Основен ремонт, как да минем най-тънко?

  • 48 293
  • 248
  •   1
Отговори
# 195
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Дилянка, Слънчо, мерси за подкрепата Hug Малко ми олекна, като споделих Blush
Слънчо, той може да го махне, но ме заплаши, че ако поискам такова нещо зарязва всичко и си тръгва, а аз вече нямам нерви. Пръснала съм си децата по бабите, да не стоят в мръсотията, искам вече да приключваме и да си ги прибирам. Къде тепърва да търся майстор за едно фугиране и поставяне на санитария Tired Както и да е, шефът ми тук ме убеждава, че може и от дефекта да се получи ефект и да изпъкнат по-добре плочките, като се прибера от работа ще гледам и умувам. Освен това не ми се дават още 40лв. за фугин.
При нас досега нещата не са излезли много извън бюджета, но пък тепърва ми предстоят дребните нещица и като им гледам цените, свят ми се завива Crazy То тук лампичка, там закачалчица, накрая ще се окаже, че за дребошлъци дето не съм ги слагала в сметката ще дам толкова, колкото за големите неща Tired

# 196
  • Мнения: 1 209
Goldie , споко фугинът леко избледнява с времето. А и може да попиташ в магазина за специален маркер фиксиращ и ако има да вземеш цветен. Ако няма аз бих минала с перманентен маркер и безцветен фиксиращ след това.

# 197
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз даже не бях чувала за подобни маркери Embarassed Ще проверя Peace Преди да реша да купя лилавия фугин, бях решила да слагам сребрист /лилавият ми идваше скъп/, но не намерих. Е, този не е сребрист, но да кажем, че съм благодарна на младежа от склада, че все пак ми е сложил сиво-син, а не червен фугин. Тогава вече щяха да хвърчат глави Twisted Evil

# 198
  • Мнения: 170
И ние почти сме готови, баси и терасата с извинение излезе ни над 1000 лв., но за сметка на това стана страхотна Mr. GreenОт близо и далеч идват да я разглеждат и вече ще искам по два лева за разглеждане на музеен експонат CrazyБюджета е вече към финала, а трябва да купуваме печка, пералня, телевизор, столове за кухнята и куп други неща.Goldie , извинявай мила, но не сдържам смеха си просто hahaha, после ще си я харесваш още повече банята,а като ти чета за майсторите, нашият е душичка направо. Идва с нас по магазините, съветва ни, дава идеи. Ако беше някой да ни гледа сеира и да иска пари само хич нямаше и да вържем двата края с парите. Оставям ви, че отиваме да долепяме малко тапети....  bouquet

# 199
  • София
  • Мнения: 38 533
Ох, ние поне уредите си ги имахме купени от преди.

Хубавото при нас беше, че се уговорихме с майстора за твърда сума, за която да ни направи цели помещения. Че и повече направи! Такава шпакловка, такива ъгли, че да ти е жал да ги боядисаш.
Мъжът ми пък се научи да фугира, той си боядисва и оправя ВиК и електричество, лепи тапети и сглобява мебели.

Обаче и ние си стоим без нови контакти, без абажури и маса и столове.
Даже тръба на абсорбатора не сме взели още.

# 200
  • Мнения: 48
Здравейте, много интересна тема и мен ме вълнува. Трябва да боядисаме 3-стаен апартамент 90 кв.м. (без кухнята и коридора). Но реално няма кой да боядисва. Гледам обявите за майсторите, че взимат по 2 лв. на квадрат.

Има се предвид квадратурата на стените или на стаята (извинете ме за глупавия въпрос)?

Препоръчвам ти да си боядисате сами стените. Не е никакк трудно при наличието на толкова качествени латекси . Изчислете какво количество ви трябва , купете си валяче и четка и това е .Ние с мъжа ми преди пет години боядисахме за пръв път сами с цветен латекс апартамента без никакъв проблем. А щом ние се справихме.....   Успех!

