Съвет относно избор на хубави тенджери

  • 16 551
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 585
Здравейте, момичета!
Ще купувам тенджери и съм в голяма дилема.
Много ми се иска да си взема Силаргановите на Силит, обаче няколко пъти ходих вече в магазина и те са ужасно тежки. Голямата все едно е две кила, ами като я напълня???
Освен това се притеснявам, че като са такива кютуци тези съдове, мога като нищо да ги перна някъде и или те или гранитните ми плотове да сдадат багажа.

Някой освен Меги престраши ли се да си купи тенджери от Силарган?

Ако не, дайте предложение - какви???

Гледах едни на Фислер, който бяха много добри като цена, 480 някъде 5 бр. Обаче бяха доста тънкостенни и момчето в магазина ми обясни, че това са серии за по бедни държави, в които се пести от материал.

Друго още исках да попитам, серията Елементс на Силит има капаци, които по краищата се извиват навътре, както тези на Цептер. В магазина ми обясниха, че това помагало изпаренията да се вливат отново в тенджера и да не излизат навън, някой има ли наблюдение това така ли е?

При Цептера има нещо такова, почти не излиза пара навън. Така ставали уж по-вкусни манджите, защото не се налага да се долива. Smile

Още нещо да питам, има ли някой чугунен съд, от тези големите като гювечи. Или въобще нещо. Гледам на Ле Creuset емайлираните, ама и от тях ме е страх да взема, като гледам колко олющени се продават в ибей. От друга с трана в няколко магазина чакат зареждане на една щатска фирма с такива без емайл, предварително "seasoned", т.е не би тряблаво да ръждясва, но пак не може да се слага кисело в тях.
Кое е по-добрия вариант според вас???????

Също да питам, какво мислите за Цептер и има ли някой идея какви са цените на един комплект тенджери?

Ох стана голямо питане, благодаря за търпението  newsm78  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: X
Провери в готварсия, мисля, че имаше тема там Thinking
Намерих я  Wink  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=492830.0

# 2
  • Мнения: 585
Ами да, но аз се интересувам специално от тенджери, не посуда по принцип.

# 3
  • Мнения: 1 844
Ползвам предимно комлекти тенджери за Цептер и определено съм доволна.За по-вкусно не мога да преценя дали става Mr. Green,но казват,че храната била по-здравословна.Не знам дали е просто реклама.Като качество и изработка са перфектни.
Цените не помня,не е евтино,но пък е поносимо и не си заминават за един ден..

# 4
  • Мнения: 10
Имам цептер от около 10 години . Много лесно се подържат . В тях готвеното рядко загаря.Ако все пак го загориш  присипваш в друг съд и го консумирате без да разбере домачадието защото не се усеща вкус на загоряло. Съда изчистваш много лесно след накисване. Накакво се дължи това не знам но си заслужава парите.

# 5
  • София
  • Мнения: 460
Също да питам, какво мислите за Цептер и има ли някой идея какви са цените на един комплект тенджери?

Здравейте,
Бих искала да помоля отново, ако някой си спомня цените на съдовете?

# 6
  • Мнения: 267
Artexa

Аз имам от повече от година тези:Silit - серията Lindo

http://www.shoppingfever.de/prod/SILIT-Topfset-Silargan-Lindo-4t … ?campaign=froogle

ПРО:
висококачествена изработка - виж как е излята-дъното и стените са едно
ръбовете са специално щанцовани дават ги като антибактериални, без никел
силарганът е емайлово покритие( на фирмата Silit) с много високо качество( пише  керамика Thinking),
като естетика ги намирам идеални - не седят в шкафа , а на една полица - направо като за декорация Grinning

спестяват  много ток, точно защото са тежки и прилепват плътно на стъклокерамичните котлони,
стените са дебели, яденето остава  по-дълго затоплено, задушаване на месо, боб...-просто невероятно

пример за телешко попска яхния, гулаш :
мажа дъното със  зехтин , нагрявам до висока степен (10 от 10)но да не пуши, слагам месото , чакам около минута, то само се отлепя-не загаря, бъркам, слагам лука, бъркам, намалям на много слаба степен (около 2, преди беше 4-5)добавям останалите продукти, малко гореща вода, капака и го забравям за час-два.По-жилавото месо може и 3-4 часа.

след като изстине слагам  тенджерата в хладилника, може и 5 дни да стои Embarassed, не се разваля - силитките са много хигиенични
капаците са супер- прилепват плътно на тенджерите- ефекта е ,че почти не излиза пара, затова не вмирисвам вече цялата къща, пести се пак ток, мноооого по-вкусно и нискокалорично.
жасминовият ориз - приказка- не ми трябва пароварка.

