Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 3

  • 57 996
  • 748
  •   1
Отговори
# 630
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 393
попара
пиле фрикасе
бисквити с кис. мляко
пилешка супа
АМ

# 631
  • Мнения: 782
закуска - кекс, чай, мандарина
обяд - пилешка супа, пълнозърнест хляб, круша
сл. закуска - банан, овесени ядки, мед
вечеря - мусака с тиквички, картофи, лук, копър; салата от моркови ,ряпа и каквото друго намеря из хладилника  Laughing

# 632
  • Варна
  • Мнения: 289
попара,банан
свинско с грах
кисело мляко, плодове
спаначена супа

# 633
  • Мнения: 3 066
Днес :
мусли с мляко и боровинки
телешки кюфтенца в доматено-гъбен сос,салата от листа и спанак ,банан
пилешки тортилас с много зеленчуци ,ананас и кисело мляко
АМ

Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 18:07 от tanyatais

# 634
  • Мнения: 205
голям зор, докато открия бълг. лакум без Е-та  Laughing

А ще споделиш ли кой е той?   bouquet

Да стана и още по-нахална - искам да помоля и за рецептата за кифличките?  Embarassed  bouquet  bouquet  bouquet

# 635
  • Мнения: 5 138
Най после и моето дете прояде, след вирус и строга диета на солети и бисквити.

принцески с кашкавал, яйце и сирене
пъстърва на скара
плодова салата
пататник и тъй като е заклет мръвкар не пропусна да си изпроси от пилешката пържола на баща си  Whistling

# 636
  • Мнения: 6 713
Не съм писала от 100 години. ooooh!

попара сутринта поиска детето, но хич не яде, круши
паста със сос болонезе, плодов сок
филийка с масло и мед
печено пиле с картофи, зелена салата с кълнове, кисело мляко с плод за десерт
мляко преди лягане

# 637
  • Варна
  • Мнения: 289
овесени бисквити, мляко с какао
пиле с доматен сос и колокаси / местен корен  Laughing, много се ползва тук и е вкусно наистина /
кисело мляко с мед, круша
зеленчукова супа с чедър, 1 сухар
мляко преди сън

# 638
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 799
Как да приготвя спагети със сос Болонезе за дребосъчката (кога се натрошават спагетите на малки парченца - преди или след като се сварят, и как да приготвя самия сос без да запържвам лука, морковите, месото?)
Благодаря!

# 639
  • Варна
  • Мнения: 289
Аз ги понараязвам в готов вид спагетите защото и сега са му дълги и не се справя.Ако правиш с кайма/аз така правя соса/ слагам малко зехтин или друга мазнина и малко водичка.Така се задушава каймата, и не се пържи.След това добавям гъби, лук, доматен сос, подправки.Накрая поръсвам с кашкавал или сирене чедър, понякога слагам и бяло сирене Simple Smile

днес  Laughing
кроасан със сирене, чай
боб, парче шунка, сухар,сладолед
банани, мандарини
пилешка супа

# 640
  • Мнения: 782
голям зор, докато открия бълг. лакум без Е-та  Laughing
А ще споделиш ли кой е той?   bouquet
Да стана и още по-нахална - искам да помоля и за рецептата за кифличките?  Embarassed  bouquet  bouquet  bouquet

Локума е в оранжева, продълговата опаковка. Отгоре пише локум "Ябланица" - обикновен. Покрит е с кокосови стърготини.

Кифлички с локум

3 яйца
1/2 ч.ч захар
1 и 1/2 чч прясно мляко
1/2 кубче прясна мая
брашно - около килограм

Меси се меко тесто. Оставя се да втаса. След това го деля на две. Разточвам всяко парче на кръг, режа на триъгълници /8/. Във всеки триъгълник слагаш локум, нарязан на тънко и завиваш на кифлички. Аз ползвам големите тави от печката, защото и кифлите са големи. Оставяш ги пак да втасат и печеш на 180 градуса, около 15 мин. Гледай да не прегорят , че като изстинат стават сухи. Като се изпекат, ги покривам с кърпа да омекнат  Simple Smile


Как да приготвя спагети със сос Болонезе за дребосъчката (кога се натрошават спагетите на малки парченца - преди или след като се сварят, и как да приготвя самия сос без да запържвам лука, морковите, месото?)
Благодаря!

Ти решаваш дали ще натрошиш спагетите преди да ги свариш, или след това ще ги нарежеш. Моя разбойник съвсем наскоро прояде спагети, затова вместо спагети му приготвях болонезе-то с други пасти.
Аз ги правя с месо, което сварявам предварително и след това режа на ситно. Слагам в тенджерка пасирани, консервирани домати да заврят. Добавям месото , да поври няколко минути. След това настърган лук, моркови и целина - за не повече от няколко минути, колкото да омекнат. Подправките при мен са магданоз, кимион и кориандър. Добавките са сирене и кашкавал, така и не можах да го отуча от тях, в комбинациите с месо  Crazy

Ако ги правиш с кайма, то сложи я в доматите, докато се свари и после добави зеленчуците. Аз мазнина не добавям  Peace

менюто за днес
закуска - крем от кис. мляко, банан, авокадо
ябълка, 2 овесени бисквити
обяд - спаначена супа, пълнозърнест хляб; кашкавал
сл. закуска - плодове
вечеря - печено агнешко; картофи, моркови и цвекло на пара

# 641
  • Мнения: 205
Много благодаря!  Heart Eyes Сега остава и да се справя с приготвянето  Grinning

Иначе ние днес сме на ДК  Embarassed. От мен са само закуските: сутрешна - киноа с козе сирене и масло; след обед - макарони на фурна.

За утре:
каша грис с банан (от готовите, на Бейбилав, оказаха се сполучливи)
пълнени чушки с яйце, сирене и извара
кисело мляко с овесени ядки и ябълка
телешко варено

# 642
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 799
Благодаря ви, момичета!

# 643
  • Мнения: 639
Shada, приготвям спагетите точно, точно като теб.  Laughing Само кимион и кориандър не съм се сещала да слагам (но в нашите съм слагала чубрица в доматения сок).

Вчера:
Звездички с масло и сирене
1 ябълка и 1 мандарина
говеждо със зеленчуци
салата моркови, цвекло, зеле
пшенични и овесени ядки с плодове

днес:
кус-кус с масло и сирене
1 ябълка и 1 киви
спанак с кафяв ориз, щраусово и зеленчуци (праз лук, моркови и целина)
овесени бисквитки
елда със зеленчуци

# 644
  • Мнения: 2 309
Вчера:
попара със сирене и масло / потрисам се от това нещо, но баба му само чака да ми види гърба, за да му даде/
пиле фрикасе
баница със спанак, ориз и сирене и чаша кисело мляко

Днес:
грис с мляко
пилешка супа
солен кекс с чаша кисело мляко

Общи условия

Активация на акаунт