Да преправим старите мебели - 4

  • 143 457
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999

Големи благодарности на Дивиана за новата тема!

Eто една вехторийка, която сдобих наскоро. Височината е 45 см., а ширината - 40 см. Кукнала съм го върху едно шкафче, много си го харесвам. Хем ми се иска да ми стои в София, хем искам и на вилата да си го занеса. Може да си го нося като ръчен багаж, когато пътуваме натам.

http://auction.bg/item.php?id=370849



savina_h, от сутринта съм се заровила в линка, който си дала и дори не мога да си публикувам поста. Така се захласнах, има много идеи.

# 16
  • Мнения: 646
Байбиби за пореден път показваш страхотна красота.
Възхищавам ти се.

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 555
Поздрави и от мен за новата темичка.  Hug
Сега се връщаме от Дебнево около Троян и съм снимала за любителките тум мебелите в стаята, в която бяхме  Laughinghttp://kiva.snimka.bg/other/mebeli-debnevo.501522
Май дъбови бяха, хем говорих със собственика и забравих.   newsm78 Не можах да посетя  това изложение дo Троянският манастир, което е. Не го видях, а и не съм го търсила много де.  Blush

Последна редакция: нд, 16 май 2010, 21:30 от kiva

# 18
  • Мнения: 8
Юхууууууу  Grinning Ще правя столове и етажерка на приятелка Simple Smile
 newsm57
Много съм щастлива Simple Smile Ще ви снимам преди и след  Hug
Байбиби, ти ще имаш ли нет на вилата? Че без теб тая темичка цяло лято няма да е същата Blush

# 19
  • БГ
  • Мнения: 735
Здравейте , чета ви отдавна и ми харесват идеите ви, сега се ремонтираме и ние .Имам въпрос- за боядисване на гардероб,намиращ се в салона, вграден, дървен ,няма лак отгоре, чамов е , дайте идея за боя каква като вид да търся,  като цвят-черно,венге,нещо тъмно.Преди някои от вас бяха боядисвали детски шкаф с някаква боя "deco............  нещо си ......но не намирам поста сега че е много отдавна.мерси
 Hug

# 20
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
да следя любимата си тема kaffeetrmker_2

# 21
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Хоп и аз тука  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 745
Исках вместо запис да пусна снимки на боядисаните мебели в детската стая,но много ми се доспа и за това утре ще ги кача и ще пусна! Simple Smile
  bouquet

# 23
  • Мнения: 834
БайБиби както винаги е на ниво с покупките Peace Явно заключените пръсти при обещаване да не влачим повече вехтории в къщи вършат работа  Wink Ако ми се наложи, ще го ползвам.
В същия сайт има още 2 такива тоалетки, а в retrometro гледах такава, но с по- голямо огледало и с крачета, т.е. цяло шкафче. Огледалото се застопорява в хоризонтално положение  и може да се ползва за рафтче.

Понеже тук сме съмишленички и аз не съм чак такъв егоист, да споделя, че на наши приятели в кооперацията готвят офанзива по почистване на мазета и тавани. Казах, че съм съгласна да помогна, но при условие, че ще си взема някое "съкровище". Та в този ред на мисли, иска ли някоя от вас да участва в бизнеса с боклука /ако ни допуснат въобще, де/ и да си правим компания Crazy
Да уточня, че кооперацията е стара. В нея живеят най- вече хора, обзавеждали се миналия век и няма начин да няма интересни неща Wink

# 24
  • Мнения: 8 999
СедеФка , ти си цяло съкровище! Дори и да не изнемерим съкровище, ще е хубаво да се заровим във вехториите и да си почешем крастата.
В тая вързка да те питам, какво стана с ония мебели, за които щеше да наддаваш в чешкото аукро?
Тоалетката на крачетата, за която говориш е страхотна. От седмици я гледам, но нали съм дала дума... , срам ме е да я поискам. Обаче някак предусещам, че ще бъде моя! Другите огледалца в аукрото-то не ми допаднаха, защото изглеждаха много съвременни, а това, моето, има вид на супер древно. Хич и няма да го пипам, само бих го развалила.
Честно да ви кажа, напоследък ми е много тъжно, защото си купувам само автентични мебели с прекрасна патина, направо ми е жал да ги пипам. А така ме сърбят ръцете да поизтъркам нещо.
По празниците ходихме до вилата и успях само да боядисам една масичка с бял сатен на Мосю Бриколаж. Определено тази боя не е моята - надрасква се като я чегърташ с нокът. Май ще се върна на Аквис, нищо че не е добра като покривност и се налага да полагам по 3-4 ръце, за да добия плътен цвят.
Aglaya , не се тревожи за моето присъствие. Естествено, че съм подсигурена с интернет на вилата, иначе няма да ходя там. А пък си ми и наблизо, може да прескочиш за един оглед наживо.
Да ви се похваля, че вече имам кухня на вилата. Не сложих удивителна, защото има доста разминавания с това, което си представях, а и с това, което поръчах, ама нейсе.
Днес пък домъкнах поредния шкаф вкъщи. Изглежда неугледно, но под вехтата боя дреме един красив лебед, убедена съм. Ще го покажа, когато започна да го работя.

# 25
  • Мнения: 834
Ами, Байбиби, беше голям смях с чешкото аукро Joy Вечерта, когато приключваше аукциона бях привикала мъжката част от чешките ни приятели, щото нали все пак той ще ги влачи и с неговия акаунт ще играем. Той разгледа по- обстойно обявата и ооооо, ужас, с жена му сме изпуснали, че към комплекта има и някакъв гардероб 3х3м ooooh! който естествено също трябва да се изнесе. Е, те това чудо ми ритна столчето, нямаше как- отказах се. Немога да ангажирам човека да наема хора, голям транспорт, да мъкне....а и няма къде да го държи това чудо, освен дребните мебели. А ние лудите с жена му Crazy даже си ги бяхме поделили по братски Joy
После си харесах едно барче- глобус, но то достигна цената на тези тук и нямаше смисъл.
И какво сега? Ти ли си другата кандидат- боклукчийка hahaha

А от боите на Сократес не си ли доволна? Аз пък си харесах една идея за градински мебели от палета /из двора се мотаят няколко броя/ и мисля да ги боядисам в оранжево или жълто, но с бг боя. Няма смисъл да купувам за тях скъпи бои, само че на коя фирма са по- покривни- Оргахим, Мегахим или Лакпром? Всички имат завладяващи цветове Thinking

Последна редакция: пн, 17 май 2010, 00:25 от СедеФка

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 97
тук и аз Simple Smile

# 27
  • Мнения: 79
Преди някои от вас бяха боядисвали детски шкаф с някаква боя "deco............  нещо си ......но не намирам поста сега че е много отдавна.мерси
 Hug

Може би "Декоратор" на Мегахим?! Rolling Eyes

За цвета зависи каква плътност търсиш. Фладера на дървото ще изпъкне с хубав пигментиращ лак. Не с боя. С няколко ръце ще постигнеш хубаво насищане и покривност.
Има вариант и за полагане на байц в съответния цвят, а отгоре безцветен лак, но байца трайно ще промени цвета на дървото, докато лака можеш да изшкуриш след време.

# 28
  • Мнения: 2 023
Здравейте!
Пускам ви нещо като идеи, поне за размисъл стават. Има доста нещица.
Ако вече е пускано- съжалявам! Embarassed
http://www.trafaret.net/?id=325&page=komod-iz-ikei

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Знам, че ще ми помогнете. Някъде из форума съм виждала снимка на лампа с абажури от кратуни на дупчици. Мисля бяха на някоя съфорумка. Спомняте ли си нещо подобно, че посях кратуните вече Simple Smile Искам и аз такава лампа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт