мнения за родилните домове и евентуално препоръки

  • 4 298
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
много Ви благодаря за споделената информация. Откровено мога да призная че съм объркана и малко изплашена. Мисля, че тук пък  и въобще мога да си позволя да съм откровена по този въпрос   Wink Споделената информация тук много ми помага, съжалявам ако "страховете ми" са подразнили някого  Embarassed

# 16
аз раждах във втора градска
секцио при доктор домусчиев
нямам забележки
да ви кажа честно отна4ало бях много настроена против санитарките сега по4ти не си спомням ве4е защо:) Mr. Green

# 17
  • Мнения: X
Мога да ти препоръчам д-р Нецов, Шейново. В тази болница лекарите са добри и обстановката е добра, като цяло. Аз родих секцио и съм доволна, но си боли. Както и да родиш боли, но едва ли ще мислиш толкова за болката, колкото за бебчето. Не се притеснявай, не е толкова страшно.

# 18
  • Мнения: 3 379
И аз да кажа, с риск да хвръкнат другите - НЯМА безболезнено секцио. Естествено по време на операцията нищо не усещаш, но след това няма вариант да те обезболят достатъчно, че да не усещаш нищо и боли доста. А няма как да те обезболят по простата причина, че ако те обезболят до степен да не усещаш, няма как да контрахира матката ти и да изхвърля лохиите и може да стане фал. Също така обезболяващите влияят на кърменето, т.е. преминават в кърмата.

Много майки съм чула да казват, че са се подвели от приятелки, които им твърдяли, че при секциото няма болки. А после се оказало друго...

Аз родих секцио, защото бебето ми беше седалищно и беше големичко. Иначе за нищо на света не бих родила така.

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: kiki27
Ако те е страх още отсега от раждането, значи не си готова да ставаш майка Rolling Eyes Моля те, успокой се и преди да решиш, че секциото е по-добър вариант от нормалното раждане се информирай добре за плюсовете и минусите и на двете и имай предвид все пак, че цезаровото сечение е спасителен вариант за жени, които по една или друга причина не могат да родят естествено. Страхът обаче според мен не влиза в тези причини Sign Exclamation
Родих секцио не от страх, а по разумни причини, свързани най-вече със здравето на детето ми...

По въпроса за родилните домове можеш да откриеш много теми във форума и тук:

 http://www.bg-mamma.com/categories.php?category_no=37


Е, това пък с какъв акъл го казваш?!?! Imp  Shocked

И не разбирам защо страхът да не влиза в тези причини- 2 пъти родих със секцио по точно тази причина, и трети път да има- пак ще е така!

Та, секциото си боли- няма какво да се лъжем, но болката си е съвсем поносима и си заминава бързо, бързичко.

Св. София препоръчвам.

# 20
  • Мнения: 260
Simple Smileаз родих на 29 04 доста далеч от термина ми дата в
2 ра градска
при др Домусчиев
естествено секциото си го исках аз
но си намерих достатъчно предписания за да е по медицински причини
сега не съжалявам и за секунда
а и благодаря на др Домусчиев 4е се съгласи с решението ми
аз го бях уведомила 4е мед. причини са адски измислени,а основната причина за желанието ми за секкцио е страха от раждането-И ОЩЕ ГО ИМАМ!!!
знам 4е ми каза -не си мисли че болките са по-малки
в следващите 7 дни ежечасно си спомнях думите му и се питах дали не сбърках/отделно всички нормалнородили се разхождаха все едно нищо не им се е случило/

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: Elfi
Бих ти препоръчала д-р Асен Николов от "Майчин дом".



Той ли ти направи твоето?

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
абе кой върна тая 100 годишна тема? Wink  Wink  Wink

# 23
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз родих в Майчин Дом преди 8 дена. Доволна съм от отношението, въпреки че нямах уговорка с лекар нито някой познат там.

# 24
Аз раждах във втора градска преди 4 месеца и съм много доволна. Само че препоръчвам епидорална анестезия. Също много се страхувах от разждането, но доктора ми ме убеди да не правя секцио. Той се казва Пламен Димов.

# 25
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Erica
Е, това пък с какъв акъл го казваш?!?! Imp  Shocked


Erica, изказвам личната си позиция, от моята лична гледна точка, както си направила и ти, без да си позволявам да задавам подобни на твоя въпроси на другите изказали мнението си.

# 26
Цитат на: alegra
Исках да попитам за Вашите мнения къде е по-добре да се роди в София. Аз съм съвсем в началото и термина ми е чак през април  Confused  но вече ми се иска да започна да се информирам, защото предполагам родилния дом зависи и от лекаря който ще следи бремеността. Къде правят най-безболезнено секцио - направо да попитам  Confused Много съм страхлива и от сега си признавам, че се ужасявам какво ми предстои

Шейново- лекар + VIP стая+епидурална - няма да имаш проблеми.Секцио не препоръчвам.

# 27
  • Мнения: 35 961
очевидно и аз не ставам за майка, макар че имам едно и чакам второ дете #2gunfire ще си призная - сега ме е МНОГО, ама МНОГО повече страх от първия път, и то ме е страх не толкова от болката /и то нея ме е страх, страх ме да не се наложи секцио също, защото искам нормално раждане с епидурална упойка/, а от лекарска грешка!
мисля и втория път да родя в Св. София, чувала съм добри думи за Втора градска, противоречиви за Шейново и не бих си приближила до Майчин дом
поздрави!

# 28
  • София
  • Мнения: 39 759
аз родих в б-ца "лозенец" и бях адски доволна. Не знам обаче колко струва раждането там в момента

# 29
  • София
  • Мнения: 11 703
АнМари кога си раждала в Лозенец?

Общи условия

Активация на акаунт