? към младите шофьори(КИ) - 5

  • 34 701
  • 717
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9 990
Защо да ти е малка-щом си дребна.Разгледай ги.... Thinking

# 676
  • София
  • Мнения: 334
Защо да ти е малка-щом си дребна.Разгледай ги.... Thinking
Като тази ли? Имат ограничение и за кг  Thinking
Ще взема довечера една възглавница за сядане и утре ще я тествам. Може и детска да пробвам, ако друго не се получи, знам ли  Crazy Само да не се заклещя в някоя детска hahaha

# 677
  • Мнения: 9 990
да, голямата ми дъщеря е с такава....ама седалките не момня да имат ограничение в кг. ThinkingТова е една най-обикновена пластмаса, така е излята, че според мен няма връзка с кг. може да се ползва... Thinkingа и няма къде да се заклещиш...егати проблема... Rolling Eyesама е много гадно да не виждаш и да точиш врат

# 678
  • Мнения: 4 785
А по въпроса с несветещите стопове, аз съм ви разказвала една как беше спряла по средата на неосветена улица без никаква индикация, та се оказа, че изобщо липсват стопове (иначе поне щеше да се отрази нещо от моите фарове, ама що ли ми е... ooooh!) - не само че не светеха. И как щяхме да направим катастрофа....  Shocked Ужас и безумие. Често карам зад някой с неработещи стопове - ужасно е, ако е в задръстване, иди-дойди, ама ако спре рязко - какво правим  Tired

# 679
  • Мнения: 9 990
Можем ли да сигнализираме за подобни?Аз например, ако ми изгори нещо без да разбера, ще бъда благодарна, ако някой ми каже.Не слизам на ръчна всеки път преди да тръгна да видя какво отзад свети...Въпреки, че да изгори еднакво от двете страни е малко вероятно, ама знае ли човек.

# 680
  • Мнения: 48 074
Момичета, я кажете от къде е добре да се вземе употребяван автомобил?

# 681
  • Мнения: 4 479
julie.k , ох как разбирам за какво говориш (същата височина съм). Даже се сещам как веднъж карах зад една приятелка и като спряхме тя възкликна: "Гледам в огледалото, има кола, няма човек, знам че си вътре и пак не те виждам зад волана!" LaughingКолко подигравки съм отнесла не е истина, но съм отренила пък и умения да карам почти само на усет и без видимост Hug. При избора на  последната ми кола повдигането на седалката нагоре максимално също изигра решаваща роля. Голям кеф, толкова се повдига, че не се налагат корекция на огледалата след като е карал мъжът ми (той е 186).
Та по въпроса - карах в началото с възглавничка, определно е по-удобно. Обаче после настана едно сменяне на коли, подхвърляне на възлавничката, забравяне и т.н. и постепенно я зарязах. А и ме беше малко срам, дори  и подбрана в цветовете на тапицерията, който и да се приближеше все възкликваше - Я, ти с възгланивничка ли караш?.

# 682
  • София
  • Мнения: 334
Jizz, не знам, наистина би било полезно. Освен да разчитам някой на кръстовище любезно да ме "светне", че имам проблем, или според българската действителност - да ме напсува, че не разботят.
Помня, че преди години случайно хванах по телевизията едно предаване, в което споменаха за сигнали, които шофьорите могат да си подават при подобни ситуации. Но беше наистина отдавна и помня единствено сигнала за забравен включен мигач - неколкократно допиране и отдалечаване на палеца към другите пръсти на ръката, като дланта е обърната надолу. В интернет не намирам нищо за подобни сигнали, поне на български, не ми се рови чак по чуждоезични, няма смисъл.

Фламбе, още като карах шофьорските курсове, първият инструктор ми спомена, че някои по-дребни курсистки си носят възглавнички Simple Smile
Аз ще пиша утре как е било с възглавничка Wink

# 683
  • Мнения: 9 990
Знака за мигач го знам, ама А си го направил на някой-че е забравил примерно да Укаже на къде е и седи и чака и ти седиш и чакаш-а те енаредил на майка.Аз сутринта, хвърлям си боклука и пресичам една уличка.Оглеждам се-идва кола.Колата се движи направо и аз предполагам, че ще си се движи така, защото е почти изравнен с една друга уличка.Това са малки, квартални улички-няма там пешеходни или светофари.Добре, че знам, че обичайно е да НЕ дават мигач и си чаках, защото така и стана.Правя му аз знака за мигач-оня се пеняви отвътре.Явно  не бе забравил за него, а просто го е домързяло-коя съм аз, че да го подсещам. ConfusedТа И това е рисковано-ти си мислиш, че услуга правиш, добро, а то-може и шамар да си изпросиш.

