Парфюмни размисли и страсти 73

  • 38 710
  • 665
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Да си поговорим за нишови парфюми!

Ползвате ли ги?

Доволни ли сте от тях?

Кои са любимите ви дизайнери?

От кои не сте доволни?

Може ли да наречем парфюмна снобария, факта, че търсим под дърво и камък немасови парфюми, когато пазара е наводнен и има огромен избор в магазина на две крачки? Защо цялото главоболие тогава? С какво са различни нишовите? Дали пък не е въпрос на престиж? Или просто сме пренаситени от mainstream-а? Искаме да сме различни?
Защо вие купувате ниш брандове?

































И много други.....

Старата тема!

# 1
  • Мнения: 17 546
Нямам какво да кажа по тази тема, щото съм неука в тази област, ама ще вися тук да преча! Laughing Даже съм и първа, гледай ти! bowuu
(не е ли нарочно обособена другата парфюмна тема за познавачите на този сектор от парфюмерията?  Thinking само питам Flutter )

Рени,  Heart Eyes Hug

# 2
  • Мнения: 8 476
Хайде първа тук.
Не познавам нишови парфюми, освен прекрасната смокиня на Филосикос.
Тепърва ми предстои да ги разуча, затова обещавам да чета темата внимателно. Grinning

# 3
  • Мнения: 0
Оооо Ренка темата е сууууупер!!Тъкмо нма тази вълна съм напоследък.Отивам да пуша една цигарка и после ще споделям   bouquet

# 4
  • Мнения: 5 023
Рени   bouquet за темата.
Душила съм, не мога да кажа, че ги познавам добре, Филосикос на Диптик, някои на Серж Лутен /не помня и кои  Embarassed Алекса ги носеше на една среща/ от днес един  Byredo, еми за съжаление или моя радост не оцених нито един от тях  Tired може би една ванилия на Серж Лутен, но не дотам, че да го пожелая.

# 5
  • Мнения: 31 424
Познавам доста, искам да познавам още доста пъти по-доста. Simple Smile Едни ми харесват, други не, трети са ми направо неприятни.

# 6
  • Мнения: 17 546
Е, няма начин и трите да сме първи! Joy Hug

# 7
  • Мнения: 64
Упс Бижу, ами не съм хванала, че другата е специално за това. Ще ме извинявате, аз от бързане друго не ми хрумна... Абе то ми хрумна, ама ми се стори по-тъпо та...
Сега нИ мА питайте Що ами отговаряйте на въпросите!  Joy Знам, че в България е изключително трудно да се намери нещо различно от Диор и Шанел, освен в София мисля...

ПС- Мерси, момичета!   bouquet
Алекс и аз ще му пушна една, че се изпотих тук от зор!  rotfImbo

# 8
  • София
  • Мнения: 5 658
Запис и аз, после ще се отчета с тест на днешното Byredo  Peace
Мерси, Рени   bouquet браво на тебе, вече преливахме  Simple Smile

# 9
  • Враца
  • Мнения: 2 735
еее, тая летва ми е висока ... не познавам нищо  Naughty

# 10
  • Мнения: 0

Алекс и аз ще му пушна една, че се изпотих тук от зор!  rotfImbo
[/quote]

 smile3546  smokeuu Хайде заедно да дръпнем по един фас.
Моми4ета умирам си от любопитство как мирише Byredo-то.Кажете нещо за него мооооля виии Hug

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 423
На мен са ми интересни по няколко причини: защото са трудно достъпни, мистериозни, непознати. Първоначално това ги правеше много специални в моите представи. Като поопознах това онова разбрах, че както и при другите, вероятността да ми харесат не е по-голяма. Даже напротив. Това са в повечето случаи сложни парфюми, като произведения на изкуството, но в по-голямата си част не са предназначени за моя бит и душевност. Научих се да правя разлика между това да оценя нещо и да мога да го ползвам. Така че взе да ми се изпарява ентусиазмът. Пък може и да не съм дорасла да ги разбирам както трябва.
Иначе измежду тях има наистина шедьоври, поне според моя вкус.
Хубаво е, че ги има, дали заради това да си начеше човек егото или заради изследователски интерес - няма лошо.

goddess, на питането ти от предната тема за Киото - за мен най-(по)носимия от инсенс серията. Тамян, тамян, тамян  bishop

# 12
  • Мнения: 22 549
Хайде и аз отново да започна с посещенията в темата. )) Малко съм на периоди, та за това липсвам за по 1-2месеца. )

Нишови парфюми не познавам за съжаление...
В моя град не мога да се добера дори до някой от популярните и често срещани, та какво да си говорим за подобни творения...

# 13
  • Мнения: X
Рени, браво!

Благодарности, че спаси положението.   bouquet
Абе то.... тая тема, другата тема. Аз мисля, че няма много нужда от две теми вече. Не знам решавайте.
Можем да ги обединим и да си продължим обсъждането на носовете тук. Аз вече чакам Алберто Морилас.

Нишови не познавам много. Ползвам само Philosykos. Харесвам и Коромандел, но не знам дали ниш и ексклузив е едно и също.
Други харесвани от мен са Хелиотропът на Етро и двете смокини на Л'Артизан.
И изобщо нишовите неща не съм много наясно кои са. Comme des Garcons например ниш ли са? А сериите Hermessence Hermes и Private blend Tom Ford? Или те са нещо трето като категория.

Срещата ви май е била повече от хубава. Другия път и аз.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Запознанството ми с нишовите аромати е много ограничено.
Издуших целия щанд на Серж Лутен, но ... не можах да се спогодя с него. А толкова ми се искаше. В цялат му линия има една базисна основна нотка, която ме задушава. И не знам защо, но ми се струва, че ароматите са еднопластови, липсва им пирамидност.

С Карон съм запозната малко повече. Имам три Карона. Очаквах много от тях, но..... отново не се спогодихме. Въпреки, че ситуацията е малко по-добра.
Fleur de Rocaille ми е твърде цветен. Като букет летни цветя.
Montaigne. В него комбинацията от жасмин и кориандър го прави твърде сух и остър за моята кожа. И ретро. Не знам защо, въпреки че е нов аромат, аз го възприемам като ретро - слагам го на една скала с Bal a Versailles  на Jean Desprez. Да не кажа, че на първо душене са ми направо еднакви.
Ще им дам още един шанс, де. Ще изчакам зимата и тогава ще видим.
Royal Bain de Caron ми е направо като медена водичка. А има заявен люляк в пирамидата /аз затова се изкуших, де/
Не изоставям опитите с Карон. Заплюла съм за проба Parfum Sacre и Aimez - Moi, но може и да се размина с тях.

Джо Малоун. Отново разочарование. Основно цветно-плодови еднопластови или моно-аромати. Dark Amber and Ginger Lily е много сходен с Черния кристал на Версаче, но една идея по-сух. Това е единственият аромат, който ми допадна.
И
Сега съм на вълна Фредерик Мал. Много искам да подуша произведенията му.

Сега се сетих, че започвам да се подготвям за срещата си с Аник Гутал. Очаквам Songes в най-скоро време

Общи условия

Активация на акаунт