ТВ в детската стая - кога?

  • 9 761
  • 203
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
А защо трябва аз да гледам това, което те искат?  Том и Джери хич не са ми интересни.  Защо да не ги изхвърля в тяхната си стая да си го гледат.
Ами аз не гледам с тях...
Има толкова други по-интересни неща ,с които да си запълня времето...    Peace

Между другото,Спондж боб ужасно ми харесваше...    Mr. Green 

# 91
  • Мнения: 40
А защо трябва аз да гледам това, което те искат?  Том и Джери хич не са ми интересни.  Защо да не ги изхвърля в тяхната си стая да си го гледат.
Как може да говориш по този начин за децата си Shocked Shocked Shocked



А по темата:
Аз съм на 19 години и от както се помня си имам телевизор в моята стая.Нашите никога не са ми казвали,колко време мога да стоя пред телевизора или какво може да гледам и точно за това той не ми е толкова интересен и почти не го включвам Naughty
След няколко години,когато имам свои деца,също ще им сложа телевизор в стаята.В крайна сметка от личен опит знам,че "забраненият плод е най-сладък".

# 92
  • Мнения: 201
Savina_33, разбирам ти много добре мъката...моите че не са близнаци и пак за някои неща съм решила че просто "нищо няма да им стане" и съм се отказала да викам, макар като цяло да съм строга майка. Ясно ми е, че не за да се оттървеш от тях се чудиш за самостоятелен телевизор, а за да си освободиш жизнено важно лично пространство и време. Извинявай, ако съм прозвучала обвинително Hug, не те укорявам че си им отпуснала края, а по-скоро че си оставила твоите желания на заден план с това малко криворазбрано схващане, че децата са с предимство.
Сетих се за нещо, което може да е компромисен вариант, портативен ДВД плеър, няма реклами, няма дивотии, каквото филмче ти им пуснеш, това ще е, след максимум два часа му свършват батериите и край на киното. С това пък аз си осигурявам спокойстве на дълъг път...   

# 93
  • Мнения: 3 146
след 18 г
и след като си го купи.

 Peace

# 94
  • Мнения: 2 032
Децата тряба да се учат на добри навици. Телевизор в спалнята, гледане на телевизор по време на хранене или (за по-големите деца) гледане преди да са си  написали домашната- всичко това са лоши навици, които нямам намерение да окуражавам в моите деца.

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
E, точно за това говорех и аз - че трябва да се научат да се контролират сами въпреки наличието на тв. Ако просто няма и не им се налага да се контролират това на нищо няма да ги научи. А ако има и знаят, че се гледа в определено време и след свършване на задълженията това е по-възпитателно според мен. А и детето по-горе много правилно е казало, че забраненият плод е най-сладък. С компютъра беше така. Бяхме го заградили с една оградка - 1 год какво ли не измисляха да се докопат до него. Сега няма оградка - изобщо не му обръщат внимание.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 735
През деня и привечер гледам или слушам телевизия в стаята на детето,на компютъра.По едно време беше наистина залетяла и слушаше и пееше песнички във ви бокса.Това беше през зимата,когато нямаше много разходки навън и явно и беше скучно.От месец въобще и да не пусна компютъра няма да забележи.Не смятам да ограничавам детето си от тв и компютър,поне до момента,в който не смятам,че прекалява.Въпреки,че има достъп, вече определено не и е интересено.

# 97
  • Мнения: X
Гледам ,че повечето са с малки деца...    Grinning
Ами няма как на едно 3-4 годишно дете да му е по-интересно да стои пред Тв или компютъра ,отколкото да играе и да дивее навън.
Но децата на 11-12- 14 години живеят с Тв и компютъра...
За тогава мислете...    Simple Smile    

# 98
  • Мнения: 4 301
Синът ми има телевизор от 3 годишен. Не сме го купували специално за него, просто се сдобихме с друг и стария го сложихме в стаята му. В началото  го пускахме контролирано, когато и за колкото време преценим. Никога не е стоял включен за фон, докато се занимава с нещо друго. И досега не го предпочита, изобщо не пракалява с времето, което прекарва пред него.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 735
...
За тогава мислете...    Simple Smile    
Никой не знае как ще се развият нещата.Може и да има компютър и тв в стаята и да не проявава интерес,а може и да се развият нещата в другата посока-със забранения плод.Както и написах вече само,ако преценя,че се прекалява тогава бих взела мерки.

# 100
  • Мнения: 2 556
На моите компютъра не им е  в стаята, но ги привлича значително повече от телевизора.  Peace Единственото, което се гледа на ТВ са Зак и Коди и H2O. Или някоя анимация по-рядко. А на компютъра какво ли няма, освен това са на възраст сами да си намират игри и ако ги оставя, може и цял следобед там да изкарат. Точно заради това за компа си имаме режим и готово. А за ТВ няма нужда, никой не му налита.

# 101
  • Мнения: 12 681
Сега се сещам за един прекрасен случай -  трите ми деца седнали около масата и всеки забил нос в лаптопа си.  Пуснах им по скайп покана за вечеря.

# 102
  • Мнения: 71
....Но децата на 11-12- 14 години живеят с Тв и компютъра...
За тогава мислете...    Simple Smile    


Това е истинският проблем...за съжаление често е проблем и в нашето семейство.

# 103
  • София
  • Мнения: 62 595
Вие как си го представяте това 2-3 годишно дете да се контролира? Та, то, си е още в бебешката възрасат и едва контролира пикочния си мехур! Какъв забранен плод, к`ви пет лева! Вие лежете на ухото, че детето ще се контролира на такава малка възраст, пъка после да видим какво ще мислите като същото това дете стане на 7-10 години, когато вече е зарибено!

# 104
  • Мнения: 2 556
Хм, ще  му се наложи да се контролира само, само ако родителя го е зарязал на самотек и не го поглежда какво прави. Нормално е да му се пусна 1 филмче и после ТВ да се спре. Моите определено предпочитат да си играят около мен в трапевзарията и хола, вместо да гледат ТВ - факт. И в детската да са, пак не им е пуснат ТВ за фон. Децата са различни - това, което ги привлича - също.

Общи условия

Активация на акаунт