трябва ли да се питат комшиите за детски пясъчник на двора

  • 1 359
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Живеем в кооперация- 4 ет. по 2 ап. с голям общ двор и зелена площ. В нотар. акт всеки има ид.част от двара.Още преди години мъжът ми сложи маса, пейки, каменна настилка. рози и т.н. В единия ъгъл до оградата слагах пясък,който есента уж случайно комшията изчисти/правихме ремонт на покрива и имаше много боклук/ . сега мисля в едното ъгълче до пейкита да сложа нов пясък- 1м2, но една съседка ме предупреди че други от съседите не искали децата ми да игрят на двора Shocked -имало достатъчно площадки из квартала,да не тичали там Twisted Evil- ИМАТ ЛИ ПРАВО ??? /не морално а по новия закон/.  

# 1
  • Мнения: 251
Е как точно е разделен този двор че децата ти пречат на съседите?Пък и що за двор е, до твоята пейка и масичка да не гледат домати и чушки? Rolling EyesКакво толкова ще им пречат дечицата и пясъчника, Rolling Eyes само дето ще събирате кварталните котки да го използват ...

Последна редакция: сб, 29 май 2010, 23:31 от Beceтo

# 2
  • Мнения: 2 531
За котките си права- ще го покривам, а иначе пейките и пр. са общи- двора не е разделен.Има средна алея , която води до входа, от двете страни зелени площи- едната с въпросните пейки, а другата в момента е в ужасни състояние -треволяк, бурени и пр.понеже никой не го поддържа. От едната страна има още и пътека към задния двор , за коли , където са гаражите... не знам дали стана ясно Embarassed

# 3
  • Мнения: 8 999
По закон трябва да питаш съседите за съгласие - не за друго, а защото сте съсобственици на идеални части, а не на точно определени парцелчета.
Колкото до това, че не им е приятно децата ти да играят в двора - нямат никакво основание! Дворът е точно толкова твой, колкото и техен. Всеки има право да го ползва, без да заграбва и огражда собствено пространство там. Купи на децата си Муун санд и си го прибирай след игра. Тогава никой нищо не може да ти каже.

# 4
  • Мнения: 1 844
Общите части се управляват със съгласието на всички собственици/или мнозинство. Така че за ремонти,подобрения и т.н. се съгласуват мненията.Дворът е общ и по-добре се консултирай с тях.

# 5
  • Мнения: 9 501
Има на Хиполенд и Метро (там са по-евтини Wink) пясъчници от пластмаса тип "мида"-т.е. едната половина е пясъчник, а в другата може да се сложи вода примерно, а после като я излееш да затвориш пясъчника Peace Мин.година купих 2-те половинки на мидата от Метро за по 20-ина лв всяка. Като р-р са идеални за целта Peace
Относно съседите-мнозинството надделява..едва ли повечето ще са "против" Wink

Общи условия

Активация на акаунт