Любов и наказание /Aşk ve Ceza/ - тема 11

  • 53 042
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК 24 МАЙ НА ВСИЧКИ!



http://www.youtube.com/watch#!v=8g597YZ4UIw&feature=related

ПОЗДРАВЯВАМ ВИ С ХИМНА НА СВЕТИТЕ БРАТЯ КИРИЛ И МЕТОДИЙ. ВИНАГИ, КОГАТО ГО СЛУШАМ, МЕ ОБХВАЩА ВЪЛНЕНИЕ И МЕ ЗАВЛАДЯВАТ СПОМЕНИТЕ ОТ ОНЕЗИ ГОДИНИ, КОГАТО ИМАШЕ МАНИФЕСТАЦИИ, НА КОИТО НЕ ВИНАГИ ХОДЕХМЕ С ЖЕЛАНИЕ. НО ТАЗИ НА 24 МАЙ ВИНАГИ МЕ Е ВЪЛНУВАЛА, ЗАЩОТО АЗ СЪМ ОТ ПОКОЛЕНИЕТО, КОЕТО ИЗРАСТНА С ТОЗИ ПРАЗНИК. ПОМНЯ ДУХОВАТА МУЗИКА НА ГИМНАЗИЯТА, КОЯТО ВЪРВЕШЕ НАЧЕЛО НА КОЛОНАТА ОТ УЧЕНИЦИ, СВИРЕШЕ ТОЗИ ХИМН И ВСИЧКИ КРАЧЕХМЕ В ТАКТ С НЕГО. ПОМНЯ БУКЕТИТЕ С ПРЕКРАСНИ ЦВЕТЯ, КОИТО ПОДАРЯВАХМЕ НА УЧИТЕЛИТЕ, ЛЕНТИТЕ, С КОИТО ЗАКИЧВАХА ОТЛИЧНИЦИТЕ. И  ПОСЛЕДНИЯ 24 МАЙ, КОГАТО ЗАВЪРШИХМЕ И ТРЯБВАШЕ ДА ПРЕДАДЕМ ЗНАМЕТО НА ТЕЗИ СЛЕД НАС, КОГАТО НИ ИЗПРАЩАХА С ПОСЛЕДНИЯ ЗВЪНЕЦ, КАКТО НИ БЯХА ПОСРЕЩНАЛИ С ПЪРВИЯ. ВЪЛНУВАЩИ МОМЕНТИ, ЕМОЦИИ, КОИТО СЕ ПОМНЯТ ЦЯЛ ЖИВОТ. ДАНО НЕ СЪМ ВИ ДОСАДИЛА С МОИТЕ ДУМИ, НО ВИНАГИ НА ТОЗИ СЕ ВРЪЩАМ НАЗАД В ГОДИНИТЕ С УМИЛЕНИЕ, КОЕТО НЕ ЗНАМ ДАЛИ СЕГАШНИТЕ ДЕЦА ЩЕ ИЗЖИВЯВАТ СЛЕД ГОДИНИ. НО ТРЯБВА ДА СЕ ПОЛАГАТ УСИЛИЯ, ЗА ДА СЕ НАУЧАТ НА ПОЧИТ И УВАЖЕНИЕ КЪМ ПРЕДЦИТЕ НИ, ЗАВЕЩАЛИ НИ НАЙ-СКЪПОТО - ЕЗИКА, ПИСМОТО БЪЛГАРСКО.
ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА ВСИЧКИ УЧЕНИЦИ, СТУДЕНТИ, ПРЕПОДАВАТЕЛИ, ТЕЗИ, КОИТО ПОЛАГАТ УСИЛИЯ ДА ЗАПАЗИМ БЪЛГАРСКОТО, ДУХА НА БЪЛГАРИЯ В СЪРЦАТА СИ. ПОЖЕЛАВАМ И НА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ ПО СВЕТА ДА НЕ ЗАБРАВЯТ ТОЗИ ПРЕКРАСЕН БЪЛГАРСКИ ПРАЗНИК, ДА ПОМНЯТ ЕЗИКА СИ И ДА ГО ПРЕДАВАТ НА ДЕЦАТА СИ, ЗА ДА ПОДДЪРЖАТ ЗДРАВА НИШКАТА, КОЯТО ГИ СВЪРЗВА С БЪЛГАРИЯ.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!


