Отговори
# 30
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Цвети, здрасти, сигурно са зъбите.
И при нас е така. Не е всяка вечер, слава богу.
Но има нощи, в които ставам повече от 10 пъти.
Разбирам те напълно. Аз така забравих котлона,
докато му топлих мляко в 5 сутринта.
Добре, че следващото ставане беше скоро след това.

Ако можеш поспивай през деня или някой да те отменя
през нощта, поне от време на време.

# 31
# 32
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Клодиа, аз тепърва захранвам, какви попари - те са и глутен и с млечни продукти, най-рано ще дам към 10-ия месец. А и закуска по принцип след годинката, до тогава ще си караме на мляко.

За колекторите на момичетата, може да сте го обсъждали (не съм чела последните 15 стр и няма и да ми остане време да ги прехвърля), но да кажа. Измивате сутринта хубаво дупето, ако трябва и сапунче сложете, че да може да хване лепенката хубаво. И лепите от вътрешната страна на устните, разтваряте и тогава лепите.

И заглавия от мен, гледам, че пак сме закъсали за такива
* Слънчо сутрин кат изгрее, НОЕМВРИйче вече "пее"
* Пролетното слънце силно грее, НОЕМВРИйчето на сянка се смее.
* Мама за пюренца и кашички говори, НОЕМВРИйче си мисли, че някой иска да го трови  Joy
* НОЕМВРИйчето бързо расте, ще стане красиво и умно дете
* Някой по килима пропълзя - НОЕМВРИйче прави поредната беля (това за малко по-нататък)
* Жега е. Лятото дойде. НОЕМВРИйче ще види за пръв път море.

Ох нещо музата ми беше до тук Crazy

# 33
  • Мнения: 307
Tsveti сигурно са зъби. Вземи  някакъв гел за зъбки. Сутрин и вечер след хранене със силиконов напръсник му мажа зъбките. Ако обаче видя зор капвам от гелчето върху бибата и до половин час се успокоява детето и заспива.

Иначе за попара аз давам от една седмица много му харесва. 2 сухарчета със 120мл АМ а от другата седмица ще вкарам и попарка със изкиснато сиринце и чайче. Нямаме проблеми с глутена

Последна редакция: нд, 16 май 2010, 18:28 от sinapovaaya

# 34
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Забравих да кажа, колко ми липсвате. Но дребното вече започна по-малко да спи, повече сме на вън, а и за капак, каката кашля и цяла седмица си е вкъщи. Дори не отварям темата, че само ще ме засърбят ръцете пиша, а с две свободни ръце съм рядко.

Иначе се въртим във всички посоки, от корем на гръб, от гръб на корем, по часовниковата стелка, обратно на нея и така  Joy
Зъби няма още, но май започват да я мъчат. Успява да седне от полулегнало положение на количката (45градуса някъде), но повечето пъти или се подпира с лакът за да стане или се хваща за някаква играчка. Все още нищо не "говори". Не се и мъчи да пълзи, гърчи се, навдига дупето, но започва да се сърди като не може да достигне нещо.

# 35
  • София
  • Мнения: 310
Привет и от мен.

Днес доста откачено време - ту вали за 2 секунди, ту слънце, ту вятър  newsm78.

Нея - за колекторите и нашият случай в петък беше подобен - първият беше напълнен не по предназначение, а като сложих втория - чаках сигурно един час да се изпишка и накрая нямаше нито една капка в колектора. Но сега отчитам /след като прочетох поста на Васи, която отново навреме се включи   bouquet/, че явно не съм го сложила правилно. Дано утре успея.

Снощи с този дивашки филм Апокалипто цяла нощ се въртях и накрая в двете секунди, в които дремнах сънувах, че съм вожд  ooooh!. Кой ме накара да го гледам...и аз незнам.

А снощи пак имах егати преживяването - пускам бейбифона и се чува мелодийката от музикалната въртележка на Ина. Шокирах се, тъй като бебето спеше - отивам да я спра - нищо не се чува в стаята, а в кухнята продължава да звучи от бейби фона. Що за идиотска история? Спрях бейби фона, пуснах го и пак звучи - след второто пускане вече не се чуваше. Бях сама и естествено си изкарах акъла. За капак през това време детенцето от 6-то чувство обясняваше как говори с мъртви, та ужас  Mr. Green. После и този идиотски филм - едвам ставах до тоалетна. Добре, че мъжа ми се прибра по-рано, че иначе незнам.

