Юлченце сладко, чакат те с нетърпение мама и татко - ЮЛСКИ мами

  • 22 750
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 634
Привет девойки!

Ади, коремчето ти е много сладко и въобще не е хипопотамско... Naughty Да направим една срещичка и тогава ще видите какво е голям корем. Mr. Green

Момичета, а сега има ли лекции на сп. 9 месеца? Преди бяха интересни, пък и подаръци имаше. Mr. Green
А подходящо ли е на лекциите в МОЛ-а да се водят деца?

Аз съм с контракции, започвам си пак Магнерича и лежане вкъщи. Имам и 20 дни отпуска, та май се свърши с трудовата ми кариера засега. newsm78


# 46
  • Мнения: 4
Здравей, Анди,

Досега не съм виждала да се водят дечица в Мола на лекциите, но мисля, че никой няма да те върне, а и ако кротува Simple Smile може даже да му е интересно. На 25,05 лекцията ще за къпането на бебето и ще има практическа част Simple Smile

А сега изкопах тази дата от сп. 9 месеца за следващо обучение:

София
21 май 2010 г. – 10.30 ч., Тайгър Степ (ЦУМ, ет. 3), Д-р Милка Жижанова-Милушева, диетолог, експерт в списание “9 месеца”, тел. 02/ 946 13 69, ще представи темата “Хранене през бременността и през периода на кърмене”.

Мисля да отида, че изпуснах лекцията за храненето в МОЛА.


Стискам палци да не те тормозят контракциите и Магнерича да си свърши бързо работата.


  bouquet

# 47
  • Мнения: 7 424

Аз като минала и през двете раждания прецених за себе си,че секциото е по-добре за мен.

   Лястовиче,явно нещо съм изпуснала....Раждала и по двата начина?Останах с впечтление ,че имаш едно детенце.... Thinking
    Може и на ЛС.

Добро утро! Не знаех,че ще предизвикам спор.Извинете ме!Просто исках съвети от по опитни мами от мен.
    Изабелка,никога не можеш да предвидиш,какво точно ще предизвика спор.Не се притеснявай.Задавай си всякакви въпроси,а тези,на които им се спори,ще се оправят.  Wink  Laughing

     krisi_b ,даже не отворих линка,но се сещам за коя новина става въпрос.....Да не дава Господ!  Praynig

     *Teyа*, Hug

# 48
  • Мнения: 61
Добро утро на всички..или добър ден Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 526
nlight четох много и за епидурала дето слагат при вагинално раждане.мислех да го ползвам твърдо,но...след като четох и се отказах.струва ми се необоснован риск.да...има голяма дори опастност от вакууми и форцепси.дори на лекцията в болницата,където ще раждам го казаха и аз дори на диалект го разбрах точно това.тя го каза с усмивка и тон все едно,че няма абсолютно нищо страшно и ненормално във форцепсите и вакуумите и все едно едва ли не ще ми гладят дете с перо с тях,ама аз знам колко са "безобидни" ето затова окончателно съм се отказала от тази екстра.предполагам,ако взема д априпадам вече (наистина) и тогава може малко да сложа,за да почина,но баш на напъните искам да нямам,за да го изкарам аз,а  не вакуума.

да и аз за това се замислих..обаче пък четох доста коментари на мами родили така и не се споменаваше да са използвали разни такива неща. Мисля, че зависи от това каква доза слагат. Когато е добре преценена, казват, че се усещали напъните и нямало проблем. Кофти било ако се предозира и майката не усеща кога да напъва. Но би трябвало да имат вече достатъчно опит докторите за да не правят такива грешки....

Но ако може да се мине без..най-добре. Майка ми например ми каза, че тя е родила много лесно...и не си спомня кой знае каква болка, но пък и ние сме били малки - в 33-та седмица близнаци... аз съм била 1,800 а сестра ми 1,600.. не е като да е 3 кг ...