КОНТРА :
скъпиШки - (серията Lindo е най-евтината от материала Silargan)
тежки - но се свиква
чувствително покритие - ползувам пластмасови, дървени  или  силиконови черпаци, бъркалки и т.н.,
избягвам да търкам с метална тел, накисвам със сода-всичко излиза без проблем.

Цептер не бих купила, защото са метални , a и много скъпи.

надявам се да съм помогнала

# 7
  • Мнения: 585
liana_2, super si
Ще поизчакам още малко, но май накрая ще е това Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 460
Извинявай, откъде си купи комплекта?

# 9
  • Мнения: 267
Здравейте ,

artexa  благодаря за оценката   Grinning Grinning Grinning

Magi_D ,
моите съм ги купувала от веригата на Neubert XXL в Германия, четох из нета, че ги има по магазините на Солинген в Бг.

Да не забравя- моя комплект е от 5 части,
-тенджерка с дълга дръжка (кастрол)-ползувам като малък фритюрник висока7.5 см- 16см диаметър
-тенджера за варене на мляко висока10 см-16см диаметър
-тенджера висока 13 см -20см диаметър
-тенджера висока 8 см- 20см диаметър -ползувам вместо тиган,за пържене и за малки количества манджи, тя е по-удобна за миене на ръка от високата
-тенджера висока 15 см-24см диаметър


 не бих се отказала от нито една, всяка си има предимства за опpеделен вид ядене и начин на готвене.Нормална цена беше 249,00 евро, аз го получих за 199,00 евро.Този на линка беше от 4 части, просто като моя ги няма.
Ето още един линк, за съжаление отново на немски.

http://www.dooyoo.de/toepfe-pfannen/silit-lindo-kochgeschirr-set … 4-teilig/1379041/
най-долу има Testbericht - т.е. подробно описание, личнен опит с въпросния продукт.
малко ми е дългичко за да го преведа, но би трябвало в магазина да има "Упътване за ползуване", в което да са описани и качествата на силаргана.Мога да потвърдя, че всичко е вярно.А имат и 10 години гаранция ( за материална издържливост)от фирмата Силит .

Наред с всички други качества да спомена още:

1.ръбът е anti-bakteriа -някаква специална сплав-изглежда сребристометална, а и е много красива
2.щанцовани са от едно парче висококачествена стомана-
- топлината се разпределя абсолютно равномено до горе-ако вариш картофи няма долните да са разварени, а горните полусурови
-външният долен ръб е гладък, заоблен-чисти се суперлесно
3.дръжките остават хладни
4.не загарят ( при нормално ползуване)
5.Абсолютно без НИКЕЛ

Аз си ги купих един ден импулсивно без много да мисля, защото исках да си направя подарък. Laughing
Пък и тук в Г-я можеш до 14 дни да ги върнеш, така че не съм рискувала много.
Оказа се чудесно хрумване и не съжалявам нито минута, затова и пиша толкова подробно.
Само се чудя откъде да си прибера хонорара за рекламата. newsm78

На фирмата Fissler има също без НИКЕЛ,и не загарят ИЗОБЩО , но са значително по-скъпи.

Ммми засега това се сещам , ако има въпроси , пак ще пиша

Последна редакция: сб, 29 май 2010, 17:09 от liana_2

# 10
  • София
  • Мнения: 460
Много благодаря за изчерпателния отговор!  bouquet
Дано има в БГ и да мога да ги видя отблизо, не само, разглеждайки ги в сайт.

# 11
  • Мнения: 2 531
Майка ми има Цептер, не знам зашо не ги ползва/тежки били и пр./ Аз съм с Привилег-11 г, страхотни са!!! Е едина изхвърлих понеже съм загори-тенджера и след едно от забравянията на котлона съдържанието беше въглен, на друга пък само се стопи термостата на дпъжката Embarassedно все пак до пожар не се е стигало
Моя съвет обаче е да гледаш дали стават за индукторни котлони-да лови магнит!

# 12
  • Мнения: 2 652
Оппа, Artexa, случайно видях темата ти Simple Smile Аз съм в абсолютно същата чуденка като теб. Не че не съм пълна с всякакъв тенджерлък, но съм голяма мераклийка на Силаргана. И мен единственото, което до момента ме е спирало, е тежестта.

Онзи ден в един от моловете ги гледах пак, ми то едно посудче за мляко направо ми изкриви ръцете. Ще се поослушвам още малко, пък ще взема да ги пробвам.

# 13
  • Мнения: 585
Аз пък се хвърлих накрая на две чугунени тенджери с емайл, от тежко , та на по-тежко, засега с тях ще карам - ще видим нататък Simple Smile

# 14
  • Мнения: 924
Вече почти година съм с тенджери Фислер, много съм доволна, храната се приготвя изключително бързо, не загарят или ако леко загори се измива много лесно.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт