Юлченце сладко, чакат те с нетърпение мама и татко - ЮЛСКИ мами

  • 22 755
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4
Гаца Баца, с риск да стана досадна вече  Rolling Eyes...  говоря за масажа на перинеума. Впрочем, една кокона точно от Швейцария ме светна за него Wink  Вече го обсъждахме по-рано, затова ако искаш инфо - на лични, да не тормозя аудиторията  Mr. Green

Иначе, за мъже, осведомени за кърмене   Има и такива, да  Mr. Green Моят, покрай раждането на Митко, проблемите, които имахме в началото, и всичките доФтори, които се изредиха да цъкат с език над леглото на бебето е станал толкова вещ, че вероятно би дал по-адекватни съвети от много наши майки/лели/баби ... навсякъде си го хваля аз  него  Heart Eyes! Без него едва ли щеше да ми се получи толкова успешно кърменето!

Хвала на такива бащи, дано и нашият тати е така грижовен Simple Smile

# 676
  • Мнения: 2 369
Гаца Баца, с риск да стана досадна вече  Rolling Eyes...  говоря за масажа на перинеума. Впрочем, една кокона точно от Швейцария ме светна за него Wink  Вече го обсъждахме по-рано, затова ако искаш инфо - на лични, да не тормозя аудиторията  Mr. Green

Иначе, за мъже, осведомени за кърмене   Има и такива, да  Mr. Green Моят, покрай раждането на Митко, проблемите, които имахме в началото, и всичките доФтори, които се изредиха да цъкат с език над леглото на бебето е станал толкова вещ, че вероятно би дал по-адекватни съвети от много наши майки/лели/баби ... навсякъде си го хваля аз  него  Heart Eyes! Без него едва ли щеше да ми се получи толкова успешно кърменето!

хахах олее пак ли този масаж? #Crazy той ми е "любимия".няма да успея да го правя.просто ми е гадно само при мисълта.да беше няколко пъти да го изтърпя,но това си е един месец всеки ден.засега няма да го правя,но ако премисля си запазвам правото да те попитам Mr. Green иначе аз бях дала тук няколко пъти невярна информация,та обърках аудиторията със скандалните си изказвания за ануса,та ако искаш можеш да напишеш малко инфо де.може би ги интересува някои от момичетата,ама този път ВЯРНАТА ИНФОРМАЦИЯ  hahaha Joy

# 677
  • Мнения: 79
Привет отново!
Относно раждането: Според мене като една жена тръгне да ражда е изцяло в ръцете на Бога. Казвам го не защото съм набожна фанатичка. Просто няма ясен и подсигурен финал дори и за най богата родилка отишла да ражда в най скъпата болница с най специализирания екип от акушери и доктори и т.н. Разбира се ако някой може да си позволи повече лукс и комфорт защо не?  Grinning
Аз съм за раждането в болница а не в къщи.  NaughtyЗащото имаш по-голям шанс за по-добро и успешно раждане на здраво дете. Иначе какъв би бил смисъла от АГ болниците? newsm78
 Но всеки има право на виждане и мнение по въпроса. Аз вярвам че трябва да си позитивно настроен към екипа който ще те изражда. За да имат и те добро отношение към теб! Simple Smile
  Wink


                           От все сърце желая на всички ни успешно и леко раждане!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 678
  • Мнения: 4
Привет отново!
Относно раждането: Според мене като една жена тръгне да ражда е изцяло в ръцете на Бога. Казвам го не защото съм набожна фанатичка. Просто няма ясен и подсигурен финал дори и за най богата родилка отишла да ражда в най скъпата болница с най специализирания екип от акушери и доктори и т.н. Разбира се ако някой може да си позволи повече лукс и комфорт защо не?  Grinning
Аз съм за раждането в болница а не в къщи.  NaughtyЗащото имаш по-голям шанс за по-добро и успешно раждане на здраво дете. Иначе какъв би бил смисъла от АГ болниците? newsm78
 Но всеки има право на виждане и мнение по въпроса. Аз вярвам че трябва да си позитивно настроен към екипа който ще те изражда. За да имат и те добро отношение към теб! Simple Smile
  Wink


                           От все сърце желая на всички ни успешно и леко раждане!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Много хубаво го каза, Зелено нещо, особено това за отношението към екипа.
Ако с добро подходиш - добро ще получиш Simple Smile
 Peace

Да ти се връща хубавото пожелание Simple Smile

# 679
  • Мнения: 1
Едно предложение от мен.

"Хайде юли идвай вече че искам да гушна моето бебче."

