Педиатрия- София

  • 4 132
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
Ние живеем срещу въпросната педиатрия, но никога там не съм го водила. викала съм лекар вкъщи - от клиниката, с която педито ни работи и към която се обръщаме нощем и през почивните дни - Клиника Лора. Идват бързо и са компетентни. Малкия беше  с 39.8 температура - за 20тина минути дойдоха, изписаха, прегледаха. Защо не викате вкъщи - длъжни са да идват, бе хора!

# 16
  • Мнения: 773
Сега да върна и моята.
И тук да подсетя, събирам снимки, истории и всякакви други материали за които се сетите, че може да послужат за една хубава масова жалба или протест.

# 17
  • Мнения: 4
За хигиената не споря,но аз съм доволна защото са добри специалисти! Определено не дрънкат глупости като в Токуда кадето главната цел е любезноста,а проесионализъм липсва....

# 18
  • Мнения: 387
Мойте лоши впечатления са от една жена на име Коприварова, която не бих нарекла педиатър...
след като влезнахме за преглед с ревящо дете, което е било на три прегледа преди нея и вече при вида на затворено помещение и бяла престилка викаше айде,айде и се съдираше от рев, върпосната жена каза, ох такива невротични деца много ги обичам, затова за тях голямата шпатула(метална и доста широка за гърлото, не от дървените, еднократни) това добре...но след това искаше да я преслуша и я хвана за едната ръка и едното краче и буквално я метна на леглото, след което почна да я заплашва( и говорим за дете на 1,3г) че ако така продължава ще игони майка и и ще види тогава...
след което си гушнах детето и тая почна да обяснява как сега да видим къде ще ни настанят понеже нямало места...на което отговорих, че на такова място с хора като нея не бих си оставила детето и си тръгнах...

# 19
  • Мнения: 132
Имам потресаващи спомени от това заведение, бях пуснала и тема миналата година за това как с бездиханно дете 3г. на ръце покосено от ентеро вирус повръщащо и обезводнено, по сред бял работен ден се оказа, че нямат дежурен лекар и така близо два часа ни държаха в приемната без да ни обърнат внимание...благодарна съм на себе си, че взех решение да отидем до Пирогов, където поне въпреки мизерията прегледаха детето ми и му помогноха!!! В Пирогов поне работят Лекари!!!

# 20
  • Мнения: 387
portokalkata на мен с повръщащо и обезводнено дете на 1,2г. през нощта с-дежурен лекар не ми обърнаха внимание именно в Пирогов, понеже не знаех ЕГН-то на детето си...дори не пожелаха да я прегледат...защото нямало как да си вземат парите...и Лекари има навякъде, но дса рядкост...

