Писна ми от алчни роднини

  • 10 248
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
динора
много ми дожаля и за двете ви мацко, и за теб и за зълва ти.
За зълва ти ми дожаля, защото е починал мъжа и, и е много трудно сам, а жената има и две деца.
Може и да се е озлобила от живота, нормално е. Все пак децата и са без тати, много ме е жал за такива жени и помощ не бих отказала.

Миличка и за теб много ме е жал, защото от две години чакате бебчето и много гадно да ти кажат в очите, че бременноста да не е фалшива, и аз съм майка и аз съм чакала бебче и много добре те разбирам.
Другото е, че си напълно права да се сърдиш, че идват на етажа на който живеете, все пак неписано, той си е ваш, а и зълвата си има долу. Невъзпитано е държанието и, оправдавам го само с това което е преживяла, това е едно от най-страшните неща да загубиш мъж.

Бих те посъветвала да оправите всичко на нотариус.
Но това сега не е важно, важно си ти, да износиш бебчето и да имаш лека и безпроблемна бременност, от сърце ти го желая.
Концентрирай се над бебчето, сменете бравата, сега ти си най-важната и твоето детенце  Hug
Имам чувството, че зълва ти е ревнувала от детето и за това така е реагирала, много от хората загубили толкова близък човек, развиват чувство за страх да не загубят още нещо, така е сигурно и при жената.

Прегръщам те силно  Hug

# 16
  • Мнения: 289
ужас бягайте, в една къща и 100 етажа да са бягайтеееее, но ми стана мъчно да вдовицата с двете деца Tired

# 17
  • Мнения: 6
ужас бягайте, в една къща и 100 етажа да са бягайтеееее, но ми стана мъчно да вдовицата с двете деца Tired
калид аз сега чак се замислих, жената е загубила баща и мъж почти едновременно, божее,  как ми домъчня.  Sad

# 18
  • Мнения: 0
Преди да напарвите каквото и да било друго: 1-во си сложете брави и си заключвайте вратата, сложете и звънец.
И какво сте я зажалили тази нахалница, това че е загубила мъж и баща, означава ли че е нормално да нахлува в чужд дом и да притеснява бременна, при това с проблемна бременност, ми че тя утре и в леглото ще им легне, защото "била родена там и си била у дома".... каква гад! Ако приятелят ти е мъж трябва да разреши проблема, но тъй като съм виждала такива нахалници, като тази, не искам да те плаша, но отсега ти казвам, че тя няма да миряса докато не ви навреди, затова на първо място се пази и то много!

Последна редакция: вт, 18 май 2010, 23:20 от Creola

# 19
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Това ,че губим близките си не е оправдание да бъдем нагли и  невъзпитани.
Авторката,ще те разочаровам ,но дори и да разделите етажите чрез нотариус,няма да имаш спокойствието от което имаш нужда,попаднала си на неподходящите хора.
Приятелят ти е този който е допуснал подобни отношения,остави го да се справи сам с проблема,ти нямаш поне на този етап никакви морални и законови права да се намесваш.
Живо и здраво да се роди бебчето,нямат право да се намесват в личното му пространство ,както и да ви изгонят теб и детето докато не навърши 18 години.

# 20
  • Мнения: 1 045
Какво от това че е родният дом на зълвата?Тя е длъжна да се съобразява с живеещите там.Утре ще си направи купон и няма да покани живеещите,защото е отгледана там,така ли?
Едва ли ако чукне на вратата и се прояви като културен гостенин,авторката не би се проявила като културен домакин.
Аз имам ключ от жилището в  което живеят родителите ми,както и те от това в което живеем ние.Тези ключове се използват когато някой е на почивка за да се поливат цветя и т.н.,през останалото време има телефони и звънци.
Така че за мен твоята зълва си е един дразнител на който трябва да му се покаже вратата.Обясни на тази простакеса ,че не е нужно да ви свети,а да си намери личен живот и да ви остави на мира.
 Peace

# 21
  • Мнения: 19
абсолютната истина.
Като не ти изнася там, се махни.
Сериозно ли това ? Не успях да прочета всичко, но се чудя от къде събра толкова злоба срещу тези хора ? След като живееш в техния дом, не е редно да говориш за роднините в кавички.... и с какво толкова ти натежа на теб помощта към една вдовица, близка роднина, ти лично коси ли нещо, поправя ли ?? Спирам, че направо е смешно!
Аве вие сте.... цял живот ли да обгрижва родата? Що да се маха.Единствения който може да я изгони ,това е приятелят И Баби,дедовци  и всякви други ще се съобразяват с тях.Те са си отделно семейство,с различни разбирания и нужди.Как ще влиза да рови в стаите...ехооо?На майка си няма да позволя това.Аз ако бях на приятелят ти,веднага си подарявам за утрешния ден една нова брава.Никой не се жени нито за майка си,нито за сестра си или родата си.Времето на Гераците отдавна е отминало , Шани и Васенце.Който не му отърва- пътя,чантата и за Ляб Laughing

Аз пък да те попитам...щом времето на Гераците отдавна е отминало,какво правят те в дома на Герака?Да си направят техен дом.И въобще не виждам връзка между заглавието и проблема на авторката.Като чета последните постове и направо тръпки ме побиват....от къде тази злоба във вас бе хора????Нахалница,простакеса егати и епитетите....Вие знаете ли какво е преживяла тази жена.Когато аз загубих баща си,мъжът ми беше човека до мен,човека благодарение на когото не полудях от мъка...а тя е загубила и него...останала е  САМА знаете ли какво е това....ами напънете си малко плитките мозъчета преди да обиждате...И въпросния дом не е на авторката,нито на приятелят и,нито на зълвата...той е на майката...къде си тръгнала бе моме да делиш нещо което не е твое....направили били ремонт...ами голяма работа...и аз направих ремонт на апартамента на родителите си...трябва ли сега да изгоня брат ми и жена му newsm78.Толкова сте жалки та чак ми става смешно...направи си твой дом и ако вече там идва зълвата и нахълтва без да чука,децата и влизат и пипат е тогава ги наречете нахалници...сега тя отива в бащиния си дом...той е колкото на приятеля ти толкова и неин...вместо да ми се жалваш тука и да караш приятеля си да ходи и да се кара с родата се замисли,защо тази жена е все там...защото има нужда от любов и подкрепа...от кого да ги получи в този момент ако не от майка си и брат си...

п.п. благодаря на бога,че имам чудесна снаха,че не е елементарна като теб и 50% от писалите тук.Ето за това с удоволствие им прехвърлих целия апартамент,но знам,че когато имам нужда от подкрепа те са насреща и двамата.

# 22
  • Мнения: 7 914
А свекървата ти взема ли нечия страна? newsm78

# 23
  • Мнения: 81
Много са ми противни хора които се настаняват в чужд дом и гледат да го лапнат, недоумявам просто.... Познавам не една-две такива мацки.
Авторката, много се тревожиш да някой да не вземе да ти измъкне етажчето под носа нали? Какви нотариуси, какви съвети търсиш точно ТИ?
Поведението на "зълва" ти не ти е най-големият проблем, проблема ти е имота. То си личи още по заглавието.

# 24
  • Мнения: 373
Ако заглавието на темата беше: "Писна ми от нахални/ прости / лоши и т.н. роднини" щях да приема, че това са и кахърите на авторката. "Пълнежът" от нахалството на "зълвата" не пречи обаче да видим, къде точно е болката.
"Зълва" ти наистина си е у дома, може да е проста, нахална и прочее, но си е у дома. Може да си махнеш капаците и да се поставиш на нейно място, да помислиш.
Гледай си бременността и не се занимавай с неща, които не са твоя работа. Спокойствие в дом със "роднини" (в кавички естествено) нагли, прости и алчни, няма да намериш. Имай предвид, че тази сметка с нотариуса, прехвърлянето и т.н. ще трябва да я съобразите и с тях.
А, и понеже много ме нападнаха наоколо, да споделя, че много съм щастлива от факта, че нямам алчни и прости роднини. Всичките си ги обичам. Може би затова не успявам да вникна в проблема?

# 25
  • София
  • Мнения: 1 223
Не забравяй, че ти на тях също не си им роднина. При така описаната ситуация, щом държите да живеете там, вие сте тези, които трябва да се съобразявате.
След като "свекър ти" не е направил подялбата приживе, то нещата хич не са розови. "Свеки" получава 1/2 от имота, а децата х 1/4 идеални части. Лошото на идеалните части е, че няма упоменати граници на собствеността и кой където и когато му е кеф, може да живее и да се разхожда. Зълва ти ако е алчна, като нищо може да накара майка си да и "продаде" нейната част. Сигурно и тя се чувства ощетена, защото според "устната" уговорка на нея се пада да съжителства с майка си, докато вие сте самостоятелни. Това може и да я е устройвало, докато е бил жив съпруга и, но при така стеклите се обстоятелства, тя е в правото си да мисли кое е най-доброто за нея и децата и.
Съветвам те да говориш само и единствено с "мъжа си". Той е човекът, който има какво да дели с тях. Най-добрият /за вас/ вариант е "роднините" да си спазят устната уговорка и да се направи доброволна делба. Другият за който се сещам е да сключите нотариално заверено споразумение за ползване на имота. Най-лошият е съдебна делба - точи се с години и силно се съмнявам, резултата да е във ваша полза. Може да има и други, но не съм юрист.

