СТРАСТИ - градините в София кампания 2010/2011

  • 26 451
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Ловеч
  • Мнения: 184

Глобите са точно поименни, с три имена и ЕГН, в публично съдебно заседание, но...в качество орган /в конкретния сл Кмет/.
Той/Тя е в....качество и...глобата не е с оглед ХУМАНОИДУТ!

Но не са за тяхна собствена сметка, а за сметка на бюджета. Защото мен като ме спрат с превишена скорост не пишат фишове на работодателя ми - примерно.
Статистиката на Ан Мари я пуснах в групата - може и да се повтарям.
Връзки, свръзки и кабеляци не трябва да има. Ама няма: баба ми е чистачка на кмета, имам познати в общината, подкуп, услуга или каквото и да е друго. За какво я направиха тая система след като я прескачат по всякакъв повод - недоумявам.
К4 - баби и дядовци, чичовци и лелки - няма нужда, или да е за родителите на детето или да го махат изобщо.1/6 от приетите през системата са по този критерий, а колко са приети на тъмно.
А vili_leta може да си пише мейли до припадък без да и приемат детето, което аджеба е класирано редовно през системата. На Поли Уоли им отнели точки - грешка в системата, еми сега им ги дават, но на тях не им трябват защото няма повече места. Немислимо.
Живея в София, работя, данъци всичко - тук, а друг град ми поема грижата за децата. Абсурдно.

13хиляди деца висят по опашките по първо желание, като се сметнат заедно с родителите прави 40хиляди потърпевши/един доста голям град/ - ако един 40хиляден град реши да протестира мислите ли, че няма да се обърне внимание. Не вярвам, че засегнатите реално са толкова - ако беше така щеше да се разбере. Дори не се надава глас за това.

Аз няма да търся връзки, напротив. Все един ден детето ми ще бъде прието в ДГ, но тогава няма да дам и 50ст за перденца, масички, столчета или някое ремонтче - да им е уютно на дечицата. Карам по устав, взимам детето до 19 и ако има отношение към него - взимам мерки директно с ДО. Та ако ще папата да дойде да ме пита - защо така.

Simantro ще се радвам на снимки, че отдавна не съм наглеждала развитието на обекта
Колкото по-рядко пиша, толкова повече ме хваща яд.


 

# 736
  • София
  • Мнения: 7
Привет! Имам близнаци и са приети в детска ясла от септември 2010. Тогава те ще са на 11 месеца. Директорката ми заяви, че не може да ги приеме тъй като ще са много малки и нямали условия и хора. Заяви ми, че  приемат от година и половина нагоре. От какъв зор ИСОДГ приема кандидатури на деца от 10 месеца след като са малки? Ако ги запиша, ще загубя ли майчинството? Откъде НОИ разбира кои майки са дали децата си на градина?
Благодаря

# 737
  • София
  • Мнения: 537
Здравейте, сега влязох да видя какво се слчува с класиранията и видях, че са написали в скобички +3т. за първо желание... какво означава това?
кога ще ги добавят или за какво са ни тези точки?
благодаря на отзовалите се на въпроса ми. Hug

# 738
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Здравейте, сега влязох да видя какво се слчува с класиранията и видях, че са написали в скобички +3т. за първо желание... какво означава това?
кога ще ги добавят или за какво са ни тези точки?
благодаря на отзовалите се на въпроса ми. Hug
Това означава, че на детето тази градина /ясла му е първо желание и ползва +3т. Няма да се добяват, те са добавени вече, към основните Simple Smile Другаде ще видиш +2 за второ желание или +1т. за трето.

# 739
  • София
  • Мнения: 537
Здравейте, сега влязох да видя какво се слчува с класиранията и видях, че са написали в скобички +3т. за първо желание... какво означава това?
кога ще ги добавят или за какво са ни тези точки?
благодаря на отзовалите се на въпроса ми. Hug
Това означава, че на детето тази градина /ясла му е първо желание и ползва +3т. Няма да се добяват, те са добавени вече, към основните Simple Smile Другаде ще видиш +2 за второ желание или +1т. за трето.

