Самостоятелна ясла № 28 на ул.Хр.Белчев ВЪПРОС за класирането???

  • 7 074
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 227
И аз се чудя къде останаха почитателите на яслата на г-жа Директорката  Grinning

Тука са си, що?

Яслите, май са подчинени само на директорките им!
Точно от това се опасявам #Cussing out
Все пак трябва да има някакъв регламент, който да го пише някъде.

Дано се включи някоя мама да даде съвет/дарения ли да правиме, пари, подаръци....... Joy, макар, че изобщо не ми е смешно!/.Намекнах и на директорката, но тя ....нищо!Писна ми в тая държава за всичко връзки да търсиме.

Голямата ми дъщеря беше там, малката сега я завършва. Никога не съм правила "дарения", никога не съм плащала пари (извън месечните такси), никога не съм носила подаръци...Приеха си ни с молба. И да, септември се изписват децата и не само от тази ясла, а и от всички останали. Защо? Защото такъв е регламента, има законово основание, разпечатано е и е залепено в яслата.

# 16
  • Мнения: 4
Много се радвам, че попадам на тази тема!!

Здравейте!!! И ние кандидатстваме за тази ясла. Миналата година имахме един номер, но в началото на годината ни дадоха нов актуализиран - 20!
Директорката ни каза че до края на 2010 година нямаме шанс !?!?
Това, което аз знам е че по закон штом детето навърши три години няма право на ясла! А директорката казва аз няма да си изхвърля децата на улицата! А нашите деца де факто не са ли и те на улицата !!!! Бясна съм, защото няма регламент - НЯМА и контрол! Ако някой може да ми каже къде да поискам проверка ще го направя!!!

БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

# 17
  • Мнения: 227
Това, което аз знам е че по закон штом детето навърши три години няма право на ясла! БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

Това не е вярно. Ако детето навършва 3г. първото тримесечие на годината, се изписва до 1.06, ако ги навършва след това - до края на годината. Как може да "няма право на ясла"?!

# 18
  • Мнения: 4
По новата наредба децата навършили три годишна възраст се изписват от детска ясла!!! Срокът може да бъде удължен с шест месеца само с медицинска бележка!!!

# 19
  • Мнения: 227
Няма нова наредба, има ПРОЕКТ!!! И като писнаха всички, защото пак беше четено, не дочетено - си остана старото положение. Можеш да влезеш в сайта на Министерството на здравеопазването и да видиш. Или в lex.bg, Закони, Наредби и Кодекси НЕ се четат в дир.бг, например.

И щото всички сте много знаещи, затова сега половината от вас реват, че НОИ им иска майчинствата обратно. 'Щото четете, ама не е много ясно какво.

Много ми е любопитно, с какви очи ще се появите, да си записвате децата точно там, при положение, че изляхте егати помията.

... времето им за чакане да бъдат приети във Великата ясла 28 не е изтекло  newsm78


И тъй като яслата не е нито Велика, нито пък нещо особено, пък и директорката не ви е по вкуса - я вземете се обидете и си запишете другаде децата!

# 20
  • София
  • Мнения: 8 939
Dory, тук не си права. Има си наредба, има я в lex.bg:
http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240
Можеш да обърнеш внимание на член 2. В старата наредба беше упоменато, че родените първото тримесечие се изписват юни месец, а родените второто - септември. В новата тези неща липсват, т.е. в сила е правилото, че децата се изписват при навършване на 3 години. Тази наредба е и сега действаща, въпреки че имаше уверения от МЗ, че ще бъде променена. И понеже майките пропищяха, на някои места приеха да важи старият график, но има много ясли, които си изписаха децата точно при навършване на три години. Така че, следващият път не бъди толкова назидателна.

# 21
  • Мнения: 227
Dory, тук не си права. Има си наредба, има я в lex.bg:
http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240
Можеш да обърнеш внимание на член 2. В старата наредба беше упоменато, че родените първото тримесечие се изписват юни месец, а родените второто - септември. В новата тези неща липсват, т.е. в сила е правилото, че децата се изписват при навършване на 3 години. Тази наредба е и сега действаща, въпреки че имаше уверения от МЗ, че ще бъде променена. И понеже майките пропищяха, на някои места приеха да важи старият график, но има много ясли, които си изписаха децата точно при навършване на три години. Така че, следващият път не бъди толкова назидателна.

Приема се Peace

Но, последната редакция на наредбата е от 31.03.2009. Това, което искаха да променят в началото на тази година не е обнародвано - в сайта на МЗ си го има само, като проект.

Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 14:59 от *Dory*

# 22
  • Мнения: 4
Цитат
Няма нова наредба, има ПРОЕКТ!!! И като писнаха всички, защото пак беше четено, не дочетено - си остана старото положение. Можеш да влезеш в сайта на Министерството на здравеопазването и да видиш. Или в lex.bg, Закони, Наредби и Кодекси НЕ се четат в дир.бг, например.

И щото всички сте много знаещи, затова сега половината от вас реват, че НОИ им иска майчинствата обратно. 'Щото четете, ама не е много ясно какво.

