Малък ембрион за гестационната си седмица?

  • 19 877
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте мами!
Накратко: Бремена съм. Днес бях на доктор и резултатите са следните: според док съм в 7 г.с. (според изчисленията в нета съм в 6 г.с.). Плодният ми сак съответства на бременност в 8 г. с. , а бебето - на 5 г.с. Има сърдечна дейност.
Според док не е страшно, тепърва има мегдан бебо да расте.
Някой да има идея що за чудо е тази ситуация и повод ли е за притеснение?

# 1
  • Мнения: 9 481
Честито!  bouquet
Не се притеснявай-в повечето случаи има такива разлики...не може да се знае с абс. точност кога е настъпила овулацията..
Следи си бременността, прави си всички изследвания + Фетална морфология и БХС-(тук ще наскачат някои Mr. Green), и лека и безпромлемна Hug

# 2
  • Мнения: 22
Благодаря ти, МТВ!  Hug
В моя случай се знае кога е била овулацията с точност, защото док ме стимулира, за да ми предизвика ову, а също и ми пука фоликулите с инжекция...

# 3
  • Мнения: 77
Лидия,не искам да те плаша,но  преди 2 години и аз имах такава бременност,размера на плода не съответстваше на г.с.Изхода беше кюритаж.Но тогава не попаднах и на лекар,който да си разбира от професията.въоб6те не казвам,4е при теб 6те стане така,а просто те съветвам да следиш внимателно развитието на бременността си като посе6тава6 4есто лекаря,който води консултацията.Мнооооого късмет ти желая Simple Smile

# 4
  • Мнения: 22
Мерси!  Hug
Тединики, в коя седмица не съответстваше плода на нормите? И имаше ли пулс?

# 5
  • Мнения: 77
В 5 седмица!Но не искам въоб6те да се ппритесняваш!При мен просто никой не взе мерки за задъжане.Всеки 4акаше не6то,а какво ,не разбрах.Мисли позитивно,моля те Simple SmileОт къде си ти?

# 6
  • Мнения: 9 481
Аз имам 4 бремености-2 успешни и две не. Първата неуспешна беше "кухо яйце", последва успешна-имаше разминаване в г.с.-родих 2005г прекрасен син-сега на 4г и 4мес.;
2008г в края на третия месец от бременността ми, както всичко беше ок, сърдечна дейност и пр..при поредния преглед се констатира липса на сърдечна дейност-дойде ми като гръм от ясно небе..бяхме казали на всички, че чакаме отново бебе Confused
2009г. забременях отново-ембриона от началото си вървеше със седмица напред..родих 2010 отново чудесно бебе..
И двете ми бремености бяха проблемни, със лежане за задържане, иначе планирани-със пиенето на ФК, витамини, всички възможни прегледи и т.н.....да не те отегчавам..но както са казали хората "Божа работа" май са много прави Peace

# 7
  • Мнения: 22
Здравейте отново!
Аз още не съм се ошашкала, именно защото мисля, че е "Божа работа". Също така и док не се притеснява много, а на нейното мнение разчитам. Но все пак някак ми се щеше тук да получа отговори "И аз бях така, пък сега малкото щъка около мен"  Simple Smile, ама нищо, де.
Иначе и аз имам 2 неуспешни бременности, една от които беше такава точно - със сърдечна дейност, уж ОК, пък в 22 г.с. сърцето спря. Но това беше преди 6 години и док каза, че няма влияние.

Благодаря за отговорите!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 946
Лидия_ , дано всичко е наред  Praynig 

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте мами!
Накратко: Бремена съм. Днес бях на доктор и резултатите са следните: според док съм в 7 г.с. (според изчисленията в нета съм в 6 г.с.). Плодният ми сак съответства на бременност в 8 г. с. , а бебето - на 5 г.с. Има сърдечна дейност.
Според док не е страшно, тепърва има мегдан бебо да расте.
Някой да има идея що за чудо е тази ситуация и повод ли е за притеснение?

Естествено, че не.
Гестационните седмици се броят от първия ден на последния цикъл, а бременността е настъпила минимум 2 седмици по-късно. Така че е абсолютно нормално бебето да е по-малко.

# 10
  • Мнения: 1 677
Възможно е да има някои отклонения, но да са в приетата норма.
Дано всичко с теб и бебчето е наред и да имащ една спокойна бременност!

# 11
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте мами!
Накратко: Бремена съм. Днес бях на доктор и резултатите са следните: според док съм в 7 г.с. (според изчисленията в нета съм в 6 г.с.). Плодният ми сак съответства на бременност в 8 г. с. , а бебето - на 5 г.с. Има сърдечна дейност.
Според док не е страшно, тепърва има мегдан бебо да расте.
Някой да има идея що за чудо е тази ситуация и повод ли е за притеснение?

Ако с точност не се знае кога са били овулацията и оплождането гестационната възраст е само ориентировъчна. Според мен няма повод за притеснение!  Peace

# 12
  • Мнения: 1 054
Лиде, съжалявам, че няма да мога да ти кажа "и аз бях така, пък ей го резултата щъка", но...
Откакто забременях разминаването ехограф-термин беше все по 2 седмици... Все излизаше, че нещо не е наред.. първо не се виждаше ембрион /чакахме - видя се/, после сърце /почаках малко - видя се/. На няколко фетални морфологии съм била и все точно 2 седмици беше по-малка по ехограф.. До последно ехографа показваше, че всичко друго е по-малко с 2 седмици, пък главата си е "на време" ..

Ами не щъка около мен - още не може, пък и спи сега отатък  Laughing

Дишай дълбоко, лека бременност и безпроблемно раждане!  Hug

# 13
  • Мнения: 803
Моето бебе от самото начало вървеше с 2 седмици по-малко. Аз лично не се притеснявах, защото имах по-дълъг цикъл и съответно по-късна овулация. Имаше периоди, в които изоставаше с 3 седмици, както и такива, в които наваксваше. Терминът ми бе определен за 15.01.2010, а родих точно две седмици по-късно - на 01.02  едно здраво и прекрасно бебе - 3.470кг и 52см Wink
Така че, не се притеснявай, нормално е да се получава малко изоставане, особено в началото.  Hug лека бременност ти желая!

# 14
  • Мнения: 7 418
Според док не е страшно, тепърва има мегдан бебо да расте.

   Браво за реакцията на доктора ти!
   Просто ще изчакате и всичко ще се разбере.  Hug
   Аз и с двете си бременности имах такова разминаване.....Май даже и на същия срок.... newsm78
   Първото вече щъка около мен,както се изрази някой.  Laughing
   Второто е на път. Живот и здраве,дето се вика!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт