Отговори
# 690
  • Мнения: 519
Леле момичета за какви цени говорите в София,в Пловдив са малко по-скромни, в Селена,която е частна цените са 880 лв нормално и 1200 цезарово,а в държавните вече се плаща на доктора,който се ангажира,има такива ,които имат точна такса, а други ти казват накрая като всичко мине ще се оправим.
А ако нямате претенции за лекар и екип всичко е безплатно,за осигурени де.
Как се справяте със запека,ако ви е проблем?
listopad тези цени за сдравно осигорените ли е или не.
Мисля за здравно осигурени.
Аз като чета колко пари давате за прегледи се убеждавам че добре направих с предплатения пакет именно в тази клиника - 650 лв, в който влизат кръв, урина и снимка на ехограф на бебето всеки месец, 7 ехографски прегледа, ФМ, БХС,4Д

За здравно осигурени са цените. Peace Само, че ги вдигнаха няколко пъти до сега и незнам дали няма да ги вдигнат пак до декември. Като раждах февруари 2008 платихме 860 лв. за секциото + 250 лв. за присъствието на бащата. Всичко си влиза в цената и отиваш само с четка за зъби и чехли. Grinning А, да и лекарят си е "включен" в тази цена. Whistling  
Ако не си здравно осигурена трябва да доплатиш сумата, която им дават от ЗК.

# 691
# 692
  • Мнения: 660
Ами незнам дали е за здравно осигурени,прочетох ги в сайта им.

# 693
  • Мнения: 215
Аз родих в УБ "Лозенец", сега пак там ще раждам.
Изключително доволан съм, персонала е страшно грижовен, лекарите са много добри, акушерките също.
Цената на целия пакет е около 700-800лв, което включва ехограф, контролните прегледи, всички изследвания, раждането. Атмосферата там е страшно спокойна, специалистите са много добри. Мога да кажа само прекасни думи.

# 694
  • Мнения: 99
katiahr - ти си направо моята партия по първо раждане Simple Smile


За протокола - раждах в Майчин дом при доц.Николов - шеф на родилната и после бях на 12 етаж - нямам 1 повод за оплакване от условия и отношение. Той и жена му, която е невероятен неонатолог идваха всеки ден, даваха ми необходимото инфо и всички се грижеха много добре за малкия пашкул, защото аз не можах до 3тия ден Sad Избрах си екипа след много дълго проучване и реших че доктора и неонатолога са по-важни от условията. И се оказах права де Simple Smile

# 695
  • Мнения: 27
Silvermist Hug мисля вторият път да е по-добреживот и здраве. Все пак сме гърмяни зайци.

# 696
  • Мнения: 266
Добро утро!
Като чета за какви суми говорите - направо не ми се вярва Shocked Моето първо раждане започна през нощта с изтичане на водите в 23.30 и отидохме в най-близката болница, в 1.25 дъщеря ми се роди. Не съм избирала нито екип, нито болница, не съм дала 1ст., но е факт, че имах късмет с бързо и лесно раждане(каквото пожелавам на всички) и се надявам и второто да е такова Praynig.
за запека - на мен ми помага всеки ден да хапвам поне 1 ябълка и пия близо 1,5л вода.

# 697
  • Мнения: 84
Първото си дете родих в шейново,много съм доволна Hug.Родих при професор зарев прекрасен доктор и мбого добър професионалист. Heart EyesЗа което съм му безкрайно благодарна погрижи сеидеално и за кмен и за синът ми.сега смятам пак при него да раждам,първия път родих нормално но с усложнения малко за мен,сега той е категоричен планово секцио,за да няма неприятни изненади,и аз съм по спокойна така Simple Smile.Казва че така е по добре за мене и детето.

# 698
  • Мнения: 59
Искам да ви попитам има ли друго момиче ,което да е от Плевен? Аз си следя бременността при Бързашки в инвитро центъра и смятам да раждам там или във Авис медика,където той пак преглежда.Ако някой има представа какви са цените ориентировъчно да ми пише Wink

# 699
  • Мнения: 524
Момичета, Клиника Щерев имат ли добра неонтология?Аз се бях насочила към Токуда, но много момичета ми казаха, че там самата обстановка и апаратура е хубава но специалистите не толкова добри.Според много най добрие специалисти били в Майчин дом.Незнам, аз не съм от София и само мога да чета и сортирам мнения.Ще ми бъдете полезни с всякъкво инфо.

Мари, неонатология нямат като обособено отделение, но имат неонатолози. Със сигурност едната е д-р Дачева, тя беше на моето раждане и след това всеки ден сутрин преглежда бебето.
Иначе за Токуда имам впечатления от моя близка, която бяха там с недоносени бебета, и тя е много доволна от грижите, които полагаха за тях. За МД знам, че са най-добрите неонатолози. Мисля, че който и вариант да избереш, няма да сбъркаш.

