Отговори
# 675
  • Мнения: 9 776
Бенджи, задушавам лук, кайма и пълня. Подправки каквито обичате. Обаче аз ги режа по дължина и стават като лодчици. Чесън също може да сложиш ако обичате. Импровизирай. Точна рецепта нямам.

# 676
  • Мнения: 668
Аз ги правя с ориз и сос бешамел във фурната. Стават супер. Ако искаш мога да ти пратя рецептата.

# 677
  • Мнения: 11 496
Добро утро , днес утрото м и е мн цветно    bouquet

  bouquet

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 14:35 от Реа

# 678
  • Мнения: 1 849
Аз правя тиквичките пълнени и с яйца и извара/сирене и пресен лук/чесън. Отгоре настъргвам кашкавал накрая+олио и водичка. Или с ориз, лук и морковче. Мммм

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Реа, и аз вчера записах ученика.
Много добра организация видях в училище, принципа по който са направени класовете ми хареса, учителката - също. Само не ми хареса цифрата за униформите - 100лв. Shocked, като униформите са задължителни и трябва да се носят всеки ден!  ooooh!
Па детето е в обикновено квартално училище, не в някво супер елитно!

Ками, дай я...
А със сиренце и яйце дали ще станат?
Хихихи, Миленка, писали сме заедно...



# 680
  • Мнения: 11 496
Бенджи и мойте деца не са в елитно у-ще , но уж самото у-ще ще кандидатства за някакъв проект и щели униформите да са по 15 лв  Shocked . Аз лично съм протик униформите до 4-ти клса ,ама ако кажат ще кушпуваме дали по 15лв, дали по 100лв. Няма как да се дърпам  Mr. Green

# 681
  • Мнения: 9 776
Да са ви честити учениците  bouquet!

Норче, ами ти е весело Crazy. Пък мъжете като са толкова услужливи, крила да и поникнат на жената, нал' тъй Wink?

Аз нещо се сдухах преди малко заради една позната, с която излизаме напоследък. Не знам какво ме издразни, ама е прогресивно и май май ще се разведем Mr. Green. Сега мисля да си грабна партакежите и - да ме няма Crazy.

# 682
  • София
  • Мнения: 6 210
Добро утро!
Честити ви записани ученици!  Sunglasses
Реа, ти от сутринта си почнала весело  Mr. Green!
Поли, щом те дразни, дайте си временна раздяла, после може пак да се харесате.

# 683
  • Мнения: 11 496
Аз нещо се сдухах преди малко заради една позната, с която излизаме напоследък. Не знам какво ме издразни, ама е прогресивно и май май ще се разведем Mr. Green. Сега мисля да си грабна партакежите и - да ме няма Crazy.

Що тъй и на мен ми се случват от време на време таквиз неща. Ама не са хубави хич, щото след извесно време ми минава ..............


Вени , дека си? Забравих да кажа в началото като обяснявах за колата, че си мислих, че само на теб може да ти се случи моято преживяване и виж как се урочасах сама  Joy Виждаш ли кво става като си мисля за вас все  hahaha bowuu

# 684
  • Мнения: 668
Необходими продукти:
лук, 1 морков, 3-4 тиквички, 1ч.ч ориз, 3-4 скил.чесън, копър
за соса; 1/2л. пр. мляко, 4-5л. брашно, масло/или олио/.
Тиквичките се нарязват на кубчета. Задушава се нарязаният лук с моркова. Прибавят се тиквичките, ориза, чесъна. Оставят се още малко докато се посвари ориза. Прибавя се и нарязаният копър. Поставят се в тава и се заливат със соса. Запича се. Соса се прави както се прави обикновен сос бешемел.

# 685
  • София
  • Мнения: 6 210
Вени , дека си? Забравих да кажа в началото като обяснявах за колата, че си мислих, че само на теб може да ти се случи моято преживяване и виж как се урочасах сама  Joy Виждаш ли кво става като си мисля за вас все  hahaha bowuu
Ха ха ха Joy  Joy  Joy! Ей тва имах предвид вчера  Mr. Green!

# 686
  • Мнения: 668
Ши мЪ извините. Исках да пратя рецептата на Бенджи, а сега видях, че тук съм я постнала,  ooooh! ама дребното само мрънка и иска в мен, та съм се разсеяла нещо.  Crazy

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Ками,   bouquet
Да си седи тука... Wink

# 688
  • София
  • Мнения: 6 210
Мда, може и на друг да му допадне и да реши да ги приготви  Peace.

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Тиквички правя основно по 2 начина.

На фурна - овалвам ги в брашно, нареждам ги ветрилообразно, поливам с олио и пека отгоре и отдолу + вентилатор. Стават баш като пържени

Пица от тиквички - настъргвам тиквички и ги смесвам със сирене, яйца и малко брашно. Отгоре поръсвам с кашкавал. Пека като горните.

Иначе съм правила и на мусака, ама рядко. И вече съм позабравила рецептата.

Общи условия

Активация на акаунт