# 50
  • Мнения: 165
Кои мами щяха да раждат планувано секцио,че съм забравила вече?Имаше май още няколко бройки.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
И аз съм от тези мами,имам проблем със ставите и по препоръка на лекарите първия път родих секцио и сега пак.Няма начин ,що операции на краката съм изтърпяла ще изкарам и тази, живот и здраве Praynigсамо всичко да е наред.На 1ви съм на консултация и ще определим датата,първия път раждах със спинална упоика и всичко беше ок,видях си беба веднага,дано и сега всичко да е наред...че ме притесняват едни болки в кръста и ниско долу в корема,дали са контракции,предния път не ги усетих и сега не знам какво  представляват Embarassed а си пия магнето по две на ден newsm78да намаля разходките ли....

# 51
  • в Кошера
  • Мнения: 2 233
Добро утро и от мен!

Темата на начина на раждане е пикантна, така че предлагам да се поспрем  Peace

Тея, размислих се за лекцията утре  newsm78 ако успея да свърша с майсторите докъм 10.00 часа, ще дойда и аз  Wink

Магнезия съм го спряла от седмица, защото опаковката ми свърши  Mr. Green Нямам проблеми засега  Praynig и ако е така мисля да не го почвам пак  Peace

Напоследък много и постоянно ми се спи, уморена съм...Според вас може ли да е от нисък хемоглобин? На преглед съм на 31.05. та ми се щеше ден-два преди това да си пуска исзледванията, но се замислям дали да не отскоча още утре  newsm78

# 52
  • Мнения: 108

Аз като минала и през двете раждания прецених за себе си,че секциото е по-добре за мен.

   Лястовиче,явно нещо съм изпуснала....Раждала и по двата начина?Останах с впечтление ,че имаш едно детенце.... Thinking
    Може и на ЛС.
Eдно детенце имам,но със започнато предизвикано раждане,при което и след 10 см разкритие дъщеря ми не можа да излезе и приключихме със секцио по спешност през нощта.На ЛС ако искаш подробностите Wink.

За епидуралната упойка да кажа,защото ми слагаха след 5-6 см разкритие при нормалното раждане.Нямам никакви оплаквания от нея и до сега,и за мен си беше едно голямо облекчение от болезнените контракции.Не е съвсем нищо да не усещаш,но не е болка,а по-скоро силен натиск долу.

# 53
  • Мнения: 7 424
За прибирането на таза след раждане-от гинеколог знам,че пълното му възстановяване е 10 год. след раждането Crazy

За отпускането и разширяването на влагалището-аз не съм забелязала някаква промяна преди и след,мъжо също.Сигурно има де Thinking

10 годиниииии  Shocked
Е как така, толкова много, аз не забелязах такова нещо...при мен веднага след раждането ми остана по-широка талията..ама това е от все още разместените органи.. Не си спомням то4но кога, но най-много 2-3 месеца след раждането си бях същите габарити както преди да забременея...

не мисля, че е чак 10 години...
   nlight,да не би да става въпрос за костите/ставите и тяхното прибиране?
   Доколкото знам аз,пълното прибиране изобщо не съществува.Ще обясня защо.  Simple Smile
   Антрополозите,например,по един намерен скелет определят,дали жената е раждала или не(Става въпрос за вагинално раждане,за секцио не съм сигурна).Значи,щом бебето веднъж е минало през родовите пътища,промяната в скелета си остава доживотно.
   Друг е въпроса,че тя може да е толкова незначителна,че само специалистите да я виждат.
   Важното е да не трупаме много сланинки по леко разширените области и нищо няма да личи.  Wink

# 54
  • Мнения: 526
Лястовичке, предното ти секцио с каква упойка беше?
Аз бях със пълна и сега съжалявам, този път искам да е със спинална. А катетъра наистина е гадна работа като го слагат, но мисля, че само при пълната упойка го слагат преди упойката, защото трябва да се бърза след като те упоят...

