помощ! съседът над мен се учи да свири на пиано над спалнята ми!!!!

  • 31 061
  • 202
  •   1
Отговори
# 45
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Etiqra, нЕмате ли мощни тонколони - почнат ли упражненията отваряй прозореца и на макс. Да видиш колко бързо ще сработи дипломацията. Защото и ти ще пречиш.

А на тези със слушалките родителят как контролира процеса на свирене, ако ми обясните само...

Ще му удари два-три тупаника превантивно. Laughing

# 46
  • Мнения: 4 668
Засега докато не получим разрешение от блока нямаме право да свирим. Но когато го получим обещавам, че свирим до дупка, а не като сега по десет миути дето толкова много и бъркат в здравето.
Защо ви трябва разрешение след като така или инче имало регламентирани часове ?

# 47
  • Мнения: X
.Който иска да свири на муз. инструмент да си наеме място за това си занимание или да си купи къща.

Аз по същата чудесна логика бих казала: който не иска никой да го смущава, да отиде да живее в гората. 

# 48
  • Мнения: 15 619
Е, не е ли логично, човек да има правото на тишина и спокойствие в дома си!?

# 49
  • Мнения: X
Тишината и спокойствието са относително нещо.

# 50
  • Мнения: 73
А на тези със слушалките родителят как контролира процеса на свирене, ако ми обясните само...

Двойни слушалки  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 15 619
Тишината и спокойствието са относително нещо.
Което какво значи? Всеки има правото да вдига аларма, без значение, че пречи на други, и то системно, както в случая...  Thinking
Прави ми впечатление, че когато шумът, идващ от съседите, влудява, мнението е едно, нооо ако шумът идва от собствения дом, то няма нищо нередно в несъобразяването. За мен лично не става въпрос само до спазване на наредби, а и за малко съобразяване, за малко дипломатичност. Като си наясно, че ще вдигаш шум, най-малкото, което можеш да сториш, е да отидеш и да предупредиш съседите, да се поинтересуваш от мнението им. Добрата дума и желанието чудеса вършат.  Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз се замислих за това какво означава "малко съобразяване". Ако човек тръгне да пита всеки съсед какво за него означава съобразяване за упражнения за музикален инструмент, всеки ще каже нещо различно и на практика ще излезе, че по 24 часа на някого му пречи свиренето. Един ще работи нощна смяна и ще иска да спи до обяд, друг ще е иска да спи не от два до четири следобед, а от три до шест вечерта, трети точно в шест се връща от работа и главата му е бръмнала и точно тогава не иска да чува свирене, четвърти ще иска да си ляга в осем вечерта и пак ще му е неприятно. То, ако човеки винаги и за всичко се съобразява с всеки съсед, трябва направо и до тоалетната да ходи, че на някого му е много шумно пускането на водата, или ще трябва да стои само седнал на едно кресло, което не трябва да скърца, и да се мумифицира! А и тук не става въпрос някой учител да дава частни уроци по пиано в апартамента си, че по цял ден да има дрънчене, а за един човек, който си прави упражненията! И кога да ги прави? Авторката сама е написала, че като е на работа нищо не чува, ама защото точно сега си е вкъщи е решила, че й пречи денем. На нея явно проблемът й не е, че се свири денонощно, а че тя изобщо не иска да чува свирене. Нея няма да я устройва и спазването на часовете, защото така е решила. Моля ви се, не става въпрос за ремонтна работилница, а за упражнения. Аторката очевидно преувеличава, защото няма човек, пък бил той и професионален музикан, който да е способен денонощно да свири!

# 53
  • Мнения: 22 449
Нормално е в първата година от обучението на музикален инструмент звука да е дразнещ и т.н. ,тъй като и грешките са повече.
Но ако на вас толкова ви пречи този шум, просто помолете съседите да не свирят след 20ч примерно, а през останалото време да си свирят колкото искат.

Докато аз свирех на пиано, половината блок си тананикаше произведенията, които свирех по коридорите и в асансьора щом се засечем. ) И ме питаха сега какво свиря...) Така че явно не е било чак толкова неприятно...)

# 54
  • София
  • Мнения: 1 735
То ако не е съседен апартамент не е толкова фатално.И ние имаме съсед саксофонист,които много ме радва понякога,ама не искам да съм на мястото на преките му съседи.Чува се чак на улицата.Както писах и барабаниста от съседния блок беше добър Mr. Green,но като цяло си е притеснително занимание и на никой не пожелавам такива съседи.

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Особено в панелните апартаменти всичко се чува и няма спасение! С тухлените е малко по-добре, но пак се чува. Не виждам и изобщо как може човек да си осигури спокойствие от съседски шумове, защото вечно има такива - или ще са ремонти, или ще са музики (особено вечер и нощем), или ще са кучета, или ще са пиана, или ще са скандали... Колкото и всеки да се старае да спазва наредбата, няма кака цяло село да живее в един блок и да има тишина и комфорт за всички. Това е цената, която се плаща за живеене в град. На когото не му харесва, да си купи къща на село. Ама, тогава пък, няма да му харесва шумът от мучащи крави и блеене на овце, или пък, о, ужас, магарешки рев!  Wink

# 56
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
С тухлените е малко по-добре, но пак се чува.

О, чува се и още как! Особено ако сградата е по-стара.

# 57
  • Мнения: 1 788
Има си часове, в които си е напълно законно да си свири детето на пиано.
Няма как да е по друг начин - ще свири, ще повтаря, докато се научи.
Но като се замисля, по-добре пиано (или какъвто и да е инструмент), отколкото ревове, скандали, чалги и разни пиански и битови сценки по всяко време на денонощието...

# 58
  • Мнения: 1 334
Преместете се в къща, там няма кой да ви притеснява.

Все пак тези жилищни блокове са си тип общежитие, и щом като хората са се навили да живеят на такова място ще си търпят съседите.
Това което можеш да направиш е да говориш с тях и да помолиш да свирят само 2 часа на ден , например, ако са склонни.


И не ти вярвам че дрънка нон стоп, вероятно детото посещава училище или детска градина, или ако е толкова малко, ще тръгна на училище скоро и поне половин ден няма да си е в къщи, после ще трябва да пише домашни и т.н....

Последна редакция: сб, 22 май 2010, 14:34 от Biskara

# 59
  • Мнения: 123
Имам съседка до нас, която свири на пиано. Явно е добра пианистка жената, защото не ме дразни изобщо, даже е приятно.

Общи условия

Активация на акаунт