# 16
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, Честит празник на всички smile3525

Едно седмица отсътвах, а толкова много неща сте казали. Връщам се да наваксвам. Щастлив и спокоен ден на всички.

Големи благодарности, че ни доставяте такова удоволствие.  bouquet

# 17
  • Мнения: 9 750
Това е един поздрав  за всички учителки в темата по случай техния професионален празник.
Един поздрав за всички, които успяват по някакъв невероятен начин да запазят българското в нашите деца.
Честит празник!
Прекланям се пред Вас !


УЧИТЕЛКО ЛЮБИМА

Учителко любима, подавам ти ръка
за поздрав, с уважение, с надежда,
че твоите умничета – деца
ще те запомнят все така
усмихната и нежна.
Аз Фея те наричам и до днес,
навярно и за тях си феята вълшебна,
която на разум ги научи и на чест,
на истина една – че добротата е потребна.
Научи ги на труд, другарство,
честност и любов...
да учат, да играят и да пеят.
Научи ги защо е най-добре
Човек да бъдеш щом по своя път поемат.
Когато ти приемеш цветенце от тях
с любов, знам, ще докоснеш им сърцата.
С целувка ще отвърнеш на погледа им плах
и сигурна бъди - обичат те децата!
Учителко любима днес подавам ти ръка,
за поздрав истински и с ласка нежна.
Прекланям се пред твоята душа,
учителко бъди при нас,
а ние пак ще сме послушни и прилежни.

ВАЛЕНТИН ПЕТРОВ

http://www.youtube.com/watch?v=91nD7zi-n-E




# 18
  • Мнения: 630
Lili,  hiacint    bouquet  bouquet smile3525 newsm51 smile3525 newsm51  love001  love001

# 19
  • Мнения: 0
Честит празник

# 20
  • Мнения: 630
 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525
Момичета, празника си тече, ли тече,
но на всичкото отгоре и ума ми се тресе!
Какви ли ще се забъркат по нататък в нашия филм,
порядките във Ваан и чувствата на Саваш и Ясемин!


Отговор като, че ли искам да си дам,
но какво да направя, като не съм родена аз там!
Там страховити неща стават с момичета като нас,
ние не вярваме, но гледаме в голям захлас!

 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525

# 21
  • Мнения: 0
Момичета в руския форум са пуснали диалога на Саваш и Ясемин При раздялата на брега . Ясемин му казва доста силни думи , ако някой иска мога да го постна преведен.

# 22
  • Мнения: 630
Момичета в руския форум са пуснали диалога на Саваш и Ясемин При раздялата на брега . Ясемин му казва доста силни думи , ако някой иска мога да го постна преведен.


Миличка, иска ли питане? Всички сме на педали!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • Мнения: 0
ок сега започва ще отнеме около 10мин

# 24
  • Мнения: 630
Всичко мила е наред -
мацките са строени на първия ред!
Който гледа и слуша в захлас,
после ще разказва във несвяст!


 bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 25
  • Мнения: 640


Честит празник !

Лили и Хиацинт са казали толкова мили думи ,че след тях всичко ще бледнее! smile3525 smile3525 smile3525

