Майчинството счетоводно - 30

  • 35 961
  • 755
  •   1
Отговори
# 615
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Можете ли да ми кажете дали правилно мисля или греша някъде?

ами не е правилно

значи за болничен за общо заболяване искат 6 м стаж,но 45 дневния не е за общо заболяване, а за бременност и раждане и за него се изискват 12 м стаж
няма да ти платят трите болнични листа и ще получиш първото си обезщетение февруари 2011 г.дотога пробвай за социално майчинство,помощ за бременност,помощ за раждане и детски-за всичко това се информирай в социална служба

# 616
  • Мнения: 33
Можете ли да ми кажете дали правилно мисля или греша някъде?

ами не е правилно

значи за болничен за общо заболяване искат 6 м стаж,но 45 дневния не е за общо заболяване, а за бременност и раждане и за него се изискват 12 м стаж
няма да ти платят трите болнични листа и ще получиш първото си обезщетение февруари 2011 г.дотога пробвай за социално майчинство,помощ за бременност,помощ за раждане и детски-за всичко това се информирай в социална служба
А в такъв случай как ще се изчисляват болничните, ако почна от февруари да ги вземам? В смисъл аз че няма да работя 45 преди термина - няма, защото май е задължително по закон. Но това предполагам значи, че останалите месеци от юли до февруари ще се вземат по 0 лв. на месец. Т.е. 7 месеца и половина се вземат колкото са си били по заплата и другите до навършване на 12м. трудов стаж по 0лв. и на тази база се изчислява болничния, така ли?

Извинете ме за оплетените постове, но просто ситуацията е малко объркана, а е важно....

# 617
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А в такъв случай как ще се изчисляват болничните, ако почна от февруари да ги вземам?базата ти е 12 м преди 45 дневния като месеца на 45 дневния не влиза В смисъл аз че няма да работя 45 преди термина - няма, защото май е задължително по закон-не е задължителен,може да си го работиш,но при твоя случай няма смисъл,защото и болничния ти се брои за стаж. Но това предполагам значи, че останалите месеци от юли до февруари ще се вземат по 0 лв. на месец Т.е. 7 месеца и половина се вземат колкото са си били по заплата и другите до навършване на 12м. трудов стаж по 0лв. и на тази база се изчислява болничния, така ли?-месеците,който са ти в базата и не си работил през тях ще ти се смятат на 240 лв.няма вариант да ти вземат 0 лв

# 618
  • Мнения: 33
Благодаря за бързите и точни отговори.

# 619
  • Мнения: 29
Знам ,4е е обсъждано много пъти ,но нямам време да търся.Интересува ме колко са сега здравните в смисъл сега съм неплатена за гледане на дете до 3 г и аз си внасям осигуровките?За миналата година 12.48лв ли бяха?Ако е удобно да ми кажете за периода 01.11.2009г-31.03.2010г колко дължа, защото нямам контакт с с4етоводителката,а само с шефа и той не знае?Много ви благодаря предварително!

# 620
  • Мнения: 2 171
Много ви благодаря за отговорите на въпросите ми  bouquet. Имам още един въпрос - ако напусна работа в деня след изтичане на майчинството по взаимно съгласие и отпуската ми бъде изплатена като обезщетение, с какви данъци се облага сумата? Ако съм била на заплата 500 лв (на толкова съм осигурявана и толкова реално съм получавала), то каква приблизително сума ще трябва да получа при напускането?