# 201
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
И ние почти сме готови, баси и терасата с извинение излезе ни над 1000 лв., но за сметка на това стана страхотна Mr. GreenОт близо и далеч идват да я разглеждат и вече ще искам по два лева за разглеждане на музеен експонат Crazy
Дай ни снимки на "експоната"  Joy, а ние ще ти преведем към "сметката" още малко цъкания с език и хвалебствия  bowuu

# 202
  • Мнения: 170
 Joy Joy Joy newsm10 Да ще пусна снимки, но са от телефон и качеството не е много добро. Като се облещи слънцето няма как да я хвана в цялата и красота Grinning. Вчера я почистих и измих, стана наистина приятна гледка, за разлика от екстериора Rolling Eyes. Как може българите да сме толкова мръсен народ, не мога да си обясня. Зад блока тревните площи са заринати с боклуци Sad #Cussing out. Имаме едно дръвче, преди 20 години ,когато се нанесохме беше доста мъничко, сега стига на височина почти до третия етаж. От всеки клон, стърчи различна по цвят найлонова торбичка, ще се опитам да убедя живущите да направим едно почистване, но нещо не съм съвсем сигурна в успеха си. Tired

# 203
  • Мнения: 1 334
Имаме едно дръвче, преди 20 години ,когато се нанесохме беше доста мъничко, сега стига на височина почти до третия етаж. От всеки клон, стърчи различна по цвят найлонова торбичка, ще се опитам да убедя живущите да направим едно почистване, но нещо не съм съвсем сигурна в успеха си. Tired

Дано да успееш....

# 204
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
Joy Joy Joy newsm10 Да ще пусна снимки, но са от телефон и качеството не е много добро. Като се облещи слънцето няма как да я хвана в цялата и красота Grinning. Вчера я почистих и измих, стана наистина приятна гледка, за разлика от екстериора Rolling Eyes. Как може българите да сме толкова мръсен народ, не мога да си обясня. Зад блока тревните площи са заринати с боклуци Sad #Cussing out. Имаме едно дръвче, преди 20 години ,когато се нанесохме беше доста мъничко, сега стига на височина почти до третия етаж. От всеки клон, стърчи различна по цвят найлонова торбичка, ще се опитам да убедя живущите да направим едно почистване, но нещо не съм съвсем сигурна в успеха си. Tired
нашата градинка зад блока е по-малка, не убеждавах съседите да чистят с мен, а почиствах сама на няколко пъти..., но резултата след няколко дена е същия и вече се отказах... Tired...просто няма смисъл...А е толкова хубаво като погледнеш през прозореца чистата зелена полянка...

# 205
  • Мнения: 1 930
Момичета,
моля ви да ми препоръчате фирма или майстор, който скоро сте ползвали за циклене и лакиране на паркета в хола ни. 17 кв. Иска ми се да е препоръчан от вас и съответно да не ми отреже главата.

# 206
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Хи-хи, Нони, ще те развеселя и днес Flutter
Току що ми звънна мъжа ми, че слагат моноблока. Майсторът е заявил, че тъй като банята е с наклон към сифона и подът не е равен, моноблокът ще е килнат на една страна Crazy Явно нашата баня е единствената баня в целия свят с наклон към сифона Joy Водих преговори да подмажат, за да нивелират моноблока и да фугират накрая, от 9 кладенеца вода ми мъкна моят мъж как нямало да стане и накрая просто приключих разговора с това, че искам всичко да изглежда добре и не ме интересува как ще го постигнат Twisted Evil Изобщо не смятам да вися във въздуха, ползвайки тоалетна Crossing Arms
Иначе, днес ни направиха последната калкулация. Бяха ни дали ориентировъчна цена за труд + материали между 2000 и 2600лв. за кухнята и банята. Окончателната цена е 2100лв., т.е. съвсем сме се вписали в предвиденото, но пък що нерви ми потрошиха... Tired

# 207
  • Мнения: 1 174
Е, то наклона на пода би трябвало да е малък, от порядъка на милиметри, то дори няма да се вижда  newsm78
Единствено при много малка баня би се получил толкова голям, видим наклон, че чак пък да се подмазва моноблока.
За колко наклон ти казаха, че ще се получи, колко разлика в нивата ?

# 208
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Здравейте Simple Smile
дали можете да ми препоръчате добра фирма за външна метална врата. Идеята ни е да сложим една метална/не много скъпа/ и една интериорна. За интериорната знам кой ще ни я слага. Тези, които не правиха и останалите в апартамента, за да са еднакви.
 

# 209
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте Simple Smile
дали можете да ми препоръчате добра фирма за външна метална врата. Идеята ни е да сложим една метална/не много скъпа/ и една интериорна. За интериорната знам кой ще ни я слага. Тези, които не правиха и останалите в апартамента, за да са еднакви.
 

Защо не си сложиш една хубава, стабилна външна врата, вместо две?
Две врати са по скъпи и "изяждат" повече място.

Общи условия

Активация на акаунт