Искам да попитам и нещо друго - правят ли преглед за разкритие като ще е планово секцио?
Предния път си спомням, че доктора ми направи преглед..ама защото аз исках да се пробвам с предизвикано раждане и той заради това ми направи преглед за разкритие...
Но нямах никакво и изобщо 3 седмици преди термин явно ми беше доста рано..та по негова препоръка минахме направо към секцио.

Сега се чудя..правят ли такава проверка, ако ще си е планово секцио преди термин ?

# 55
  • Мнения: 28
Добро утро и честита нова темичка.
И аз имам едно въпросче относно раждането секцио. За сега нашият бебо е седалищно и по размери е доста големичък и може и да не се обърне. Ако остане така, определно се насочвам към секцио. Да се кажа въпросчето сега Wink При секцио знам, че се практикува и непълна упойка, но доколко в БГ правят това или предпочитат пълната. Имам един спонтанен аборт преди години и тогава никой не ме пита каква упойка имам - директно пълна ми сложиха. От упойката възстановяването беше много бързо, при всички ли е така?

Сега малко и за бебчо Simple Smile От време на време усещам тежест ниско долу, като че ли ме притиска, има ли и други мами така? А доста по-чести са болежките под ребрата в дясно, ама както беше писала някоя мама, като стана и се поразходя, минават.

# 56
  • Мнения: 7 424
Eдно детенце имам,но със започнато предизвикано раждане,при което и след 10 см разкритие дъщеря ми не можа да излезе и приключихме със секцио по спешност през нощта.На ЛС ако искаш подробностите Wink.
  Значи си имала само едно раждане все-пак....Че направо ме уплаши. #Crazy
   Може би в такива случаи наистина секцио е по-щадящ вариант за бебето.Аз бях стигнала до същата ситуация,но мен ме караха да напъвам и да напъвам,и да продължавам да напъвам.......Последното се проточи повече от 2 часа,към края едно скачане по корема помогна на бебето да излезе....Но....Уффффф......... Tired Не ми се разправя още веднъж за следродовите ми преживявания..... Sad

# 57
  • София
  • Мнения: 28
Aз пак се присетих да питам нещо по време не нормалното раждане кой е по важен и кой вържи повече работа лекаря или акушерката?

# 58
  • Мнения: 526
   nlight,да не би да става въпрос за костите/ставите и тяхното прибиране?
   Доколкото знам аз,пълното прибиране изобщо не съществува.Ще обясня защо.  Simple Smile
   Антрополозите,например,по един намерен скелет определят,дали жената е раждала или не(Става въпрос за вагинално раждане,за секцио не съм сигурна).Значи,щом бебето веднъж е минало през родовите пътища,промяната в скелета си остава доживотно.
   Друг е въпроса,че тя може да е толкова незначителна,че само специалистите да я виждат.
   Важното е да не трупаме много сланинки по леко разширените области и нищо няма да личи.  Wink

Хм.. де да знам....да..вярно, че от вагиналното раждане самия таз се разширава повече..но мисля, че и от самата бременност в последните месеци той си се разширява..сега колко..и аз не знам...
Имам една позната, тя ми беше споделила, че след първото раждане (за вагинално става въпрос) се е пристягала с някакви шалове през таза, за да се прибере по-бързо. Каза, че се е прибрал..но след 2рото вече не е станало и каза, че има разлика вече. Аз не съм се стягала с никакви шалове..изобщо не ми е идвало и на ум даже тогава...ама  се замислям, че ако има ефект..би било добре.

# 59
  • Мнения: 108
nlight ,със спинална ми беше.Пълна упойка не препоръчват при нас при секцио.Казват,че възстановяването след това е по-трудно.Катетърът не усетих тогава,че даже ми е слаган,защото бях с епидурална упойка от нормалното раждане.Само ми смениха упойката или я увеличиха като се наложи късно секциото и така.
Сега пак ще съм със спинална упойка и катетърът ще сложат след като започне действието на упойката.Пак няма да го усетя.
Иначе на мен ми правят при всеки преглед проверка и за разкритие.

А в България при секцио разрешено ли е таткото да присъства?

Общи условия

Активация на акаунт