ПП. Преди да минете през нотариус, задължително наемете адвокат, който да ви разясни всички възможни варианти и последствията от тях, както и да изготви необходимите документи.

ПП1. Гледай си бременеенето, другото не е толкова съществено.

# 26
  • Мнения: 722
Благодаря за подкрепата и за съветите.  bouquet

 
А свекървата ти взема ли нечия страна? newsm78
Свекървата и на страната на сина си.

Много са ми противни хора които се настаняват в чужд дом и гледат да го лапнат, недоумявам просто.... Познавам не една-две такива мацки.
Авторката, много се тревожиш да някой да не вземе да ти измъкне етажчето под носа нали? Какви нотариуси, какви съвети търсиш точно ТИ?
Поведението на "зълва" ти не ти е най-големият проблем, проблема ти е имота. То си личи още по заглавието.
Явно не си ме разбрала. Притеснявам се не от това дали ще ми вземат етажчето. Притеснявам се от това, че не мога да се отпусна дори във ДОМА НИ. Пиша дом, защото наистина това място е колкото дом зълвата, толкова е и на приятеля ми. По-горе писах, че направих темата, защото и двамата не сме наясно с нотариусите. Между другото той също прочете цялата тема. Съжалявам, но не искам да напиша епитетите , с които той се обръща към сестра си, а не че аз искам да ги скарам. Още повече, че щом свеки е на негова страна, а не на страната на дъщеря си, за мен е ясно в тази ситуация кой е крив и кой е прав.
По-нагоре имаше коментар дали сестрата е недоволна от това, че трябва да живее с майка си и баба си. Не, тя си живее на друго място, пак наследено от мъжът и. Тъй че не е без дом. Тя идва да кажем един път в седмицата или по-често понякога. Ще кажете, че злобея спрямо милата вдовица, но всеки път когато дойде то е да си вземе я зимнина, я картофки, я нацепени дърва, я пари... Както и да е за тези неща. Щом и трябват- нека. През цялото време за бабата се грижим аз, приятелят ми и свеки. Бабата е на 84 години , а свеки на 51.

Последна редакция: ср, 19 май 2010, 08:20 от dinora1605

# 27
  • Мнения: 806
щом си на чуждо място,ще търпиш да те мачкат,да те обиждат,че коя си ти там....ми никоя,какво като приятеля ти е ремонтирал,обзавеждал,харчил  си е парите за да му/ви е уютно,за да си създаде свое гнездо......я го виж ти него как си е позволил,че да не му е бащиния  Crazy само сестра му има права,,,ти не знаеш ли?  doh (кой разбрал,разбрал)
Динора,слагай ключа,грижи се за себе си и после за другите.пожелавам ти да си родиш живо и здраво бебче ,и игнорирай зълвещицата.
 Hug

# 28
  • на майната си
  • Мнения: 425
Не спирам да се учудвам на някой мнения. От както съм "напуснала" официално бащиния дом, преди повече от 10 год., никога не ползвам ключа си, винаги първо звъня и независимо че допреди няколко години в МОЯТА детска стая бяха брат ми и жена му, не съм си позволявала да влизам, дори да домакинствам. Все пак там имаше 2 жени и съм уважавала личното им пространство, аз ходя там на гости.
Това, че е вдовица няма нищо общо с невъзпитанието, където има хора не се нахлува. По тази логика, като дадеш нещо под наем може да влизаш, защото ти е собственост, и не казвайте че не плащат наем - все пак има инвестиции.
Моя съвет е за брава и дори не звънец, да не ти се късат нервите, а една джажда с която се почуква Simple Smile, а за имотите не се меси, наистина не е твоя работа - остави ги те да се разбират по между си.

# 29
  • Мнения: 1 520
Аз се чудя вие хубаво сте ремонтирали и т.н.  Ами в ключ не инвестирахте ли?

Извинявай, ама дори и в една къща, не смятам, че някой трябва да ви упрекне ако си заключвате вратата. Като сте отделно домакинство - сте отделно домакинство и си решавате - заключ, и ще питам как ще влизат така свободно.

Сигурно, есетествено ,ще има коментари, но в крайна сметка - сте с право да не искате нечакани гости, не трябва да ви засяга, че ще се коментира.

Общи условия

Активация на акаунт