Последна редакция: пн, 24 май 2010, 14:13 от pavlinaio

# 26
  • Мнения: 0
С - Аз трябваше да почукам на вратата ти , но не исках да те будя.
Я - Какво /зощо/ чякаш.
С - Ние с теб не си довършихме разговорът миналата нощ , може ли сега да поговорим
Я -  Ти справи ли се с работата си /проблема/
С - Да
Я -  Намерили , кой остреля домът ти?
С - Не , но търся .. До този момент не съм го открил.
Я - Нещо ще се случи утре , още нещо вдруги ден , аз немога така да живея , Саваш..
С -  Не се бой аз няма да позволя на теб нищо да ти се случи
Я - Саваш ,ти не разбираш ... Аз не се безпокоя за себе си , а за теб ...
С - Ясемин..
Я - От момента , в който в домът ти имаше острел , аз немога да си намеря покой . Събуждам се сутрин със страхът от това да чуя лоши новини . Ако нещо се случи със Саваш , аз ще го науча от новините.
С- Никога няма дя се случи
Я - Откъде можеш да знаеш? Всичко се случва в живота , ти неможеш да бъдеш толкова уверен.
С - Това повече няма да се случи . Ние ще оставим всичко назад в миналото , дай ми малко време
      Аз  всичко ще оправя  , и ние ще имаме такъв живот , какъвто ти искаш.

Я - Ти неможеш , Саваш , бъди реалист. Ти имаш врагове . Твоето семейство , твоят род , 10 000-те хил. човека , който вярват в теб.Ти неможеш всички да ги изоставиш .

С - Аз не се и каня да ги изоставя , аз само ще реша проблемите

Я - А хората , които обстреляха домът ти , продължават да се разхождат на свобода.  От къде можеш да знаеш , че утре няма да те убият

С - Аз ще ги намеря. Аз ще ги намеря всичките

Я - Даже и да ги намериш , ще се появят други . И всичко ще започне от начало. Когато оставаме на саме , винаги някой ти звъни. Помнишли ? Точно заради това ти не дойде на първата ни среща .Това е твоят живот ти неможеш да промениш редът на нещата.

С - Аз те обичам Ясемин , аз съм готов да изгоря целия свят заради теб...Но...

Я - Аз също . Аз също съм готова да преобърна целия свят заради теб  и собствения си живот  също , Саваш. Но ако на теб нещо ти се случи , аз няма да мога да живея без теб/за мен няма живот без теб/ Аз немога да живея с очакването , че моят любим ще умре , Саваш...Докато не съм те обикнала още по-силно нека се разделим

С - Докато любовта по -междуни е толкова силна ? Права си . Аз нямам право да ти причинявам такава болка . Нека се разделим .

Я - Денят в , който ми подари този пръстен - беше най-щастливият в моя живот. Но денят в който ще те изгубя , ще бъде най- нещастния в живота ми .  Аз немога да се противопоставя на това , Саваш.

С  -

# 27
  • Мнения: 0
Ето така! Не е толкова просто всичко. Не е само срах за живота на семейството й , на детето й , на любият  . Но тя рязбра и проумя  , оцени голямата отговорност  , която Саваш носи на плещите си . И вместо да прояви егоизъм  ,  тя го насърчи да не се отказва от семейството си , от родът си , от 10 000 души  , който вярват в него . Тя знае че то йе прекалено отговорен и не иска да го поставя в позиция да избира. А НОВИНАТА за датето би го затруднила още повече в този момент . Cry Cry Cry Cry Cry Въобще ситоацията е такава , че човек трудно може да прецени , кое е правилно и , кое не . Както се казва времето ще покаже . Възможно лие двама души ,които се обичат толкова много да бъдат разделени . Може ли една майка  дълго да крие детето от баща му . Трябва да направят грешките своите грешки за да открият правилния път .

Последна редакция: пн, 24 май 2010, 15:27 от dajoan

# 28
  • Мнения: 9 750
dajoan БЛАГОДАРЯ newsm51

Много трогателно- мъчителен разговор..Но и двамата са прави-нейните доводи плюс тайната й за детето , и неговите доводи плюс тайната му за брака...тежък и покъртителен момент...И все по заплетено става, а сезона свършва newsm78

# 29
  • Мнения: 640
Ако ,са разделени и на Саваш се случи нещо , Ясемин по-спокойна ли ще бъде?
Някак си това не ми звучи логично.

Общи условия

Активация на акаунт