Проблем с дати за секцио

  • 3 230
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 395
Раждала съм при Дяволов миналата година. Плановото ми секцио беше насрочено за денят преди термина. ((( Трия написаното, аз бях разбрала че терминът й е 27ми май и се сащисах)))
А самият Дяволов едва ли ще пристигне като му звъннете по-бързо от вас, така че не виждам защо да не си е вкъщи.. Но аз на нейно място бих предпочела там, седмицата в отделението на Дяволов беше първата спокойна от бременността ми и последната за години напред Crazy Препоръчвам й да си седи там и да спи по 22 часа в денонощието Peace Пък и аз като си направих устата да не седя там поне за уикенда ме отряза веднага Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 май 2010, 22:35 от bebZz Kiryakova

# 16
  • Мнения: 11
Май обърках профилите, исках да пиша от моя:

В крайна сметка решихме да стои там за по-сигурно. bebZz Kiryakova, дано утре не я отрежат и поне за уикенда ми я пуснат, че не сме се разделяли за толкова дълго от години Smile)))))))

Като цяло съм много разочарован от слабата организация, ама кой ме пита и мене Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 2 508
Еееех, ако можеше всички мъже да са толкова загрижени и внимателни! Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 395
Еееех, ако можеше всички мъже да са толкова загрижени и внимателни! Peace
Peace

Самуиле, и ти се подготвяй, че тя след секциото и от кревата трудно ще става! Да не ти мине агрижеността после Mr. Green На два часа ставане..не е за всеки Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 2 227
Еееех, ако можеше всички мъже да са толкова загрижени и внимателни! Peace
Peace

Самуиле, и ти се подготвяй, че тя след секциото и от кревата трудно ще става! Да не ти мине агрижеността после Mr. Green На два часа ставане..не е за всеки Grinning
Е, стига "превземки", моля. Wink
След като ме изписаха от болницата се грижех за малко дете (2 г.), новородено, болната ми майка и къща... Не толкова страшно, повярвай  Grinning.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 595
Еееех, ако можеше всички мъже да са толкова загрижени и внимателни! Peace
Peace

Самуиле, и ти се подготвяй, че тя след секциото и от кревата трудно ще става! Да не ти мине агрижеността после Mr. Green На два часа ставане..не е за всеки Grinning


Ъ?
Аз ставах трудно от кревата... първите часове след излизане от реанимацията...  Mr. Green

С което не се правя на майка - героиня - ни най- малко.
Просто... ами, операцията е лека.

Далеч по- изтощителни са първите седмици, в които бебето има късно- вечерно хранене, нощно хранене и ранно- сутрешно такова...  Rolling Eyes Хем храненето в 6 беше за татито - и пак ходех като самнобул в началото.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 227
....

Далеч по- изтощителни са първите седмици, в които бебето има късно- вечерно хранене....

Факт, поне за мен.

# 22
  • Мнения: 3 497
Мерси много за отговорите! Фран Джонсън, аз мислех да си я вземам при мене вкъщи (живеем на 15 мин от Майчин дом), но май ще е по-добре да стои в болницата, за да се действа по-бързо ако бебчето тръгне да излиза? Това, че ще е под наблюдение не ми е критерий, защото по нейните думи освен задължителните изследвания, не и обръщат много внимание.

Подкрепям, че ако тръгне родовия процес, ще оперират по спешност. Раждането секцио е единствената операция, която е по-добре да се прави по спешност, единствената. Просто защото за самото бебе е по-добре да бъде извадено, когато вече е "готово" да излезе.
Иначе жена ти....Какво толкова да й обръщат внимание, че тя не е болна! Grinning
Късмет и дано всичко мине благополучно Praynig  bouquet
Важното е да я обезболяват и първите поне ден-два , защото раната си е рана и си боли, и то не малко.
....

Далеч по- изтощителни са първите седмици, в които бебето има късно- вечерно хранене....

Факт, поне за мен.
И за мен, макар че съм с вагинални раждания.

# 23
  • Мнения: 31 370
....

Далеч по- изтощителни са първите седмици, в които бебето има късно- вечерно хранене....

Факт, поне за мен.
За мен също, както и първото ставане след самото секцио.