Много ми е любопитно, с какви очи ще се появите, да си записвате децата точно там, при положение, че изляхте егати помията

Незнам защо се чувствам длъжна да ти отговоря  ooooh!
1. Чета много и където трябва!!!
2.Колко съм знаеща е моя, а не твоя работа! Вижда се и ти колко си - та да гледаш в чуждата купичка  #Cussing out
3.Където и да отида да си записвам детето ще съм с изправена глава, защото няма от какво да се срамувам и не виждам кое от думите ми е помия newsm78
Това, което не разбирам, обаче е, защо тона ти е толкова агресивен  #Crazy?!?

# 23
  • Мнения: 835
Днес бях до яслата и на няколко места имаше разлепени обяви : Децата родени през първото полугодие се изписват на 1.07.2010г.

Иначе наредбите не съм ги чела, много ми е объркано това което пише, но г-жа директорката пак не можа да ми отговори защо няма класиране, което ми се струва нормалното положение.

*Dory*, моля те сподели, когато вас ви приеха имаше ли класиране/някъде нещо залепено за информация/ или просто ходите да проверявате и изведнъж ви казват - ами приети сте ShockedКак изобщо пращат информация за приемане.

mi6lenсe,  щом вие сте кандидатствали миналата година и не са ви приели, а тази година са ви дали нов номер.............значи тази жена ме излъга право в очите!!!! #Cussing outказа, че от миналата година чакали още 20деца, т.е. с моя вх.номер нямаме шанс за прием????А аз я попитах дали тези от миналата година нямат нови вх.номера.....тя нещо почна да увърта, че не било така.Много се радвам, че се включи за да станат малко по-ясни нещата.Защото и аз си мислих, че е нормално всяка година бройките да се нулират и да получават нови номера.Не е възможно за имаш номел 10, а реално да си 110????

# 24
  • София
  • Мнения: 816
Извини ме ,но това не го разбрах.Как ще се записват само от първото полугодие???Нали имаме номера  newsm78нещо не разбрах.

# 25
  • Мнения: 227
мармашотка, когато моите деца тръгваха на ясла нямаше такава истерия. Голямата първо беше в друга ясла, от която не бях доволна и след това я прехвърлих в тази - имаше си места и не е било проблем. С малката бях пуснала молба през 2007 г. и съм се обаждала до яслата по телефона, за да разбера кога могат да я приемат, но май и тогава беше по - лесно. Приеха я 2008 г.

# 26
  • Мнения: 835
Извини ме ,но това не го разбрах.Как ще се записват само от първото полугодие???Нали имаме номера  newsm78нещо не разбрах.
       
Не ЗАПИСВАТ, а ИЗПИСВАТ - т.е тези, които са навършили 3год. през първото полугодие трябва да отидат в детсктата градина по-рано, но проблема при тях е, че в детската ги взимат от септември и за това и при тях става голяма "каша".Написах го, защото по-напред имаше спор кой кога ще си "ходи" от яслите.За това - спокойно, поне в това отношение.
Директорката се оплака, че групите и били пълни, по 34 деца в група, което значи, че ние би трябвало да сме вътре? newsm78 Grinningнали така?

*Dory*, преди години беше лесно Grinning, аз помислих, че за сега става въпрос.Синът ми го взеха преди няколко год. в детската на 2,3мес защото иначе трпябваше да закриват група, но това беше преди този "бейби бум" и "нашествието" в София.Не съм си и представяла, че ще има такава "истерия".Лошото е, че не ти остават избор.поставят ни в патова ситуация, хем трябва да се върнем на работа, хем детето някъде трябва да го дадем, частните градини и гледачки взимат толкова, колкото понякога цялата заплата .......изобщо... #Cussing outа


Дано да се включи някоя мама с актуална информация от тази или миналата година.........поне да спра да се притеснявам.Както и да го смятам с този номер би трябвало да ни приемат, но това което ми каза директорката много ме озадачава newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 816
Извини ме мила.Да чета трябва.Ай,че простотияяя.Та тез деца на улицата ли да отидат #CrazyМайките да прекъсват работа до септември и т.н.т.Много ми е интересно дали ще се обадят по тел. по ред на номерата или ще си замълчат.Не че ние не се обаждаме да я толмозим Mr. Green

# 28
  • Мнения: 21
Здравейте,
ние ходим в 28 ясла.НЕ СМЕ С ВРЪЗКИ.Приеха ни средата на септември и до тогава не се знаеше дали ще ни вземат.Яслата е страхотна г-жа Куликова е страхотна,както и всички там.Просто изчакайте и не се заяждайте предварително,защото като ви приемат ще ви е трудно да погленете тия хора в очите.Не збравяйте че ако ви приемат и вие ще станете на 3години преди септември и тогава какво, ще заревете ама защо ни гоните,какво ще правим.Бъдете малко по-толерантни.

# 29
  • Мнения: 57
poli8206, спомняш ли си кога ви каза директорката, че ви приема и след колко време тръгнахте на ясла?

Общи условия

Активация на акаунт