# 680
  • Мнения: 79
Благодаря *Teyа* ! Heart Eyes

# 681
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
По въпроса за секциото и аз имам най-разнообразни познати, даващи ми съвети да родя по този начин. Някои от тях са изживели шоково естествено, други са се мъчили и са стигнали до секцио, а трети просто така са решили. Не съм медицинско лице и не знам кое е по-добре. За мен съм решила, че ако всичко е наред и има нормална родова дейност бих предпочела болките и естественото раждане пред операция. Факт е, че много лекари тук в БГ прибягват до секцио по една или друга причина, както и до системата с окситоцин. Надявам се да имам късмет и да не ми слагат система, да не ми правят секцио и да нямам епизотомия. НО, си давам сметка, че понякога тези намеси се налагат  Naughty За чужбина всички казват, че до последно се стараят лекарите раждането да е естествено, а не дирижирано. Лично аз нямам  впечатления нито от БГ, нито от чужбина, защото не съм раждала. Като дойде времето ще ви кажа как са протекли нещата при мен  Peace
Преди няколко страници коментирахте нощниците. Днес на едно пазарче видях нощници с къс ръкав и копчета за по 5.50лв  Crazy Утре мисля да мина да ги видя по-обстойно и ако не са прозрачни като найлон веднага си купувам 3-4 за родилното  Flutter Ако ли не - ще си търся други.
И аз имам предложение за следващата ни тема:
Юлчето в корема зрее, мама скоро ще му пее
Бебчо много взе да шава, явно ЮЛИ наближава
Малко време ни остана да поемем юлска смяна

# 682
  • Мнения: 361
Ихаааааааа,поскитах повечко и не мога да ви изчета Crazy

Мариткееее,ти моме Калино, от къде на къде говориш за Бг ,като не живееш тук,ааааа Crossing ArmsМайтапя се,аз съм абсолютно на мнението,че в нашата мила родина здравето го обърнаха на бизнес TiredЕтествено раждане,секцио-спекулации и пари безброй ooooh!
Зеленкото много точно го е казала-Господ да е с нас и бебетата ни Praynig
По тази причина няма да плащам и за екип.Лекарското присъствие е задължително при раждането и ако Господ е решил друго и с платен и с безплатен лекар,нещата ще се развият както е писано Peace

Офи,ма ти си чудна мацка.Къде са ти килата ShockedАз изглеждам като буренце в сравнение с теб Blush

Хайдееееее,да дойде Събота,нямам търпение вече Hug

За помпите-миналият път когато раждах,едно момиче му донесоха точно такава помпа на НУК-спринцовка.Е ,нямаше такива рани по зърната и такъв тормоз с цеденето. ooooh!
Да не говорим,че почти нищо не излизаше и тя беше решила,че няма да може да кърми Confused

# 683
  • Мнения: X
Имам и аз предложение за заглавие:

"Тра-ла-ла-ла-ли, скоро юлски дъжд от бебета ще завали!"

# 684
  • Мнения: 616
Ади, мерсим  Flutter имам си аз +10 вече, дори според кантара в кабинета +12!!! ЙЕкстра съм си напраУ! Смятай ква съм клечка иначе  Confused Сега ще се старая след родилното да не губя ни едно кило... А дано, ама едва ли, дето има една приказка  Crazy
Нощница даже май няма и да си купя... доколкото знам, в болницата ще ми дадат, а аз ще си взема за втория-третия ден от вкъщи една елсатична рокля-нощница, която си ми беше супер удобна с Митко + някакъв памучен анцунг и тениски;
Последно да си кажа за превръзките - ето какви намерих днес, за млади майки; поръчала съм си ги вече, утре съпругЪТ ще мине да ги вземе от магазина (поне спестих доставка  Sunglasses); Мисля, че една кутия ще ми е достатъчна за ден-два, та цената ми се вижда ок. Също и един пакет пампита за новородени, био разградими ала-бала, когато бъдат оползотворени ще споделя мнение.

 Mr. GreenХайде всички на Евровизията!

# 685
  • Мнения: 2 369
ами ади аз тъча на два стана,седя на два стола и така хахахаха. не бе...аз не съм толкова отдавна извън българия.жена 30 години съм все пак и там съм расла и пасла.да не мислиш,че съм забравила? там и родих дори.имам си съвсем реално мнение и впечатления (обосновани въз основа на моя си живот и опит разбира се),та мога да си говоря,каквото си искам,ако пък искаш да знаеш  Joy мама ли беше или ти ми предложи да ви запозная,като сте в един район? май тя беше.някой ден ще ти подметна къд е е излязла на клюка с други майки и брат ми и ако искаш намини натам да я видиш и нея що за образ е #Crazy

# 686
  • Мнения: 0
Здрасти мамииии,

Записвам се и се връщам да ви чета, че тия два дни старшно скитане падна  Joy

# 687
  • в Кошера
  • Мнения: 2 236


Бебчо много взе да шава, явно ЮЛИ наближава


 newsm10

Маритке, то ясно, че на нашата мила родина много неща й куцат, ама ние няма как да оправим положението, дори и много да ни се иска  Wink
Аз лично не виждам как някой ще ме убеди да раждам секцио, ако не ми се налага по медицински причини  newsm78 Еми нЕма шанс, баце, нЕма как да стане  Mr. Green

# 688
  • Мнения: 0
Гласувайте за нова тема Simple Smile

# 689
  • Мнения: 372
Двама мои познати си загубиха бебетата точно при вагинално раждане докато лекарите решат какво да правят. Има ли риск за бебето съм твърдо за секцио, дори и да изглежда че е рано и ненужно. Имайте предвид, че преди секциото да бъде измислено голяма част от бебетата са умирали по време на раждане (3 от 5 за моята баба например).
А колкото до самото секцио - нашите лекари поне вече доста такива са направили, та имат опит ако не друго  Mr. Green

Най-важното е ние и бебетата да сме добре, всичко останало минава независимо какво е раждането  Peace

Общи условия

Активация на акаунт