# 24
  • Мнения: 186
Peace

Самуиле, и ти се подготвяй, че тя след секциото и от кревата трудно ще става! Да не ти мине агрижеността после Mr. Green На два часа ставане..не е за всеки Grinning
Това за ставането от кревата ама въобще не е вярно,при положение че при секцио изписват най-рано на 6-я ден.За ставането на всеки два часа съм съгласна ,а може и да няма лягане а най много сядане Mr. Green но си заслужава.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 595
Мерси много за отговорите! Фран Джонсън, аз мислех да си я вземам при мене вкъщи (живеем на 15 мин от Майчин дом), но май ще е по-добре да стои в болницата, за да се действа по-бързо ако бебчето тръгне да излиза? Това, че ще е под наблюдение не ми е критерий, защото по нейните думи освен задължителните изследвания, не и обръщат много внимание.

Подкрепям, че ако тръгне родовия процес, ще оперират по спешност. Раждането секцио е единствената операция, която е по-добре да се прави по спешност, единствената.

Не, не е. Хипотетичната полза от 5-те - примерно - допълнителни дни е пренебрежима с/о добавения излишен риск - и за майката, и за детето.
Няма такава спешна операция, която  да е за предпочитане пред плановата такава. Просто няма.


Peace

Самуиле, и ти се подготвяй, че тя след секциото и от кревата трудно ще става! Да не ти мине агрижеността после Mr. Green На два часа ставане..не е за всеки Grinning
Това за ставането от кревата ама въобще не е вярно,при положение че при секцио изписват най-рано на 6-я ден.

Приеха ме в понеделник, оперираха ме, изписаха ме в петък...

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 19:14 от AnMary

# 26
  • Мнения: 3 497
Всяка спешна операция крие своите рискове, както и всяка планова.

Но за да не започваме нов спор, поинтересувай се малко за пренатална психология, започване на родов процес...А ако не ти се чете, просто си представи спящо и нищо неподозиращо бебе, съвсем неготово според майката природа, да бъде брутално издърпано...както и бебе, тръгнало да се ражда (не става толкова бързо, има достатъчно време за реакция), с подготвен сърдечен ритъм, нормално контрахираща матка и т.н.
Знаеш ли например, че при секцио с контрахираща матка рисковете са много по-малки?
И куп други биологични предимства има секцио при започнал родов процес.

# 27
  • Мнения: 186
Всяка спешна операция крие своите рискове, както и всяка планова.

Но за да не започваме нов спор, поинтересувай се малко за пренатална психология, започване на родов процес...А ако не ти се чете, просто си представи спящо и нищо неподозиращо бебе, съвсем неготово според майката природа, да бъде брутално издърпано...както и бебе, тръгнало да се ражда (не става толкова бързо, има достатъчно време за реакция), с подготвен сърдечен ритъм, нормално контрахираща матка и т.н.
Знаеш ли например, че при секцио с контрахираща матка рисковете са много по-малки?
И куп други биологични предимства има секцио при започнал родов процес.

PeaceАпсолютно точно.А за дните имах впредвит че майката вече се е приспособила към положението/поне с мене беше така/и няма никакви проблеми при ставането/още от същия ден на операцията,и тук говоря за себе си./

# 28
  • София
  • Мнения: 1 395
Много хубаво. И мен ме изписаха, нищо че не можех да ходя изправена. На втория ден момичета, оперирани в същия ден с мен, ходеха с гордо вдигнати глави, аз след като се прибрах вкъщи съм ревала че ми отнемаше 2мин сигурно да стана от кревата, а детето плаче.
Разбирам да очаквах първо дете и да ме парирате, но щом очевидно съм раждала секцио вече знам защо го казвам. Брависимо за леките възстановявания

# 29
  • Мнения: 3 497
При всеки е различно. С първото си вагинално раждане имах 5-6 шева, епизиотомия, ама адски ме болеше и седях вкъщи на надуто поясче за плуване един месец Mr. Green С второто вагинално, след като минаха двата часа контролни, ме закараха в стаята ми, където така и не легнах. Е, седях ден-два леко на едната кълка, но това не се брои.
Духът също е важно нещо Laughing

Общи условия

Активация на акаунт