ТВ в детската стая - кога?

  • 9 758
  • 203
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6
Вили нямам представа за какво става въпрос в листопад, не съм го гледала,

но всичко зависи от възрастта и характера на детето.

Моето дете беше ходило на гости не на приятелчета, защото аз познавам всичките родители на приятелчетата и всички са на моето мнение за контрола. Ох, загубих нишката, моето дете беше при роднини на гости, и там гледали мухата един доста стар филм незнам дали си спомняте, гледало малко и ми звънна да го прибера, че доста се е уплашило. Е честно ви казвам, цяла нощ сънува кошмари и викаше от детската на половин час, докато не го взех да спи при мен, и така няколко дена докато се успокои и забрави.

Всичко си е до дете, моите са много чувствителни.
Не мисля че най-правилното сега е да им давам да гледат филми с насилие за да ги калявам.
В случая става въпрос за момиченце в детската градина.  Peace

Според мен всеки трябва да си познава детето и сам да решава какво би му позволил и какво не.

# 136
  • Мнения: 212
Аз не се пеня, аз изказвам мнение различно от това на повечето майки псевдо-моралистки, които обвиняват за всичко улицата и телевизията Simple Smile
Ако не знаех,че си мъж щях да заподозра майка си зад този ник  Hug

# 137
# 138
  • Мнения: 1
Не бих сложила телевизор в детската- голяма глупост според мен. В къщи телевизора е един , не смятам да купувам друг и...на мнение сме, че колкото по-малко телевизия толкова по-добре. Ние лично сме кодирали и детските програми, да не се гледа много....а камо ли да им го предоставя на тепсия....

Съжалявам,ако прозвучи прекалено остро моето мнение,но ако им скриете и играчките,чудя се с какво ли щяха да се занимават децата Thinking.Аз съм твърдо ЗА телевизор в детската стая,задължително е,виж компютър не бих сложил ако не са по-големи от 10-11 год.

# 139
  • София
  • Мнения: 12 576
Не бих сложила телевизор в детската- голяма глупост според мен. В къщи телевизора е един , не смятам да купувам друг и...на мнение сме, че колкото по-малко телевизия толкова по-добре. Ние лично сме кодирали и детските програми, да не се гледа много....а камо ли да им го предоставя на тепсия....

Съжалявам,ако прозвучи прекалено остро моето мнение,но ако им скриете и играчките,чудя се с какво ли щяха да се занимават децата Thinking.Аз съм твърдо ЗА телевизор в детската стая,задължително е,виж компютър не бих сложил ако не са по-големи от 10-11 год.
Не звучи крайно, но .. да не казвам как. Какво общо има липсата на телевизор в детската стая със скриването на телевизора, че и на играчките. А колкото до това какво ще правят- какво са правили преди 40- 5- 60 години? /да не се чете като призив да им скрием играчките- отговарям на въпроса/

# 140
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма нищо против телевизията, тя е факт и няма как да я подминем. Добро-лошо, това е дразнител, спрямо който човек трябва да си изгради някакво отношение и стратегия. Визуалната и слуховата информация се възприема много по-лесно от човека в сравнение с абстрактната като писаното слово. В това няма съмнение. Но децата като свикнат да имат постоянно достъп до телевизия, те някак губят усещането за активно, съзнателно действие и запълване на времето. Дори компютърните игри не ги смятам за толкова негативни, защото там човек прави съзнателни действия, планира ги и ги изпълнява, спазва някакви правила. За мен, обаче е най-лошо това, че децата възприемат телевизията като важен източник на информация и съответно подражание и просто не четат книги. Затова мисля, че няма нужда от телевизор в детската. Нека детето да използва тази стая И за четене на книги, разбира се, и игра или подготвяне на уроците. Моите деца твърдят, че в класовете им от 30 деца, 5-6 са тези, които редовно четат книги и обичат да четат. Останалите предимно гледат телевизия -от сутрин до вечер, дори някои ставали през нощта или сутрин преди 6, за да гледат преди училище детски сериали, чиито серии са пропуснали предишния ден. Ако това е нормално, здраве му кажи!

# 141
  • Мнения: 1
Не бих сложила телевизор в детската- голяма глупост според мен. В къщи телевизора е един , не смятам да купувам друг и...на мнение сме, че колкото по-малко телевизия толкова по-добре. Ние лично сме кодирали и детските програми, да не се гледа много....а камо ли да им го предоставя на тепсия....

