Машина за хляб-32 част

  • 43 079
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 767
Ех, Маме, твоето съвършенство е ненадминато...
Валенцето, страхотен козунак!
Танита 3, огладнях при вида на кремвиршките Blush
Дядо Хаджи, благодарности и от мен!  bouquet

# 16
  • Мнения: 320
Ееееееее, Маме ма ти прекаляваш вече с тоя хляб  Crossing Arms айде отивам пак да се пробвам Whistling

# 17
  • Мнения: 909
Здравейте! Някой да е правил пълнозърнест хляб, но на бързата програма, случайно?

# 18
  • Мнения: 7 779
Здравейте! Някой да е правил пълнозърнест хляб, но на бързата програма, случайно?
мисля че му трябва по-дълго време за втасване , затова се използват дългите програми
друг вариант е (спаред мен) да сложиш малко повечко мая за да втаса по-бързо.
използвай програмата за тесто , изчакай да втаса хубаво и след това го пусни на програма печене. не съм го пробвал ,но може да опиташ

# 19
  • Мнения: 0
Петушка и мама  Цоцоланке,благодаря за рецептата Peace,скоро ще се пробва.

Мартинче,хубаво хлебче,много апетитно изглежда.

Валенце,козунака ти е страхотен,направо ми идва да го захапя за закуска.

Дядо Хаджия  chef,и аз благодаря за новата тема  Grinning

# 20
  • Мнения: 909
bongo_2007, благодаря за отговора. Аз правя и белия хляб на бързата програма, само че стартирам машината няколко пъти. Мислех си, че и тук може да процедирам така, само да сложа повечко мая, както е по рецептата за бързия хляб.С една дума- по рецепта за бърз хляб, само че с пълнозърнесто брашно. Ще рискувам с проба. Laughing

# 21
  • Мнения: 202
Привет на всички. newsm51
Много вкусни и красиви неща сте направили.
Редовно ви чета и сега ми е трудно да ви изброя...но всички заслужавате похвала.
Да ви почерпя за рожденния си ден с една питка на мах мама и козуначените кифлички на Кашарел.
Благодаря ви за вниманието и отзивчивостта.Благодарение на всички вас,на вашите рецепти,идеи и труд си хапваме вкусно и домашно. newsm51




# 22
  • София
  • Мнения: 1 181
Дядо Хаджия,благодаря за новата темичка   bouquet
Мамеее ненадмината си,аз вече не снимам хляба  Cry ма нещо нямам време и за снимки де.Гледам ви и ви се радвам какви сте кулинари,Браво и продължавайте в същия дух. Hug

# 23
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Здравейте благодаря отново на всички за отговорите и съветите.
МЕГАНС ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН.Да си жива и здрава/и ти си мойта зодия/
  bouquetСега показвам снимка по време на месененето   така ли изглежда и при вас
снимка и на готовия хляб много добре ми се получи,с коричка,мек отвътре
Приятен ден ви пожелавам

# 24
  • Мнения: 7 779
 bouquetСега показвам снимка по време на месененето  така ли изглежда и при вас
Приятен ден ви пожелавам
ясно се вижда,че тестото ти е влажно - и под бъркалките лепне и по стените.
трябва да се добави още брашно по време на месенето ако е така.
а ако е в началото или намаляваш течностите или слагаш повечко брашно.
под бъркалките и по стените не трябва да има нищо. всичко да е под формата на мека топка.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 887
Тестото е влажно и лепне под бъркалките.Не трябва да е така.Ползвала съм една година машина с две бъркалки-тестото ми си ставаше на една топка,не на две.и хляба ставаше равен,а не от две половини.
Сега съм с една бъркалка,разлика в тестото няма от машината с две бъркалки.
Добавяй повече брашно,на първата страница има нагледен пример как трябва да изглежда тестото. Grinning

# 26
  • Мнения: 7 779
Тестото е влажно и лепне под бъркалките.Не трябва да е така.Ползвала съм една година машина с две бъркалки-тестото ми си ставаше на една топка,не на две.и хляба ставаше равен,а не от две половини.
Сега съм с една бъркалка,разлика в тестото няма от машината с две бъркалки.
Добавяй повече брашно,на първата страница има нагледен пример как трябва да изглежда тестото. Grinning
и на 2 топки да е ако се махнат бъркалките след последното месене после си става
цял хляб. това е при малък хляб по грамаж. ако е голям грамажа мисля че и с бъркалките
2-те топки ще станат едно цяло.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 887
Ами според мен двете топки не са от грамажа,а от лепкавото тесто.Така мисля.На старата машинка съм правила и малък ,и голям хляб,на две топки ставаше само при недостатъчно брашно.

# 28
  • Мнения: 7 779
Ами според мен двете топки не са от грамажа,а от лепкавото тесто.Така мисля.На старата машинка съм правила и малък ,и голям хляб,на две топки ставаше само при недостатъчно брашно.
мисълта ми е ,че ако е малко по грамаж тестото при положение че 2-те бъркалки
застанат напряко (а не по дължина) на контейнера може да се получи неравномерен хляб.
а ако тестото е  около и над 1 кг тогава то ще е над нивото на бъркалките и  по време
на втасването  ако е на 2 топки те ще се съединят и хляба ще е едно цяло.
незнам дали се изразих правилно.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 887
Разбрах те,говорим за едно и също. Peace

Общи условия

Активация на акаунт