Торта или сладкиш, Агнес или Агнеса?

  • 28 884
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 755
Не използвам маргарин, с олио има ли някой да е пробвал?

# 16
  • Мнения: 2 774
acer , не съм пробвала с олио....не знам какво  би се получило  Rolling Eyes.

Ето снимка и на моите агнеси
Това любимия сладкиш на мъжлето.
Тортите показани от Лабрекс изглеждат страхотно  Crazy.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 97
Сладкиш Агнеси
(рецепта от свекито)  Sunglasses
за блата:                                        за глазурата:
180г масло                                      4бр. жълтъци
200г пудра захар                           200г пудра захар
100г орехи                                     1с.л лимонов сок
4с..л. прясно мляко                         40г течен шоколад
1 бакпулвер
4 бр. белтъци
180г брашно
4бр. ванилия
 
Приготвяне на блата
 Маслото се смесва с захарта до побеляване,прибавя се пр. мляко и пресятото брашно заедно с бакпулвера,прибавят се и орехите (смлени) и белтъците предварително разбити на сняг и  ванилията.Всичко се разбърква до хомогенна смес и се изсипва в предварително намазана с масло и посипана с брашно тавичка. Пече се в умерена фурна.
Приготвяне на глазурата:
Жълтъците се разбиват на водна баня с пудрата захар до побеляване и се прибавя накрая лимоновия сок.
След като се опече сладкиша се залива с глазурата и се оставя да престои 24ч. Украсява се с  течен шоколад.

# 18
  • Мнения: 320
Здравейте момичета   bouquet
Най-сетне получих рецептата от колежката и да ви кажа честно лекичко съм разочарована  Rolling Eyes в смисъл, че аз очаквах рецепта за торта нещо като тези на снимките на Лабрекс няколко блата с кремче между тях и отгоре глазурка, но ще се задоволя и с тази, като чета отзивите ви май си заслужава сладкиша, така че утре не, но в неделя ще се пострая да намеря време за него  Wink
Та ето рецептата на колежката:
4 яйца
1 ч.ч. захар
1ч.ч. пудра захар
1 ч.ч. млени орехи
1 ч.ч. брашно
1 пакет масло
1 п. ванилия

Като сравних с вашите най-много се доближава до тази на ri4ko, разликата е само в маслото тук е 1 пакет, а в тази на ri4ko - 2 пакета.

А пък някой ако намери рецепта за торта Агнес, като показаните на снимките на Лабрекс или да направи превод на рецептата от нейния пост да свирка  Peace

# 19
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Начинът, по който приготвям този сладкиш много прилича на вашите, но все пак да ви го покажа  Heart Eyes:

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/05/blog-post_14.html

# 20
  • Мнения: 320
Обещаното си е обещано  Peace
Ето го и моя сладкиш Агнес



И сега да споделя, че е твърде сладък за моя вкус, като цяло има вкус на ореховка и яйчената глазура отгоре леко се разля, може би защото го разрязах почти веднага, а пишеше, че трябва да престои, но при нас разбира се това не се получи  Peace

# 21
  • Мнения: 2 774
За да не е чак толкова рядка и с вкус на жълтък заливката, аз го слагам в леко топлата фурна за около 20 - 30 мин ......
Опичам сладкиша и веднага изливам  жълтъците, след като по изстине фурната го слагам вътре за да стегне малко ....

# 22
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Мда, и аз слагам сладкиша със заливката в слаба фурна.

alex_og97 , той си е такъв сладкиша - много сладък и орехов, затова може би се сервира на малки ромбоидчета Heart Eyes.

Последна редакция: пн, 17 май 2010, 13:15 от Аелис

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 440
 Hug Толкова любим и позабравен сладкиш. Преди години беше на много на мода и се съревновавахме. Веднъж така го пресуших във фурната, че го прекръстих на "Лондонски павета"  Laughing

# 24
  • Мнения: 6
Днес и аз ще пробвам да направя сладкиша.Един път съм яла от него,един приятел готвач беше донесъл,че колегата му прави сладките неща и беше направил и беше страхотен.Та чак сега на скоро се сетих за тоя сладкиш и днес ще видим какво ще стане  Laughing Иначе сладкишът,които ядох изглеждаше така http://www.kulinarno-joana.com/2010/04/agnesi/ като по-напред споделената рецепта.И знам,че заливката беше станала наистина като коричка но адски вкусна.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 79
Имам един въпрос относно сладкиш "Агнеса"....

- глазурата (жълтъчената смес) се слага върху изстинал или топъл блат? 

- след като сложа глазурата - веднага ли да сложа сладкиша в хладилника?

- а ако сложа сладкиша с глазурата в топла фурна, за да хване коричка.... после може ли да го сложа в хладилника така?

Благодаря за вниманието!   bouquet

# 26
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
kzbsn , вадиш сладкиша от фурната, намяляш я на 90- 100 градуса, разбиваш жълтъците с пудрата захар, когато фурната вече е достигнала по- ниска температура - слагаш глазурата върху все още топлият сладкиш и го връщаш във фурната, да се поизсуши глазурата.

За хладилника - никога не съм слагала сладкиша в хладилник, държа си го на кухненският плот, то и без друго се изяжда до вечерта Wink.

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Леле, това като дете го обожавах! Досега обаче не съм го правила на моите деца, именно заради суровите жълтъци в заливката. Но те вече попораснаха, пък и мога малко да го поизсуша във фурната Wink С две думи - едвам ме навихте да го направя още този уикенд Mr. Green

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 79
За тези, които ги интересува откъде идва името Агнеси....

Този сладкиш е приготвен специално за френската метреса Агнес Сорел, която е била любима на френския крал Шарл VII.   

 Simple Smile

П.С. Направих сладкиша и сега ще изчакам 24 часа и после ще споделя дали се е получил добре.  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 2 774
За тези, които ги интересува откъде идва името Агнеси....
Този сладкиш е приготвен специално за френската метреса Агнес Сорел, която е била любима на френския крал Шарл VII.   

Интересно,  мерси   bouquet

Защо ще чакаш 24 часа  Thinking
В къщи изстине ли и се напада, обикновено след 24 часа и троха не е останала   Crazy

Общи условия

Активация на акаунт