# 21
  • Мнения: 803
И ние сме лежали там. Честно казано съм със смесени чувства...
Приеха ни с малката, когато тя беше на 15 дни. Беше вдигнала висока температура и ние директно отидохме в Педиатрията, защото педиатърът ни насочи натам. Беше късно вечерта и толкова се бяхме шашнали, че въобще не се сетихме за друг вариант. Докато чакахме за преглед стабилно ни се накараха защо сме отишли, но после посмекчиха тона, когато я прегледаха и наистина установиха, че е с висока температура (39 градуса). 
Единствената свободна стая беше в Нефрологията, слава Богу бяхме самички. То и нямаше как да бъде другояче, защото това стайче беше 2х2. Имаше детско легълце за нея, на което му се смъкваха и вдигаха решетките. Позволиха на таткото да ни донесе най-необходимото. Все пак ставаше дума за бебе на 2 седмици...
За хигиената няма да говоря - тотален ужас... Мръсни чаршафи, одеала, хлебарки, щъкащи навсякъде... А аз съм с бебе...
Дежурната сестра ме попита дали си нося някакво температуропонижаващо, защото тя не можела да ми даде без лекар да се произнесе. Добре че бях грабнала от вкъщи детския Ефералган, та го дадох на детето.
На сутринта мина визитация, точно въпросната Коприварова ни пое. Тук трябва да отбележа, че майка ми беше намерила позната, която е приятелка с въпросната лекарка, та може би затова не съм видяла грубо отношение. Но беше дръпната и почти не ми даваше никаква информация за състоянието на детето. Да не говорим, че във въпросното малко стайче всяка сутрин освен Коприварова, нахълтваха още десетина студенти. Кой с маска, кой без маска...
Дара беше сложена първо на един антибиотик (ако някой го интересува, ще видя в епикризата точно какъв), после се оказа, че не се повлиява и й друснаха други два антинбиотика, комбиниран прием. Антибиограма така и не й беше направена... а мисля, че е необходимо. Но това тогава така й не ми хрумна да го изискам... просто толкова много бях паникьосана, че нямаше накъде...
Та откарахме десет дни там. Последните 2-3 дни Дара беше добре, не беше вдигала температура, но въпреки това ни държаха 10 дни - чух разговор между докторката и една от сестрите... Разговорът беше със смисъл, че трябва ли още да се държи детето след като вече е добре, но пък от друга страна, било наредено да седи 10 дни.. Сега, аз не съм лекар и не знам колко дълъг е курса на въпросните антибиотици, та не мога да твърдя, че са ни държали заради клинички пътеки. Просто се старая да разкажа обективно за престоя ни там...
Антибиотиците й ги вливаха през система, която обаче сестрите понякога забравяха да включат. Та станах половин медицинска сестра там... включвах системата, като свършеше антибиотика и се разпищи машинката, изключвах... Иначе от сестрите специално грубо отношение не съм срещала. Бяха мили, особено две от тях, другите две.... търпеше се.
Хигиената е ужас... Всяка сутрин минаваха с един мръсен парцал и изкарваха повече боклуци изпод леглото и ъглите, отколкото се виждаха преди... Та с подръчни материали си дочиствах.. Но пък поне банята и тоалетната в Нефрологията са нови.
Искам да кажа, че така и не се разбра какво точно му имаше на детето. В епикризата пише "Неонатална инфекция". Но къде точно е била, от какво е възникнала.... никой не можа да ми отговори за 10 дена престой там.
Освен това от антибиотиците, с които тъпчеха детето си имаше последствия. Развиха се някакви бактерии в стомаха и ни разказаха играта цял месец...

Слава Богу, вече всичко това ни е зад гърба, детето е добре (пу-пу), но не бих повторила.
И за да бъда максимално коректна, искам да кажа, че съм изцяло с много добри впечатления от д-р Ралица Георгиева - тя обаче е в Неонтологията. Следеше Дара заради един друг проблем (кръвоизлив в мозъка, който към днешна дата почти се е резорбирал сам). Тя е страшно мила и много отзивчива. Давала ми е консултации и по телефона, насочвала ме е за изследвания, благодарение на които разбрахме за бактериите в стомаха на детето.

И малко встрани от темата, но смятам, че е важно: Къде да си водим децата (дано не се налага) при спешни случаи?

# 22
  • Мнения: 7 947
За спешни случаи  - вечер късно, събота и неделя и по празници - всеки личен лекар трябва да е сключил договор с някоя денонощна клиника. Просто питайте.

# 23
  • Мнения: 387
viliko  и нашата ома договор, но каот се обадих да дойдат през нощта или да ни кажат къде да отидем, в кой от кабинетите им ни казаха в пирогов, понеже нямали педиатър...

# 24
  • Мнения: 7 947
Е, в тоя случай просто отиди и питай педиатърката ви какво е това чудо!

# 25
  • Мнения: 0
Моето дете беше "лекувано"там преди време.До какви изводи достигнах:Пьрво:доктори които се смятат за безгрешни!Второ:       Хигиената , отвратителна,хлебарките и мрьсотия навсякьде ! Трето:страхотна корупция,говори се само за пари Embarassed!Моят сьвет ,чуете ли имената на "доктори" Rolling EyesЛещанска и Петкова бягаите бьрзо Sick

Общи условия

Активация на акаунт