Дрешките на бебето през лятото

  • 12 770
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 943
 Здравейте моят въпрос може да ви се стори много глупав , но тай като съм неопитна майка , а и всички мой познати мами родиха през зимата и сега бебетата им са големи , се чудя с какви по - точно дрешки да обличам моето бебе през лятото.сега сме на един месец и е по камизола , тънки ританки и тънка блузка.бабата на бебето все ми вика , че то било малко и даже и по - дебело трябва да го обличам , но според мен се е побъркала , защото все си мисля , че и това е доста сулидно облекло.незнам когато вече наистина станат летните жеги с какво точно да я обличам само по боди и ританки , но бодито с къс или дълъг ръкав с чорапки или без.нека всяка мама пише , как е обличала своята душичка , когато е била на малка месец и отгоре през лятото.ще съм ви благодарна.

# 1
  • София
  • Мнения: 388
Малките бебета още нямат добре изградена терморегулация и затова принципа е - лятото с една дрешка по-малко от теб,зимата-с една дрешка повече. Т.е. гледаш себе си как си облечена и обличаш и бебето така или с една дрешка по-малко.Много е важно да не го прегрееш лятото в жегите.

# 2
  • Мнения: 943
За на вън по - различно ли е от вкъщи , всмисал във вкъщи пак ли трябва да е като за илизане.

# 3
  • Мнения: 1 677
Малките бебета още нямат добре изградена терморегулация и затова принципа е - лятото с една дрешка по-малко от теб,зимата-с една дрешка повече. Т.е. гледаш себе си как си облечена и обличаш и бебето така или с една дрешка по-малко.Много е важно да не го прегрееш лятото в жегите.
Съвсем точно. И аз с моите деца съм спазвала този принцип.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
Камизолки не ти трябват. Naughty
Наблягай на бодита с късо ръкавче, или боди-потничета, памучни ританки/долнища, тънки памучни гащеризончета (все пак има по - хладни летни дни и вечери, а и в началото, колкото и да е топло, не е желателно съвсем да разсъбличаш бебчето...)

П.С. Апропо, защо не се включиш в Отчетната тема - "Очакващив твоя месец...? Много полезни съвети, супер- близки и адекватни отговори на въпросите ти ще получаваш, ежедневно. Встрани от приятната компания и познанства, които вървят паралелно с тях.

# 5
  • Мнения: 186
Малките бебета още нямат добре изградена терморегулация и затова принципа е - лятото с една дрешка по-малко от теб,зимата-с една дрешка повече. Т.е. гледаш себе си как си облечена и обличаш и бебето така или с една дрешка по-малко.Много е важно да не го прегрееш лятото в жегите.
Съвсем точно. И аз с моите деца съм спазвала този принцип.

Абсолютно съм съгластна Peaceмоето бебе е лятно и в жегите беше само по боди

# 6
  • Мнения: 255
Синът ми е роден май и от раждането си не е бил с дълъг ръкав бодита!
Когато станаха жегите/юни, юли, август/беше по боди питник и къси панталонки дори и без чорапки!

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Малките бебета още нямат добре изградена терморегулация и затова принципа е - лятото с една дрешка по-малко от теб,зимата-с една дрешка повече. Т.е. гледаш себе си как си облечена и обличаш и бебето така или с една дрешка по-малко.Много е важно да не го прегрееш лятото в жегите.
Съвсем точно. И аз с моите деца съм спазвала този принцип.

Малко ми е трудно да повярвам как сте практикували тези поверия... Лятото рядко виждам, да не кажа, че хич не виждам, голи бебета в количките. Щото ако аз съм по потник, бебето трябва да е голо...

Умишлено не купувам летни дрехи за бебето. Има купени 2-3 роклички и толкова къси панталонки. В големите жеги ще е само по боди.

# 8
  • София
  • Мнения: 23 079
Моето детенце е родено юни месец.
Цяло лято я обличах в боди-потничета и боди-роклички. Чорапки навън не обувах, само вкъщи понякога  Peace
Не изнежвай детето като го навличаш! Моята дъщеричка е много калена по отношение на обличането  Wink Снощи цяла вечер стоя по бански вкъщи  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 39 754
Синът ми се роди края на май, изписаха ни на 9ти юни. Имаше малко хладни дни и тогава беше по памперс и гащеризон, без чорапи.
В големите жеги у дома стои само по памперс.
Кален е, или по-скоро когато е облечен по-леко се чувства по-добре.

# 10
  • софия
  • Мнения: 2 140
Синът ми е роден юни.Цяло лято съм го обличала с бодита с къс ръкав,боди-потник,къси
панталони.Ританки и боди с дълъг ръкав съм слагала само в по-хладните дни.
Цитат
Т.е. гледаш себе си как си облечена и обличаш и бебето така или с една дрешка по-малко.Много е важно да не го прегрееш лятото в жегите.
Абсолютно подкрепям и аз,тази теза. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 524
сина ми е роден в средата на юли, поради което лятото го обличах само с боди (с къс ръкав или тип потник), чорапки почти не съм слагала, то бяха такива жеги тогава  Rolling Eyes
когато са толкова малки бебоците все още нямат усещане за топло и студено, но за сметка на това от навличане в горещините може да се претоплят и да се обринат, което определено не е добре за тях.
ако някоя вечер е било по-хладно, слагала съм ританки, но лятото това си беше рядкост. Peace

# 12
  • Мнения: 2 447


Малко ми е трудно да повярвам как сте практикували тези поверия... Лятото рядко виждам, да не кажа, че хич не виждам, голи бебета в количките. Щото ако аз съм по потник, бебето трябва да е голо...

Умишлено не купувам летни дрехи за бебето. Има купени 2-3 роклички и толкова къси панталонки. В големите жеги ще е само по боди.
Роден е февруари,още в началото на лятото доста често беше само по памперс,или пък само по боди.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 082
Бих го обличала както обличам себе си, но предвид това, че спи неподвижно в количка, бих намятала с тънка пеленка или чаршафче, ако е междинно времето или с нищо, ако е наистина горещо.

# 14
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
... са леки, меки, задължително памучни и светли.
Много на брой, малко по вид.

Общи условия

Активация на акаунт