Благодаря за отговорите за прегледа при Марков  Hug

Моето раждане беше секцио, планирано за 19.12. Но на 15.12 ми падна тапата и започна изтичане на води. В 12 часа се обадих на моята лекарка, тя беше на кабинет и каза да тръгвам към клиниката. Когато пристигнахме в 13,30 екипът беше вече готов, въпреки, че не се знаеше преди прегледа дали ще раждам, или ще изчакаме, т.е те си бяха готови, каквото и да реши лекаря. Прегледа ме и реши, че ще ме оперира. Първо ме включиха на запис, видяха, че всичко е ок с бебето, после дужирните клизма, няколко системи, тестове за алергия към упойката ( със спинална бях). Срещата с анестезиолога ми спести много притеснения, преди това бях консултирана от анестезиолог и интернист, но сега пак повече от подробно ми се обясни какво ще правят, буквално във всеки един момент какво ще се случи, какво може да изпитам. Около мен имаше постоянно поне 5 човека. В операционната са 2 лекари, анестезиолог, ансест. сестра, която постоянно ми милваше главата и си говорехме, акушерки, неонатолог. В 15,13 се роди дъщеря ни, видях си я, няма такова щастие просто  Heart Eyes. после ме зашиха, в интензивното стоях до следващия ден сутринта. Постоянно в стаята има акушерка, на определен период от време натискат корема, за да видят прибира ли се матката, имах на корема лед и пясък. Бебка ми я донесоха пак да си я видя към 5 часа, вече ме беше отпуснала упойката, не съм имала нито главоболие, нито пъвръщание ,нито каквото и друго неразположение. Акушерката хранеше бебето пред мен с АМ, после я заседоха в термо стая, където стоя до сутринта, докато аз съм в интензивно. На сутринта те качват в самостоятелна стая, бебчето си е при мен, веднага дават помпа да започваш с подготовката за кърменето, както и я сложих веднага на гърда. Кърмата ми дойде след 1 ден, но мисля, че и благодарение на съветите и помощта на акушерките имахме изключително успешно кърмене от 1 година, 3 месеца и 2 седмици.
Стаите са много чисти, всеки ден се чистят, когато бебето е извън нея, т.е в детската стая за тоалет и преобличане. Къпят ги 2 пъти на ден, преобличат ги с дрешки 2-3 пъти на ден, т.е няма повиване и тем подобни неща, които съм виждала в доста болници. Всеки ден идваше докторката да види как съм, как е шева, първите 3 дни ти мерят температура и кръвно през 2-3 часа. Стаята си има баня и тоалетна, след като ми смениха превръзката на 3 мисля че беше ден, се изкъпах като бял човек, иначе тоалет си правиш всеки ден. Абсолютно всички санитарни консумативи, нощници, кърпи, памперси, дрешки за детето, са от клиниката. Има в коридора един гардероб с всичко необходимо за майката, и просто си вземаш, каквото ти трябва. Бебетата може да се оставят в акушер.стая за през нощта, мама да поспи, но аз не съм я оставяла, стоеше си при мен зайчето.
Аз съм много доволна от раждането ми в тази клиника и се надявам пак там да раждам, живот и здраве. Дано разбира се всичко да е безпроблемно, това е най-важно, но и спокойствието и доверието в екипа са много важен фактор.

# 700
  • Мнения: 722
Относно запека- два дни вече си похапвам диня и нямам никакъв проблем с VCто. Иначе и тиквените семки наистина помагат Peace

# 701
  • Мнения: 52
Добро утро!
За запека ми казаха да пия сутрин на гладно по една чаша топла вода с една лъжичка мед,но още не съм го пробвала.Оххх и да ви се оплача - вчера сутринта ми падна скорошно сложена пломба и сега нерва се е оголил и утре съм на зъболекар,но като гледам май без упойка няма да мине  Cry как боли и как ме е страх Cry

# 702
  • Мнения: 7
Добро утро и от мен.
Ще се включа към дискусията за запека- сутрин на гладно чаша хладка вода с лъжица мед, за закуска пробвайте овесени трици с кисело мляко и пийте много вода (поне 1,5л. на ден).

# 703
  • Мнения: 1 572
Добро утро!
За запека ми казаха да пия сутрин на гладно по една чаша топла вода с една лъжичка мед,но още не съм го пробвала.Оххх и да ви се оплача - вчера сутринта ми падна скорошно сложена пломба и сега нерва се е оголил и утре съм на зъболекар,но като гледам май без упойка няма да мине  Cry как боли и как ме е страх Cry
Не знам каква е връзката с бременнотта, но на мен почти всяка пломба правена в този период ми падаше и пак я правеха и пак падаше  Crazy Зъболекарката е добра, мъжа ми ходи при нея от 20 години и няма паднала пломба. Жената каза, че за първи път и се случва подобно нещо.

# 704
  • Мнения: 1 274
Мацки, май е време за нова тема, има ли желаещи и можещи?Ако някой има желание и най -вече може да оформя темички да свирка, ще му пратя паролата на акаунта на лични.

Общи условия

Активация на акаунт