Това е от мен.

Приятна неделна вечер

Последна редакция: нд, 16 май 2010, 18:54 от vess_82

# 36
  • Мнения: 93
Tsveti сигурно са зъби. Вземи и някакъв гел за зъбки. Сутрин и вечер след хранене със силиконов напръсник и мажа зъбките. Ако обаче видя зор капвам от гелчето върху бибата и до половин час се успокоява детето и заспива.

Иначе за попара аз давам от една седмица много му харесва. 2 сухарчета със 120мл АМ а от другата седмица ще вкарам и попарка със изкиснато сиринце и чайче. Нямаме проблеми с глутена

Взели сме и гелче, но според мен няма голям ефект от мазането.
За попарата с какъв чай и с какво сирене ще я правите ?  newsm78 Сухарите от тези на хип ли взимаш или др, те разтварят ли се в млякото ?

# 37
  • Мнения: 307
Сухарите взимам ЕЛит защото са без захар всички бебешки са със захар. Прява попарата с горещо АМ 1 час преди да я яде за да се разтвори сухара хубаво.

А чайчето от тези гранулираните че си имат нещо сладко там някаква декстроза пък и му е познато на вкус. Храносмилателния на ХИп. Сиренцето взимам много малко и го изкисвам от предишната вечер и много хубаво го намачквам. Вчера му давах такава попара и му хареса и тя.

# 38
  • Мнения: 0
Здравейте моето момиченце също се роди през ноември.Казва се  Никол.   Родена е на 24,11,2009г.надявам се да приемате нови членове.Ще се радвам да обменяме опит.Хубава вечер на всички.
  bouquet

# 39
  • Мнения: 11
Здравейте момичета!Толкова рядко се включвам,че сигурно не ме помните,ама малкото ми Мрънче не ми дава мира;))),ама да е жив и здрав.Гледам обсъждате изсл-ние още не сме ги пуснали,аз ще си сменям педито и не бързам,а и тя нещо не е в час ,а и не ми се занимава с нея.Както и да е,Марти започва по лека- лека да яде зел. пюрета,ама голям зор,иначе хапва каши и пл. пюрета,ама така е,като почнах да захранвам с плодови,вода почти не пие,само сокчета на гербер и хип и аз му я давам с лъжичка и диването така я гълта.Зъбки -нямаме ,спря да се лигави,всеки ден му бъркам в устата и опипвам-е голям кеф му е да го масажирам с пръстче,подготвена съм за всякакво неразположение пък каквото дойде.И ние се въртим като пумпали в леглото и като не може да хване нещо почва да мрънка,а смяната на памперс и обличането е голяма мъка-като шило се върти;)))И да се похваля имаме си столче за хранене-е то си е друга работа така,в количката стои в полуседнало,като заспи го слагам хоризонтално пол.
Нека мамите с опит споделят как да се обличат децата в идващите жеги;))
за сега това,лека и спокойна нощ на всички!
Добре дошли на новите мамчета   bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 584
Добре дошла, мирослава иванова, тук има място за всички ноемврийчета   bouquet
despovche, е как да не те помним  Simple Smile
Благодаря на мамите, които стиснаха палчета за децата ни с Ленка, дано скоро се отпушат каналчетата и да ви се похвалим с това.
Бяхме на консултация, Рая е качила почти кг откакто се храни с АМ, сега е 6,830кг. и 67см.
Няма противохепатитна ваксина все още, та ходим пак след седмица-две. Даде направление за кръв и урина, ще запомня на Васи съвета за поставянето на колекторчето.
slav4e, дано се оправи бързо каката  Hug
Спокойна нощ на всички дечица и мами  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 16 май 2010, 22:06 от hrupka

# 41
  • Мнения: 421
Здравейте,

Снощи Емил не ме остави да си легна до 1:30. Събужда се с рев, давам му вода и заспива докато биберона му е в устата, без да пие. Като махна шишето, започва да реве. Залъгалките ги плюе. Дадох му едно празно шише, като го подпрях , но като си завърти главата и изпусне биберона, пак започва да реве. Преди месец и нещо пак имаше такъв период. Дано снощи да е било инцидентно и да не се повтаря пак.