Съжалявам,ако прозвучи прекалено остро моето мнение,но ако им скриете и играчките,чудя се с какво ли щяха да се занимават децата Thinking.Аз съм твърдо ЗА телевизор в детската стая,задължително е,виж компютър не бих сложил ако не са по-големи от 10-11 год.
Не звучи крайно, но .. да не казвам как. Какво общо има липсата на телевизор в детската стая със скриването на телевизора, че и на играчките. А колкото до това какво ще правят- какво са правили преди 40- 5- 60 години? /да не се чете като призив да им скрием играчките- отговарям на въпроса/
Преди 40-50-60 год. е имало съвсем други забавления,изобщо не може да става въпрос за сравнение Simple Smile

# 142
  • Мнения: 118
ТВ в детската стая - кога ? - Никога.

# 143
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Лелеее каква полемика настана....  ooooh!
Всъщност темата беше за телевизора като предмет, а не за телевизията като институция и не за това какво да гледат или да не гледат децата. Мойте гледат само DVD - избрани анимации. От телевизията все още нищо не ги интересува. Само в събота сутрин Мики Маус. Въпросът беше дали ако сложа ТВ в детската ще искат да заспиват на пуснат ТВ или не. Най-вече това ме притеснява, защото те спят в отделна стая, веднъж като заспят не мога повече да влизам, защото се будят. Това значи, ако заспиват на ТВ да работи цяла нощ, което вече със сигурност е вредно и претоварва нерваната система.

# 144
  • София
  • Мнения: 12 576
savina_33 не е хубаво да заспиват на ТВ дори и да не продължи да работи цяла нощ. Нали и сега не заспиват на ТВ- няма да им го даваш като възможност. Преди да си легнат ще го изключиш от тока или от кабелната, или от ДВД-то или от каквото гледат по принцип. Надали ще заспят на празен екран. Wink Но за целта наистина не бива да им разрешаваш при лягане да гледат. Може не при всички да е така, но често и от една пролука в правилата настъпва шумна и продължителна драма. При вас ще е и два пъти по- шумна, защото са близнаци. Mr. Green

ПП И хайде дано скоро се появи повечко помощ при теб, със или без ТВ в детската. Hug

# 145
  • София
  • Мнения: 403
Ако изключването те притеснява настрой телевизора на самоизключване, след 15 мин. например и готово.

# 146
  • София
  • Мнения: 62 595
Все пак не разбирам, защо ще си създаваш такова главоболие! Аз не виждам основателна причина едно дете да има достъп до телевизор и съответно той да излъчва програми, и то да не се възползва от това да си легне и да гледа до безкрай. Особено вечер. РазберИ, че сама си залагаш една бомба, която трябва да обезвреждаш. Щом има телевизор в детската ,значи децата ще са в пълното си право да го използват когато решат. И повярвай ми, усещат това си право по подразбиране. И в момента, в който ти искаш да изгасиш въпросното чудо, те ще се чувстват длъжни да си го защитават, защото го смятат за свое. И ще започнат пазарлъците "още малко" - "не, лягате си" - "мамоооооо" - "казах вече" - "няма пъъъъък"... и така до момента, в който истерясаш или се предадеш.

А на телевизора предназначението му е да излъчва телевизионни програми, а не да стои като паметник. Затова обсъждаме и програмите.

# 147
  • Мнения: 7 947
Лелеее каква полемика настана....  ooooh!
Всъщност темата беше за телевизора като предмет, а не за телевизията като институция и не за това какво да гледат или да не гледат децата. Мойте гледат само DVD - избрани анимации. От телевизията все още нищо не ги интересува. Само в събота сутрин Мики Маус. Въпросът беше дали ако сложа ТВ в детската ще искат да заспиват на пуснат ТВ или не. Най-вече това ме притеснява, защото те спят в отделна стая, веднъж като заспят не мога повече да влизам, защото се будят. Това значи, ако заспиват на ТВ да работи цяла нощ, което вече със сигурност е вредно и претоварва нерваната система.
Навиваш за изключване /у нас заспиваме така на 30 мин го навивам/ или оставяш вратата открехната, за да можеш да влезеш и да го загасиш сама.

# 148
  • Мнения: 12 681
Защо пък като имат тв, това автоматично да води до заспиване на тв.

Andariel , това е моето възпитание - да се научат децата да се контролират сами, защото в живота има много съблазни и не може ти да си вечно до тях.

# 149
  • Мнения: 7 947
така де, ама зависи и от възрастта на детето. На 2-3 години няма как да изискваш самоконтрол.

Общи условия

Активация на акаунт