Студ скова страната, ЮЛЧЕТА надуват ни главата!

  • 26 885
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 171
Днес, по случай празника на порасналото ми момченце, черпя с тортата, която Илия сам си избра Simple Smile



Честит Рожден Ден на Боби! Да бъде здрав, весел, умен и много щастлив бъдещ батко на мъничка сестричка Heart Eyes

# 721
  • София
  • Мнения: 1 946
Честито на Илия и Боби! Да растат все така добрички и чаровни!   bouquet

# 722
  • Мнения: 6 390
Честит рожден ден на Дари, Боби и Илия!!!
Да са живи и здрави и много весели деца!!!!
Весел празник на всички

# 723
  • София
  • Мнения: 979

Честит втори рожден ден на прекрасните юлски деца !!
Да са палави, щастливи и много здрави!!
Ние сме добре, не се задържаме много в София, седим си на къщата. Правиме опити за махане на памперса, но освен пишкането, другото не се сеща да го казва.
Пропускаме доста от детските срещи, защото Криси има алергия и кашля, водих я на различни доктори и все и предписват противоалергични сиропи, прочетох тука, че в чужбина се взимат и правят изследвания, в България няма такава практика и се обяснява, че до три годишна възраст може да се израсте и се чудя дали да търся алерголог и да я заведа.  Rolling Eyes

# 724
  • Мнения: 4 371
Ставам банална за повечето от вас, но не го правя с лоши чувства - Ине, търси хомеопат Hug

# 725
  • Мнения: 1 584
Честит рожден ден на Илия и Боби!

 
защото Криси има алергия

Едната възможност е наистина алергия - най-често към домашен прах, натрупващ се и в плюшените играчки, животинки, които си отглеждаме в завивките и матраците.
Не пишеш всички симптоми - но дълга кашлица има и при Псевдокруп - продължителна дълга кашлица, дрезгавост, при дишане се чува свирене от дробовете.

# 726
  • Мнения: 58
Честит празник на Бобчо и Илия! Да са здрави, весели и послушни деца!
Инка, и от Стефчето много поздрави и целувки!


Оле, къде е обрива?
Хариева е изписвала и на Мартина тантум верде спрей, давала съм. На доста лекарства пише че не са подходящи за деца под определена възраст, но ги изписват, не знам защо.

....
Сакси, видях сега, че Яна вече не е кърмаче. Кажи моля те лесно ли я отби и как стана?
.....

От вчера и акаме в гърне - два пъти даже.

# 727
  • София
  • Мнения: 979
Едната възможност е наистина алергия - най-често към домашен прах, натрупващ се и в плюшените играчки, животинки, които си отглеждаме в завивките и матраците.
Не пишеш всички симптоми - но дълга кашлица има и при Псевдокруп - продължителна дълга кашлица, дрезгавост, при дишане се чува свирене от дробовете.
Не и е такава кашлицата, кашля рядко, спира за ден, два - после пак се появява все едно се дави, мислех че е от тополите - при нас са в изобилие, но сега вече ги няма, а пак почна от неделя да кашля. Водих я на лекар и потвърди и предишните диагнози-  алергичен ринит, може да е от всичко, прах, животни.....
Дуци, мерси. Водила съм я миналата година, като направи ларингита и помогна, но ми се иска да разбера и от какво е тази алергия, за да я предпазя.

# 728
  • Мнения: 185
Честит рожден ден на Илия и Боби! Да са живи и здрави, весели, щастливи и безгрижни!

# 729
  • Мнения: 790
Честит рожден ден на Илия и Бо! Аз да им пожелая да са послушни и да щадят майките си. Другото е от вас  Laughing
Симона днес е по-добре. Действате ми успокоително и ще взема и тантум. Ще търся такъв сироп/течност, ако няма ще пробвам и спрея. Вече съм сигурна, че не е нито една шарка, тъй като обрива/зачервяване по корема и гърдите изчезна и не се разви в нищо. Сега съм по-спокойна и за бебето, че малко се бях шашнала. Есберитокса го смесвам с вода и й го давам да го пие от една лъжичка от ефералган, която й е много интересна и така минава номера. Давам и вит Ц. Тази нощ дадох за успокоение норофен и Т не е имала и спа до 9:30 сутринта. Сега си играе самостоятелно без да мрънка, което е един много силен признак на оздравяване.

Благодаря ви за подкрепата  Hug

Ине, секрет от гърлото взимали ли сте? А кръвни проби? Дано бързо се оправи!   bouquet

# 730
  • Добрич
  • Мнения: 220
Честит 2-ри рожден ден на Боби и на Илия! Да растат здрави, щастливи и много добрички!   bouquet
Оле и Живко беше с температура над 38 гр и леко зачервено гърло, но направи и ларингитен пристъп и се наложи да му бият и урбазон След като температурат спадна и той се обрина, но тогава беше много горещо и аз го отдадох на жегите На следващия ден се появи и на други места по тялото и аз дадох капки Зиртек След няколко часа поизчезна Нурофен и аз давам, дори в аптеката ми казаха, че може да се редува с Панадол и да се дава на 3 часа Аз много се страхувам да не вдигне много висока температура и да направи гърч Първата вечер от 38,5 след полвин час минаваше 39 градуса
Тантум верде освен спрей има и таблетки за смучене  Peace

# 731
  • Мнения: 195
Честит рожден ден на Боби и Илия! Да са здрави, безгрижни, послушни и да радват всички около тях!

Честито и на юнските юлчета, чиито рожденни дни минаха!

# 732
  • Мнения: 6 390
Пропускаме доста от детските срещи, защото Криси има алергия и кашля, водих я на различни доктори и все и предписват противоалергични сиропи, прочетох тука, че в чужбина се взимат и правят изследвания, в България няма такава практика и се обяснява, че до три годишна възраст може да се израсте и се чудя дали да търся алерголог и да я заведа.  Rolling Eyes
Ако има възможност - заведи, Нинето още миналата година я пратиха на алерголог - поне излезе че не е алергична към нищо. Но въпреки всички ако има нещо сополи да кажем и отида при педката тя всеки път ми обяснява че е така с алергичните деца , и аз всеки път й обяснявам че Нина не е алергична към нищо, педката обаче пак нейното си повтаря че и имало и скрити алергии и ала бала.
Говорила съм и с алерголога за това, той каза че всеки втори пациент дете според педките когато кашля или има сополи заради алергии, това било нещо като мода да дават тези диагнози едва ли не, и много се чуди че въпреки че й казвам че на кръвни и кожни тестове е излязла без алергия, педката продължава да си говори нейното, че и със скрити алергии ме плаши...
Както пише Майра и нашия алерголог каза че една от най популярните алергии сега е на домашен прах и разните микроорганизми от завивки, възглавници, матраци и прочие...
Така че при хубаво време ги въдете на слънце винаги ако можете.
Или поне хомеопат както казва Дуци

# 733
  • София
  • Мнения: 553
Честит рожден ден на Илия и Боби ! Да са живи, здрави и щастливи дечица !   bouquet

# 734
  • Мнения: 686
Честит рожден ден на порасналите /юнски/ юлчета*! Да са здрави, палави, щасливи и поносимо диви!

На щастливите горди мами - честит празник!   bouquet

Надничам, за идеики за РД-то, че още не съм го измислила как, кога, къде, с кого....

Предложение: "Греят ЮЛСКИте очички пред тортата със 2 свещички" /гледам че съм на 50-та страница Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт