Отново сама на море

  • 6 201
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
Авторката пише, че се чувства неудобно от познатите, а не от непознатите на плажа. Разбирам какво й е, но пък другия вариант е изобщо да не отиде на почивка, така че решително я съветвам да отиде - дали сама или с приятелка няма голямо значение.
Аз съм ЗА игнор на познатите. И аз я разбирам, но ако се остави на скрупулите, просто не само мъжът няма да е отпочинал , но и тя ще е и изморена, и кисела.

Верно, има ли още хора, които се интересуват от това кой с кого ходи на почивка? ooooh!
И аз съм ЗА, обаче авторката може да има притеснения - напр. как да понесе останалите 11 месеца в годината, в които кумата, свекървата и съседките я одумват, че се е развявала сама в чужд град. Те я одумват, понеже гроздето е кисело, но на нея едва ли й е по-леко.

# 16
  • Мнения: 1 065
Здравейте. Hug
Много неща ми се струпаха на главата от сутринта, но пък вашите отговори ми дават сили, а някои от тях дори искрено ме разсмяха Laughing
Да, наистина ходя на море, защото имам нужда- имам ставни и разни други болежки, за които слънцето е цяр божи. От години ходим за по 2 седмици в Турция, но последните години мъжът ми или не мърда от под чадъра( даже има изисквания за голям плътен чадър, а не тип,,плетена кошница'', каквито са повечето) Laughingили не излиза от стаята ,,че е много жега'', или му е ,,уморено''( от какво ли??? newsm78) и не му се ходи на разходка.
Пред почивка с приятелки предпочитам сама- като,че ли трудно бих се съобразявала с изискванията на други хора, а и аз може да съм трудна за понасяне за цели 2 седмици време.
А и приятелките ми или ходят със семействата си насам-натам, или не могат да отделят пари за почивка, та няма как да стане това.
Никога не ми е било самотно- стига ми само слънцето и морето за да съм щастлива.
В някой мой предишен живот сигурно съм живяла в морето Laughing-толкова го обичам и толкова ми липсва през времето, когато съм далече от него.
Иначе някам проблем от страна на мъжът ми и децата- щом имам нужда и ми е добре дори и 3 седмици мога да остана на море. Само ме дразнят възклицанията от сорта ,,ама как така  сама?""
А живея в малък град и всичко е ,,на показ'' и всичко се знае.
Но както се казва ,,да го ....''  завистниците и моралистите Simple Smile

# 17
  • Мнения: 5 370
Това за малкият град го заподозрях. По-точно-прозрях.

ДжилЕ, ако е до съмнения от страна на твоите сОграждани-съм готова да се жертвам на минутата.
Дори ще се представя за брат'чедката от София. Whistling

# 18
  • Мнения: 1 065
Това за малкият град го заподозрях. По-точно-прозрях.

ДжилЕ, ако е до съмнения от страна на твоите сОграждани-съм готова да се жертвам на минутата.
Дори ще се представя за брат'чедката от София. Whistling
Хе, хе Laughing,хайде, да пращам координати Laughing
А ,, аз съм твоята леля''.... Heart Eyes
А и хич не ми личи,че по-скоро на години съм подходяща за баба, но само на години ,не и по дух Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
Ами, нали и без това мъжът ти не излиза от вкъщи по време на почивката. Никой няма да разбере, че той си е бил у вас, пък ти на море.
Заключваш го, измъкваш се сабале и се връщаш посред нощ.
НА другите казваш - супер си изкарахме заедно!
Ако той откаже да ти съдейства, го заплашваш, че ще го водиш с теб насила. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 4 569
Ами, нали и без това мъжът ти не излиза от вкъщи по време на почивката. Никой няма да разбере, че той си е бил у вас, пък ти на море.
Заключваш го, измъкваш се сабале и се връщаш посред нощ.
НА другите казваш - супер си изкарахме заедно!
Ако той откаже да ти съдейства, го заплашваш, че ще го водиш с теб насила. Mr. Green


вчера четох този виц и си е точно по темата  Joy

Двама колеги се готвили да заминат в командировка до Алжир. Дошли им документите и те тръгнали на път. Единият обаче го спрели на границата и не го пуснали. Унил, той се върнал вкъщи и казал на жена си:
- Докато колегата се върне от чужбина, аз ще се крия и ще се правя, че съм в Алжир, за да не се изложа, че не са ме пуснали на границата. Ако идват гости, на тавана съм!
Жена му се съгласила и го прикривала пред съседите. След известно време тя му казала:
- Съседката си купи обувки с пари на колегата от Алжир.
Съпругът отвърнал:
- Купи си и ти.
След няколко дена:
- Съседката си купи кожухче с пари на колегата от Алжир.
Съпругът се замислил малко и отвърнал:
- Купи си и ти.
След още няколко дена:
- Съседката си намери любовник.
Съпругът се замислил малко, преглътнал и казал:
- Намери си и ти. Обаче като се върнем с колегата от Алжир, такъв бой ще ядеш...