ама как са добавени, като ние си бяхме с 8,1 т. и сега сме си така?

# 740
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Здравейте, сега влязох да видя какво се слчува с класиранията и видях, че са написали в скобички +3т. за първо желание... какво означава това?
кога ще ги добавят или за какво са ни тези точки?
благодаря на отзовалите се на въпроса ми. Hug
Това означава, че на детето тази градина /ясла му е първо желание и ползва +3т. Няма да се добяват, те са добавени вече, към основните Simple Smile Другаде ще видиш +2 за второ желание или +1т. за трето.

ама как са добавени, като ние си бяхме с 8,1 т. и сега сме си така?
Имам впредвид, че вече се вижда поредността на желанието и затова изписват и точките. Ето прочети тук, че май не ти обяснявам добре :
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=462

# 741
  • Мнения: 7 446

ама как са добавени, като ние си бяхме с 8,1 т. и сега сме си така?
               Ами точно за това сте с 8.1 - 5.1 + 3 / за първо желание/.

# 742
  • София
  • Мнения: 537
може би аз не обяснявам добре Simple Smile още когато се записахме  за тази ясла ни даде 8,1 точки по критерия за местоживеене , месторабота и т.н.
и висим в списъка от 1 година с тези точки. сега с тези 3 би трябвало да станат 11,1 точки.
не ги разбирам тези сметки аз та затова питам.

# 743
  • Мнения: 4 393
може би аз не обяснявам добре Simple Smile още когато се записахме  за тази ясла ни даде 8,1 точки по критерия за местоживеене , месторабота и т.н.
и висим в списъка от 1 година с тези точки. сега с тези 3 би трябвало да станат 11,1 точки.
не ги разбирам тези сметки аз та затова питам.


Точките винаги са били добавени, просто не е било видно кое желание е, иначе и преди са били добавени и затова са 8,1, иначе щяха да са 5,1...ох, и аз не обяснявам добре, дано ме разбра.

# 744
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
може би аз не обяснявам добре Simple Smile още когато се записахме  за тази ясла ни даде 8,1 точки по критерия за местоживеене , месторабота и т.н.
и висим в списъка от 1 година с тези точки. сега с тези 3 би трябвало да станат 11,1 точки.
не ги разбирам тези сметки аз та затова питам.
Не е така, ето от къде ти идват точките:
К1. Постоянен или настоящ адрес на територията на Столична община – 3 т.
К2. Работещ родител /или в отпуск по майчинство/, който е социално осигурен – по 1 т. за родител    
До тук са 5 и още 3 за първо желание, стават 8. Градината, която сте избрали има допълнителни критерии и ви се дава за някой от тях още 0,1т. Така ти се събират 8,1.

# 745
  • София
  • Мнения: 537
ей най-накрая схванах хахахха Благодаря ви много. Peace Hug

# 746
  • София
  • Мнения: 39 880
SugarByte, ако запишете детето мисля, че минавате на друго плащане.
Ала-Бала може да обясни.

За отказа за записване... май не сте единствените. Поне на вас е посочена някаква причина. Попитайте в обратна връзка в ИСОДГ. Ако държите да запишете детето, пишете до СО.

Да отива в дирекция Образование, Оборище 44 и да се разправя. Също да депозира жалба до Христо Ангеличин, зам. кмет на Московска 33.

# 747
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
SugarByte, ако запишете детето мисля, че минавате на друго плащане.
Ала-Бала може да обясни.
Видях, но не съм категорична и няма писмо до сега, кое за НОИ е дата на настаняване  Thinking на детето на ясла. Би трябвало да е датата, от която ефективно ще тръгна да посещава детското заведение. Най-добре е писмено запитване до НОИ да се направи, за да си го има черно на бяло и да и е сигурно, че не е нужно от м.09 да се върне на работа, а децата да не ги  взимат в яслата.  Rolling Eyes

# 748

Общи условия

Активация на акаунт