Мнение за киселото мляко.

  • 1 737
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
Аз също съм против даването на кисело мляко на толкова малко бебе и то купено от магазин. Аз бих сменила адаптираното мляко в твоя случай.
ами да , сменяй НАНа , не мудавай кисело мляко, още е малко
Иние имахме страшен проблем с НАН, минахме на НУТРИЛОН / супер е , акаме по 5.пъти на ден  Crazy Mr. Green

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Колко пъти си ака детето? Давай му повече сокчета 
То остава и сокчета да почне да дава на дете на един месец и ептен коремът на горкото ще се чуди за какво става въпрос.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 182
A за йогото на Нестле, което е от 8-мия месец какво ще кажете?

# 18
  • Мнения: 514
Колко пъти си ака детето? Давай му повече сокчета 
То остава и сокчета да почне да дава на дете на един месец и ептен коремът на горкото ще се чуди за какво става въпрос.

Защо? На Дани му давах сокчета от 2-ия месец и няма проблем. Но сокчета съм давала по 20-30 мл. Никой не говори да пие сок по 100 мл. Не мисля че ще навреди...

# 19
  • Мнения: 972
Според мен си зависи от детето, трябва да се прецени.
Но кисело мляко му е раничко. Ако не понася адаптираните тогава чак му давай.
По принцип за всички храни е така. Някои деца ги приемат по-рано, други по-късно. Затова в началото си дава малко да си види как ще реагира, като не му хареса пробваш по-късно.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ами като имаш предвид,че някои кисели млека издържат месец, без да се вкиснат, можеш да си представиш какви неща има в тях освен киселото мляко.По-добре изчакай-така смятам аз...
А за запека-какво разбираш под запек?Темата за това, кое е запек и кое-  не, е много дискутирана тук. Wink 
Ако детенцето ходи по голяма нужда по-рядко,това не означава непременно,че има запек...
Пък и май повечето бебенца минават през някакъв такъв период,независимо от това,на какво мляко са...На нас ни помогна Дуфалак...

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Моята беба нямаше проблеми с Нан-а. Сокчета пие от 2-я месец. Не виждам какво толкова е станало със стомахчето й newsm78 Принципно не съм за ранното даване на кисело мляко, но не мисля да чакам чак до годинка, че и две. Нямаме належаща нужда от него, защото все още успявам да кърмя сутрин и вечер, но бих го включила като десерт примерно след 6-7 навършени месеца Peace

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Малко ти е още бебчето. До една година не се препоръчва да се използва краве мляко като основна храна, тъй като е по-бедно на витамини и желязо.
След 6 месеца може да се добавя прясно мляко в пюретата и да се дава кисело мляко, но не заместване на цяло хранене. Млякото трябва да е пълномаслено тъй като по-ниско маслените са по бедни на виртамини. След 2 год можеш да ползваш средна масленост млека. След 5 ниско маслени.
Преразказах ти част от тукашната теория на захранването Wink
За запека най-добре пробвай друго сухо мляко, както са ти препоръчали мамите.

# 23
  • Мнения: 1 427
Малко ти е още бебчето. До една година не се препоръчва да се използва краве мляко като основна храна, тъй като е по-бедно на витамини и желязо.
След 6 месеца може да се добавя прясно мляко в пюретата и да се дава кисело мляко, но не заместване на цяло хранене. Млякото трябва да е пълномаслено тъй като по-ниско маслените са по бедни на виртамини. След 2 год можеш да ползваш средна масленост млека. След 5 ниско маслени.
Преразказах ти част от тукашната теория на захранването Wink
За запека най-добре пробвай друго сухо мляко, както са ти препоръчали мамите.
Ама аз съвсем се обърках вече кое е по-добре -нискомаслено или пълно маслено.Тук,във форума съм чела много различни мнения и не знам кое да послушам.

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Знам че в БГ казват ниско маслено. Май внесох малко ерес  Laughing Тук изрично до 2 год казват да е пълномаслено. Заради по високото енергиино съдържание и по-висока концентрация на витамини.

Why full fat?
Full-fat or whole cows' milk is essential for your baby because she needs the energy that the fat in milk provides. Fat also carries essential vitamins A and D, so by skimming the fat off the milk, the vitamins are reduced, too. You should give your baby full-fat milk until she is at least two years old.


Това го дръпнах от http://www.babycentre.co.uk/

# 25
  • Мнения: 396
А за запека-какво разбираш под запек?Темата за това, кое е запек и кое-  не, е много дискутирана тук. Wink 
Ако детенцето ходи по голяма нужда по-рядко,това не означава непременно,че има запек...
Ами не може да ходи по голяма нужда сам. Пробвах с термометър, ама той посинява от рев. Единствено помага малко топла водичка в една спринцовка- пръскам в дупенцето и след малко си изкарва всичко детето. Оставяла съм го сам да се напъва със свален пампер, ама го боли и плаче много, пръскам водичката и.... все едно съм родила козленце- само дърдонки ака човека Cry

# 26
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Според мен не давай на толкова малко бебе кисело мляко.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Синът ми е изхранен на кисело мляко от 3 месеца.нямах кърма,а от адаптираните или не ги искаше или все беше гладен и минахме на кисело.Изключително добре му понесе ,а и на мене -спря да реве денонощно и започна да спи  Peace

# 28
  • Мнения: 1 214
А защо точно кисело мляко?Ами адаптета със специално предназначение-против ЗАПЕК ,колики и повръщане .Разбира се педиатърът ще каже  на кое точно да минете.А иначе от обикновените АМ  Hipp не запича като другите.

# 29
  • Мнения: 269
Както повечето майки тук и аз съм против даването на кисело мляко преди 9-10-я месец.
При нас запека се оправи с Нутрилон.

Общи условия

Активация на акаунт