# 21
  • Мнения: 22 502
Че защо да не отидеш сама на море?
При положение, че съпруга ти е незаинтересован, или за да отидете заедно трябва да ти скъса нервите, да ти мърмори там колко не му харесва и т.н.

# 22
  • Мнения: 1 065
Еее, с последните публикации съвсем оправихте скапаното ми настроение от сутринта Laughing.
Та значи любовник Simple Smile,дааам, никога не е късно Simple Smile, но пък боят после...
А мъжът ми е домошар, но пък работата му е свързана със срещи с много хора и поне 2 и 3 дни от седмицата е в командировка нанякъде. А и имаме жилище в София, където  понякога  остава през седмицата, тъй че живота му е достатъчно разнообразен Аз съм тази, която съм ,,закотвена ''в малкия град заради работата ми. А на годините, на които съм и с професията, която имам ми е трудно да зарежа всичкои да започна отначало на друго място.

# 23
  • Мнения: 4 916
Е, ако си хванеш любовник, няма да биеш тъпан я... а и кой ще разбере какво е ставало в Турция.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 840
А, щом имате жилище вСофия, тъкмо няма нужда да се крие на тавана - идва тук и никой не разбира Mr. Green

# 25
  • Мнения: 73
Ако самостоятелните почивки по никакъв начин не тревожат мъжа ми, направо бих била на върха на щастието. Joy Joy Е сега ти е паднало да си поживееш какво си се запретиснявала? Аз съм ходила веднъж без него, но с дете. Sad И въпреки това пак беше най-готината почивка.

А данък обществено мнение не плащаш, какво те притеснява мнението на хората? Мен никога не ме е вълнувало странични хора какво мислят за мен и постъпките си не обяснявам на никой.

# 26
  • Мнения: 1 065
Така е момичета, прави сте за всичко и съм съгласна с вас. Радвам се, че не прочетох някой да ме упрекне. ,,Тая пък къде е тръгнала,оправдава се, че  е от необходимост,  а всъщност си мечтае за разнообразие и забавление. Ако иска слънце то е на всякъде , не е нужно да се развява по чужбинските курорти'' Сред  обкръжението ни семейството ни минава ,,за бяла врана'', никак не се вписваме в еснафското провинциално мислене.Уж не надавам ухо, на хорските приказки, но дори без да искам понякога някои подмятания стигат до мен.
Друго си мисля -някак си не ми е пълна радостта от почивката, когато няма с кого да я споделя.Макар, че от десетина години ходим почти на едно място, друго си е да изживея отново всичко с близък човек, да се радваме заедно на изгревите( това малко трудно ще стане-,, аууу, защо ме будиш толкова рано'',вечер да се разхождаме, по крайбрежната алея, всички красоти ,които видя да бъдат видяни от още едни очи на любим човек.
Нооо , до тук с романтиката.Това просто няма как да стане в този живот.Ако искам нещо хубаво да изживея, трябва сама да си го организирам и сама да му се радвам. Добре, поне ,че имам възможност и никой не ме спира. Поне засега.
Малко тъжно стана, извинете ме.Желая ви прекрасна пролетна вечер!

# 27
  • Мнения: 59
Ееее,не така тъжно де,нали до миналата година сте били все заедно.Ние с моята половинка веднъж бяхме заедно на море и ни стига за цял живот.Все сама с детето си ходех,а сега вече съвсем сама и изобщо не ми пука. Joy
Изживявам си всеки миг, абсолютно пълноценно. Peace

# 28
  • Поморие
  • Мнения: 51
Джили ако идваш към Поморие свиркай да  пием по биричка   sun

# 29
  • Мнения: 73
Джили, 10 год. на едно и също място, това е прекалено. Shocked Къде е това между другото? Време е да го смениш май...

От къде такава тъга не разбирам аз... И моя е същия домошар- аз в Турция си го оставях в хотела и обикалях всички околни градчета-пазари, шопинг, заведения, нови познанства... Неприятното че като се върнеш късно и ти пили на главата че се притеснявал. Laughing Супер е да няма кой да ти пили. Пълно е с хубави мъже които да ухажват сама дама и с които да се разхождаш на залез слънце.

Общи условия

Активация на акаунт