# 684
  • Мнения: 4 479
Категоричното ми мнение - от собственик в България. Никакво доверие нямам на автокъщите и джамбазите, виждала съм потресаващи неща, поприкрити, за да се продаде колата. Да не говорим за км дето все се въртят около 120 000, а реално почти всички коли са около 200 000. Даже сега се сещам, за един съсед, който си купи Рено сценик преди седмица, продали му го за 136 000км., но идиотите му дали и сервизната книжка, а там последна смяна на маслото на 200 000 и кусур км.
По-добре карана, но гледана и поддържана, отколкото  лъсната и приготвена за продажба. Друг вариант е да си поръчаш да доверен човек да ти докара отвън и по думите на мой роднина, които се занимава с това и там се изтарикатили и въртят килимотрежи и ги изслъскват само за продажба.

# 685
  • Мнения: 22 510
О, аз също ще съм благодарна някой да ми каже ако нещо не ми работи по светлините, ама едва ли, освен да ме напсува.
Винаги давам мигач, независимо дали има някой зад мен, пред мен или си се движа сама по платното.
Също ме дразнят шофьори, които не го правят и в последният момент завиват нанякъде.

julie.k, взимай си възглавничка и хич не го мисли, важното е ти да можеш да виждаш добре пътя пред теб.

А по принцип сигнализацията ако има някаква неизправност по осветителната система е да караш с включени аварийни. (това си е от неписаните правила де, и ако си съвестен шофьор)
Така хората пред теб ще знаят, че имаш евентуално някакъв проблем и ще са по-внимателни.

Пролетна Фея, какво точно имаш предвид под "от къде"? Конкретно място, или дали от БГ или нов внос от чужбина?
И в двата случая може да се натъкнеш на безумни изпълнения. Даже аз съм ЗА нов внос, отколкото собственик от БГ.
Но всяко нещо си има предимства и недостатъци.
Каква кола търсиш?

# 686
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
julie.k, а на колата, която шофираш, няма ми опция за повдигане височината на самата седалка? На "моята" инструкторска кола имаше такава, знам от момичето, с което кормувахме заедно.

# 687
  • Мнения: 48 074
о не, нямам кой да ми докара, а и не ми се занимава с това
Трябва ми кола за начинаещ шофьор, демек освен всичко и евтина  Laughing
Та питам за конкретно място, например за Горубляне не ми се и мисли, но някой сайт за обяви, или автокъщи някакви...познати в момента не пордават коли, та няма какво да взема от тях

# 688
  • Мнения: 22 510
Пролетна Фея, с мъжа ми ходихме на Горубляне зимата, някъде началото, средата на декември месец.
Там колите започват от 5хил лв нагоре (сега може и да са свалили) не знам на теб как ти е като цена. Но за около 8хил можеше да се вземат доста добри неща.
Лошото беше, че аз тогава не бях ориентирана какво точно искам и съответно само гледахме. )
Насочила ли си се към някоя конкретна марка, модел? така много по-лесно се търси.
Иначе за обяви  - www.mobile.bg за мен е най-добрият сайт за употребявани автомобили.
И ако си се насочила към марка, просто влез във форума на въпросната в БГ, там винаги има и раздел Продава, със сигурност ще си купиш от човек. )

# 689
  • София
  • Мнения: 1 456
Пролетна фея аз моята я взех от автокъща преди 2 години, диагонално на
Червено знаме.
Пиши на лични ако те интересува, да не се счете това за реклама.
Доволна съм от хората и колата най-вече.
Предлагат и възможност за каране до КАТ, в случай, че е нов внос колата и нямаш още номера.
Какъвто беше при мен случая.

Спрях се там след доста обиколки по Горубляне, частни обяви и други автокъщи.
Всичко е на късмет обаче!Успех!

Общи условия

Активация на акаунт