Кло, на мен педи ми каза да почвам попарите за закуска, но мисля да изчакам 2-3 седмици. За пишлето - нямаше да позволя док да го дръпне, но той не ни е и питал. Вече много лекари я отричат тази процедура. Ами тя природата си знае работата. Ето например леля ми изобщо не е пипала пишлетата на братовчедите ми и ето ги сега големи мъже без никакви проблеми.
tsveti_, пробвала ли си да даваш нещо обезболяващо, Нурофен например? Ако е от зъбките, ще я облекчи. За попарите аз знам, че се правят с чай от шипки, но нямам представа как се приготвя  newsm78
vess_82, тръпки ме побиха. Аз изпитвам страх от тъмно и от това да остана сама вечер в къщи. Бебефона данеби да е засякъл честотата на този на някоя комшийка?
мирослава иванова, добре дошла.

Глутена окончателно го въведох вчера с каша. Иначе от 2 седмици им давам коричка хляб или солети, но те по-скоро ги смучат отколкото да ги ядат. Това обаче само под наблюдение, понеже ме е страх да не се задавят, макар че като усетят по-голямо парченце в устата си и го плюят.
Колектора на Криси го лепнах отгоре (без да разтварям устните) и проблеми не съм имала. Нито капка не е капнала извън него. Бях оставила Криси голичка без да слагам памперс.

Лека нощ!

# 42
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Синаповая, ти си въвела вече и глутена и млечните продукти, така ли?

# 43
  • Мнения: 97
ПРИВЕЕЕЕЕТ

Ние пак се запиляхме.
Вчера цял ден бяхме на поливане на едно новородено момченце.....мероприятието беше под един навес в дворче - много приятно мероприятие с прилично количество пържоли на жар и бира. Дария спа въпреки силната глъчка - добре съм я тренирала очевидно.

Бяхме и на консултация.....какво да ви кажаааа - девойката е 5960 гр. и 62.5 см. очевидно ще продължим да си водим класацията за най-финна мацка.

Забравих кой писа за гърдите след кърменето - при мен за три дни се изпразниха и сега нямат много добър вид ако трябва да съм откровенна.  Sad Една приятелка твърди, че ще се възстановят в някаква степен, но чак след две-три години. Доста се депресирах за известно време.

Вес#Crazy яка лудница е било при теб - и аз щях да се нашашкам много на твое място

И НАЙ - СЕТНЕ СНИМКИТЕ ОТ ПРАГА http://www.album.bg/maria.krumova/images/23182438/133659/

# 44
  • Мнения: 22
Здравейте мамчета Simple Smile

Моето маймунче взе мене да ме прави на такава  от няколко дена Crazy, ако не ми пращят гърдите с мляко , отказва да цока и почва едно опъване и извиване на дъга. Почти съм сигурна, че го е яд ,че млякото слиза след около 30-40 сек цокане на празно, а не като от шишето - веднага. Ама и аз съм инат , още му тикам цицата Simple Smile

yani4ka_83: С каква антибиотична паста го мажеш?  Аз тази вечер не знам къде блях ,като му почиствах пишлето , обаче точно преди да му сложа памперса гледам ,че се зачервило и като пипнах даже имаше и малка капчица кръв  Cry Попринцип всяка вечер му го дърпам лекичко и много внимавам ,ама днес ... Бях прочела  ,че му го мажеш с антибиотична паста и се сетих ,че когато имах проблем с  гърдата , хирурга ми каза, ако ми се възпалят зърната, за да избегна инфекция  да си мажа зърната с гентамицин-крем, което пак се води такава паста Thinking Намазах му го с нея де...поне до утре докато му купя .

Tsveti: И ние сме така от вече доста време. Алекс като беше бебе , спеше по 3 часа без да се събуди , а сега през час , час и половина най-много. Заспива към 21 и се почва: проплаква ,понякога с крясък се буди, тикам бибата , полюшвам леко кошарата и заспива и така до към 2. След два вече не минават тези номера и му давам малко да си цокне ,за да се унесе пак. И после към 5-6 7 пак същата работа с мрънкането. И понеже не сме наспиваме и двамата , това спане на пресекулки продължава до към 9-10 сутринта и горе долу се получава. Честно казано не съм убедена зъби ли са или просто си се буди.

Хайде лека и спокойна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт