Да преправим старите мебели - 4

  • 143 555
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
днес отидах в магазина да се съветвам за лакове, байцове и прочие и чичкото там ми обясняваше да си мажа едно шкафче от фурнир с оцветен фурнирен лак.
въпросът ми е: нали мога да го мина с латекс и отгоре с лак на водна основа?
проблемът е, че латексът е в огромни разфасовки... newsm78

сега ще търся лак и байц онлайн, че там нямаха каквото исках! Shocked

# 676
  • Мнения: 834
Цитат
днес отидах в магазина да се съветвам за лакове, байцове и прочие и чичкото там ми обясняваше да си мажа едно шкафче от фурнир с оцветен фурнирен лак.
въпросът ми е: нали мога да го мина с латекс и отгоре с лак на водна основа?
проблемът е, че латексът е в огромни разфасовки... newsm78

сега ще търся лак и байц онлайн, че там нямаха каквото исках! Shocked
Хмм, и за какво ти е байц за фурнир newsm78 Лак хубаво за върху латекса, ама бааййццц...?
Толкова ли нямаш ти или някой познат 500мл латекс?

# 677
  • Мнения: 46 645
Човече, не си сбъркала като не си шкурила Naughty Като чегърташ драска ли се? Предполагам не...


Засега не се драска, но като чета, че свалят до основа и се шашнах  Laughing че и акъл на други давах, за което повече се притесних  Embarassed

Да покажа някои вече готови неща Simple Smile
Едни рамки с храни, които правих преди, сега ги боядисах в бяло, получи се много добър ефект с разрежен ефект и като нанасях лака натиснах повечко, за да не стои плътно бялото  Simple Smile
Преди
Сега, пак

И шкафчето, което показвах по-напред в темата вече е готово (не обръщайте внимание на кабелаците, но още не сме подредили след ремонта Laughing)
Преди
Сега

Над него ще има 2 етажерки, пак бели, но още не съм намерила.
Където има отблясъци, от светкавицата е, на живо не се виждат  Laughing

Не се сещам, някой беше ли боядисвал плочки? Ако се сещате, дайте жокер, че искам долу да е бяло като това, не толкова високо, а на мъжът ми хич не му се разбива, че е здраво сложено всичко, а има в другия край и мивка, и миялна, ако нещо протече, добре е цокълът да е устойчив. Затова мъдрим компромисен вариант, да бядисаме самите плочки, като на фугите слагаме кит и замазваме да е равно  newsm78

# 678
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Хмм, и за какво ти е байц за фурнир newsm78 Лак хубаво за върху латекса, ама бааййццц...?
Толкова ли нямаш ти или някой познат 500мл латекс?

байцът не е за фурнира, а за масива Peace
значи латекс да взимам за фурнира?
нямам познат с 500мл. латекс... Rolling Eyes

# 679
  • София
  • Мнения: 6 166
Човече, имам спомен, че някой беше показвал боядисани фаянсови плочки. Мисля, че беше направено с латекс.  newsm12   Не си спомням, обаче кой беше.

# 680
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
здравейте, сръчни ръчички!
нещата, които сте направили са невероятни- наистина съм ви страхотен фен!
чета темата постоянно и сега вече ще се наложи да приложа теорията в практика  Laughing
имам един стар соц. гардероб- от онези лъскавите, който искам да префасонирам.
питането ми е : след като надраскам лака с шкурка, мажа с бороконтакт и отгоре с какво?
искам да прозира шарката на дървото през боята- дали да е лак за дърво / но не видях да има светло бежов цвят като мляко с кафе в магазините/
или пък с разредена акрилна боя и отгоре безцветен лак  newsm78
моля за съвет!

# 681
  • Мнения: 33
Готови са столовете Heart Eyes Тук

и тук

Сега съм хвърлила око на едно шкафче Simple Smile

# 682
  • Мнения: 4 202

Чудно  Heart Eyes
С какво ги боядиса?

# 683
  • София
  • Мнения: 15 512
     Много са красиви на всички работите! Браво момичета!Аз засега само се любувам!

# 684
  • София
  • Мнения: 6 166

Точно такива столове имам и се чудех дали няма да простеят, ако ги боядисам. Сега вече съм спокойна, чудесни са.   bouquet

# 685
  • Мнения: 46 645
Такива столове си търсих, но не намерих  Tired много са хубави в този вид  Heart Eyes

# 686
  • Мнения: 834
asyalein, фурнира без никаква предварителна подготовка можеш да минеш с акрилатна боя. Щом е само 1 шкафче и нямаш малко количество латекс, 1 кутийка акрилатна ти върши работа.

Дива жена, супер са станали Peace Това с тъмния лак ли постигна само или го примеси с черен байц?

dtra, не ти трябва контактен грунд щом ще шкуриш! Четете момичета, през 2 стр. повтаряме едно и също, а именно:
ИЛИ ШКУРЕНЕ, ИЛИ ГРУНД, а не едно след друго- няма смисъл
В твоя случай, за да запазиш шарката ще шкуриш сериозно, няма да стане само с надраскване. Трябва да падне лака, което можеш да постигнеш и с Ремовал, а остатъците да доошкуриш. Аз съм ползвала бял лак с прозирен ефект, за твоя желан цвят не се сещам да има готов Rolling Eyes Може би с мнооогоо разредена акрилатна боя ще стане. Аквис имат бежова, която силно разредена може би ще те устрои.
Иначе виж какво са направили от подобен гардероб: http://media.snimka.bg/6656/019566517.jpg
отгоре ретро тапет с летвички, отдолу огледала в летвички Heart Eyes Ако ви е в коридора това с огледалата е супер вариант.
Ааа, да ти споделя още, че белия лак, нанесен върху тъмна основа като твойта не стои точно бял, лееекинко тъмнее /бежавнее/, та може и с бял да се получи newsm78

Аааа, Човечетооо, когато ти търсеше столове каза с пръчки, летвички, не си казала тип Виенски, много моля Mr. Green От типа Виенски щях да смотам на свеки от столовете щом е за теб Heart Eyes

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 23:25 от СедеФка

# 687
  • Мнения: 289
Дива жена, страхотни са! Peace
Аз ги имам същите, само че сега са без седалка, трябва да им сложа нова и след това да премина към шкурене и боядисване.  ooooh!

# 688
  • Мнения: 4 202
red shoe, супер са станали Peace Това с тъмния лак ли постигна само или го примеси с черен байц?


Не съм аз, за съжаление, Дива Жена е  Peace


При мама има един такъв стол, аз като ученичка го боядисах маслено зелен, но с удоволствие бих го свила да си го направя черенили бял.

Има няколко заведения В София с такива столове, но боядисани перфектно в слонова кост, всеки път им се възхищавам и се чудя дали пък не ги произвеждат някъде  Thinking

# 689
  • Мнения: 834
 smile3538 редактирах се, извинявай, явно вече много ми се спи! Днес беше тежък ден с 4 деца на басейн от 11- 17ч с половин часова почивка по обяд newsm57

Общи условия

Активация на акаунт