н.
Когато дойде зима и си мислиш, че вече няма какво да попречи на свежестта на прането ти, палят кюмбетата и горят вътре всичко, боклуци, найлонови торбички, дори една мама ми обяснява как хубаво горели бебешките памперси в печката ...
Ей затова купих сушилня и край на всичко това.

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ми де да знам и аз защо я купих. Всичко на всичко 2 пъти съм я използвала. Веднъж, за да се убедя, че повече няма да използвам, и втори път ми трябваше, за да "изваря" на високи градуси едни дрехи.

# 23
  • Мнения: 19
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.

Да допълня, че дори изсушават въздуха. Овлажняват въздуха миялна и пералня като ги отвориш и парата, която излиза от тях отива във въздуха.

Странна теория  newsm78...моята комшийка си премести сушилнята в гаража само защото след пускането и по стените се стича водопад

# 24
  • Мнения: 1 174
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.

Да допълня, че дори изсушават въздуха. Овлажняват въздуха миялна и пералня като ги отвориш и парата, която излиза от тях отива във въздуха.

Странна теория  newsm78...моята комшийка си премести сушилнята в гаража само защото след пускането и по стените се стича водопад

Сушилнята издухва топъл въздух, влагата от него се обира и кондензира в специален съд. По моите стени не се стича водопад.
Мога да се съглася, че в този въздух, който издухва сушилнята в помещението има останала влага, но ако е хубава сушилнята, въздухът трябва да е толкова влъжен, колкото би бил от една духалка /вентилаторна печка/, а духалката изсушава въздуха.
А на комшийката си кажи да си купи такава в въздуховод и няма да има проблем.
Между другото проблема със стичащите се водопади под прозорци и по стени, не идва от влагата във въздуха, а от това, че няма къде да отиде тая влага. Освен това в помещението има студена зона, кодето въпросната влага кондензира.
Ама това е друг въпрос.

# 25
  • Мнения: 2 131
И най - важната причина - който живее на село или си ходи често знае: лято е, трева много, бабите скубят трева и после я запалват на един ху-у-у-у-бав огън, който мирише навсякъде, дими много и ако имаш пране вън...
Ами, хич не трябва да живееш на село, за да ти смърди прането на дим  Mr. Green. Стига ти да си имаш няколко къщички около блока, които зимата си палят печките. Много е неприятно.

# 26
  • Мнения: 19
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.

Да допълня, че дори изсушават въздуха. Овлажняват въздуха миялна и пералня като ги отвориш и парата, която излиза от тях отива във въздуха.

Странна теория  newsm78...моята комшийка си премести сушилнята в гаража само защото след пускането и по стените се стича водопад

Сушилнята издухва топъл въздух, влагата от него се обира и кондензира в специален съд. По моите стени не се стича водопад.
Мога да се съглася, че в този въздух, който издухва сушилнята в помещението има останала влага, но ако е хубава сушилнята, въздухът трябва да е толкова влъжен, колкото би бил от една духалка /вентилаторна печка/, а духалката изсушава въздуха.
А на комшийката си кажи да си купи такава в въздуховод и няма да има проблем.
Между другото проблема със стичащите се водопади под прозорци и по стени, не идва от влагата във въздуха, а от това, че няма къде да отиде тая влага. Освен това в помещението има студена зона, кодето въпросната влага кондензира.
Ама това е друг въпрос.

Както по напред писах моята е с въздуховод и не мога да си представя да е без него...нямам намерение да споря,просто изказвам мнение...вече 15 години съм със сушилня и имам наблюдения...а за конденз,студени зони и т.н,няма да говорим.Тук строителството е много различно от българското.

# 27
  • Мнения: 19 527
Когато си търсих сушилня, Миеле просто не предлагаха такива с въздуховод (в БГ поне). А и аз няма къде да я поставя до външна стена (комин), да пробивам дупка или нещо подобно. За по-мързеливите е възможно автоматичното оттичане на събраната вода в канала, в който се оттича водата на пералнята, но аз не се възползвах от тази ектра, а пък водата от контейнера след сушене е идеална за вода за гладене в ютията.... Ако сушилнята е качествена, няма никаква влага въобще. При монтажа ме предупредиха единствено, че трябва да има добра вентилация и то само за времето на работа - т.е. ако е в тесен шкаф или помещение без прозорец - докато работи да се отваря, защото самият принцип на работа го изисква.

# 28
  • Мнения: 1 174
Ами щом твоята е с въздуховод, значи не ти вкарва излишна влага в жилището.
Моята е с контейнер за събралата се влага и нямам никакъв конденз, затова смея да твърдя, че сушилнята /ми/ не овлажнява въздуха, дори го изсушава.
А строителството там където си какво общо има  newsm78
Както и да се строи, все едната стена е примерно южна, другата западна. Ама и аз не ща да споря, просто казвам как е при мен, а причината да го правя е следната:
Когато тръгнах да си избирам сушилня почнах да чета и да се ровя из сайта за споделени мнения. Ами чета мнение като твоето и си казвам: "Брей, ми щом ще ми тече вода по стената не искам сушилня". Затова пиша, че нещо баш не е съвсем така, що народ беше писал, че мачка дрехи, че харчи много ток, че избеляват цветове  ooooh! Без малко да се откажа.
Ама ей на - купих я и съм супер доволна - не мачка, не гладя дрехи изобщо, не свива, не се е появил конденз, и тока е скочил с 10 лв., та затова. 

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
И аз много четох, когато избирах сушилня. В главата ми е останало, че са на два принципа - на принципа на конденза и на принципа на изпарението. Първите са с контейнерчето, а може да се свържат направо към канала, а вторите са тези, които се свързват с отдушник. Избрах кондензационен тип, но ползвам само контейнера, не сме я свързвали към канализацията /не твърдя, че използвам точните термини Embarassed, така съм ги запомнила нещата/. В магазина също разпитвах. Обясниха ми това за отворения прозорец, за да не се овлажнява много помещението. В моето перално помещение няма прозорец, но сложихме доста мощен вентилатор. И аз споделям от личен опит - един единствен път забравих да включа вентилатора и стените бяха мокри. Естествено, вентилаторът дръпна влагата за отрицателно време. Смятам, че съм избрала качествена сушилня. Използвам доста от програмите, никога не съм използвала единствено отложения старт Embarassed
Роси, не само простирането на двора води до проблеми. Аз живея на улица с изключително натоварен трафик. Няколко пъти съм събирала от простора черни чаршафи /които принципно би трябвало да са бели Mr. Green/, ако пък затворех остъклението, прането след това ми миришеше на спарено ooooh! Изобщо, дет' се вика, родих се, откакто имам сушилня Flutter

Общи условия

Активация на акаунт