# 621
  • София
  • Мнения: 42
Добро утро мили дами  newsm51
Значи аз съм по майчинство вече 10 месеца и този месец за първи път среднодневното обезщетение ми беше по-малко в сравнение с останалите месеци, където си е едно и също. Обадих се в НОИ, от там ми казаха че програмата им не работи и не могат да ми отговорят на въпроса. Та аз питам, някой друг да има като мен и защо се получава тази разлика Sad
Благодаря ви

# 622
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Добро утро мили дами  newsm51
Значи аз съм по майчинство вече 10 месеца и този месец за първи път среднодневното обезщетение ми беше по-малко в сравнение с останалите месеци, където си е едно и също. Обадих се в НОИ, от там ми казаха че програмата им не работи и не могат да ми отговорят на въпроса. Та аз питам, някой друг да има като мен и защо се получава тази разлика Sad
Благодаря ви
Принципно всеки месец може да има разлика в цялата сума, предвид това, че е различен броя на работните дни. За май те са 19.
Знам ,4е е обсъждано много пъти ,но нямам време да търся.Интересува ме колко са сега здравните в смисъл сега съм неплатена за гледане на дете до 3 г и аз си внасям осигуровките?За миналата година 12.48лв ли бяха?Ако е удобно да ми кажете за периода 01.11.2009г-31.03.2010г колко дължа, защото нямам контакт с с4етоводителката,а само с шефа и той не знае?Много ви благодаря предварително!
Само ще вметна, че неплатен до 3г. възраст няма вече, има 6месеца за всеки родител до 8г. възраст на детето. Здравните за неплатен отпуск са 20,16 лв. на месец. За миналата бяха 11,52 на месец.

# 623
  • София
  • Мнения: 42
Да да, аз това го знам дните са ок, но среднодневното обезщетение би трябвало да е едно и също, и вече то се умножава по броя работни дни. При мен то е различно, а за дните не го коментирам, това ясно:)

# 624
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Да да, аз това го знам дните са ок, но среднодневното обезщетение би трябвало да е едно и също, и вече то се умножава по броя работни дни. При мен то е различно, а за дните не го коментирам, това ясно:)
Елфита беше писала за някакви преизчисления...обади се и днес или им пиши мейл.

# 625
  • Мнения: 998
Добър ден!
Искам да попитам за детските надбавки от 35 лв-закъсняхме с подаването на документите на малката,защото една социална работничка не ми прие документите заради уж висок доход ,но се оказа,че имам право да подам ..
получих детски за месеца,за който сме подали,имам ли право да искам детските за месеците назад-откакто се е родила дъщеря ми?
Благодаря предварително!

# 626
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Добър ден!
Искам да попитам за детските надбавки от 35 лв-закъсняхме с подаването на документите на малката,защото една социална работничка не ми прие документите заради уж висок доход ,но се оказа,че имам право да подам ..
получих детски за месеца,за който сме подали,имам ли право да искам детските за месеците назад-откакто се е родила дъщеря ми?
Благодаря предварително!
Не, нямаш.

# 627
  • Мнения: 998
Благодаря, Ала-Бала!
  bouquet

# 628
  • Мнения: 2 171
Много ви благодаря за отговорите на въпросите ми  bouquet. Имам още един въпрос - ако напусна работа в деня след изтичане на майчинството по взаимно съгласие и отпуската ми бъде изплатена като обезщетение, с какви данъци се облага сумата? Ако съм била на заплата 500 лв (на толкова съм осигурявана и толкова реално съм получавала), то каква приблизително сума ще трябва да получа при напускането?

Аз си позволявам да се самоцитирам. Извинявам се за което, но искам да си изясня някои неща преди да си подам молбата за напускане утре.

# 629
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Много ви благодаря за отговорите на въпросите ми  bouquet. Имам още един въпрос - ако напусна работа в деня след изтичане на майчинството по взаимно съгласие и отпуската ми бъде изплатена като обезщетение, с какви данъци се облага сумата? Ако съм била на заплата 500 лв (на толкова съм осигурявана и толкова реално съм получавала), то каква приблизително сума ще трябва да получа при напускането?

Аз си позволявам да се самоцитирам. Извинявам се за което, но искам да си изясня някои неща преди да си подам молбата за напускане утре.
Аз съм пропуснала първите въпроси...колко дни неизползван отпуск имаш? Отпуска се облага с осигуровки и данъци като работна заплата.

Общи условия

Активация на акаунт