Зачервени и лющещи се бузи

  • 8 955
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Благодаря ви на всички,още утре сме на лекар и веднага спирам киселото мляко. Бях против използването му още от 7мес, но нашата педиатърка #2gunfire настойчиво ме убеждаваше да го приемаме още от 6 месец.Забавих с 1 месец, а сега нямам идея с какво адаптирано мляко от утре да храня бебка. Зная, че е индивидуално,но все пак моля за съвет!

# 16
  • Мнения: 1 214
А до преди киселото мляко на какво сте били?

# 17
  • Мнения: 1 113
Извинявам се на всички, които обидих с Елоком-а, но исках да кажа че наистина има крем (за ваш ужас медицински и то кортикостероид), който може да премахне симптома, като изрично подчертах че би трябвало да се консултира с лекар за самия проблем. Аз никого не задължавам да го ползва, просто на нас само той ни помогна, още повече че сме го използвали само 2 пъти и нашите бузки се оправиха. А след това отсранихме и провокиращия фактор.
goldi71, дано да не съм права за алергията, не съм искала да се правя на много компетентна - споделих собствения си опит, който ме наведе на тази мисъл.
Успех!

# 18
Преди кис. мляко кърмих. Преди 20 дни трябваше да минана антибиотици,у затова спрях кърменето. Докторката каза да заместя кърменето сутрин и вечер с кис. мляко с бисквитка или плод. Този съвет тя ми даде още след 6 мес., защото качихме само 250 гр.Педито каза,че вече може да приемаме кис.мляко, мед,цитруси. Последните две не смятам да давам поне до навършване на 1 год. С киселото мляко също си мислех,че ще си навлечем проблем,както и стана, но все пак я послушах, нали уж за това е учила.Сега се чудя обаче какво адаптирано да давам???

# 19
  • Мнения: 843
 ИмаХме същия проблем...  Веднага изключих  зачервяването от застудяване.. не бяхме излизали на студено.. и се замислих от какво може да е.  Остава храната.  Бяхме започнали преди 2 дни млечни каши /Не с АМ, а готови/ Или от пшеницата или от млякото. Спрях всякакво мляко, различно от АМ.  За два дни избледня..и се омекотиха бузките. С нищо не съм мазала, тъй като тук някъде прочетох за този проблем и опитах първо  млякото. Оказа се верен избор. Смятах да минаваме скоро на кисело мляко.. но ще отложа.
   Днес се престраших отново да дам попара със сирене  и ще наблюдавам.  Ако отново се появи... значи край на кравето мляко. попарата ще я ядем с козе или друго.
Ако не беше минало  зачервяването щах  заведа бебчето на алерголог. Но мисля, че хванахме проблема.

# 20
  • Мнения: 786
Сега се сетих, че последният път (миналата есен) лекарката ни изписа Еудермол 8 за много суха кожа. Кремчето е на Талодерма, евтино е и напълно ни реши проблема. Тогава въпросните грапавини бяха по цялото му тяло и с една опаковка се оправихме. Май пак ще взема такова и го препоръчвам и на други със същия проблем.
PrincesaDundesa[color=][/color], специално дрехите- откак е роден гледам да му купувам само естествени материи, включително завивките и спалното бельо, но знам ли newsm78 Те днешните деца май колкото ги пазим, толкова са по-алергични, отколкото ние сме били например.

# 21
  • Мнения: 1 214
Преди кис. мляко кърмих. Преди 20 дни трябваше да минана антибиотици,у затова спрях кърменето. Докторката каза да заместя кърменето сутрин и вечер с кис. мляко с бисквитка или плод. Този съвет тя ми даде още след 6 мес., защото качихме само 250 гр.Педито каза,че вече може да приемаме кис.мляко, мед,цитруси. Последните две не смятам да давам поне до навършване на 1 год. С киселото мляко също си мислех,че ще си навлечем проблем,както и стана, но все пак я послушах, нали уж за това е учила.Сега се чудя обаче какво адаптирано да давам???

Когато се захранава с кисело мляко,то не трябва да се въвежда изведнъж и всяко хренене с мляко да е с кисело мляко.В началото се дава по малко веднъж на ден и постепенно се увеличава количеството.Но направо да минете на кисело мляко  за всички млечни хранения не е правилно.Мен ако питаш  повече полза ще имаш от форумите ако се консултираш тук за захранването на детето от колкото от вашата педиатърка.А 250 грама е напълно достатъчно за наддаване на едно 5-6 месечно бебе.Да не забравяме ,че  в различните месеци бебетата наддават различно,пък и  имат и генетични предразположения.Едно бебе ще наддава повече,а друго по-малко в зависимост от генетичният материал който му е предаден.
На твое място щях да опитам с лечебната козметика  като безвредно средство за справяне с "проблема" като спра само киселото мляко и давам АМ,но не за алергични деца а обикновено. И ако не помогне,в което дълбоко се съмнявам(защото както казах това помага много повече от колкото прегледите при алерголог и кожен-опитът го доказва) и  ако евентуално  няма подобрение или има влошаване (недай си боже) ,тогава на лекар.Но едни лющещи се и грапави бузки все още не означават-АЛЕРГИЯ КЪМ БЕЛТЪКА ИЛИ НЯКАКВА ДРУГА АЛЕРГИЯ!Понякога това е просто проблем  на израстването!

# 22
От снощи спряхме киселото мляко и както и очаквах  днес бузките са меки и не толкова червени. Взехме NAN H.A. хипералергенно на Nestle, ще видим за реакцията утре.Ако го приема добре, може да пробваме след време и нормално АМ.А киселото мляко го приемахме само сутрин и вечер и то постепенно. Паралелно ядем попара,от 2 седмици сме на детска кухня,сега ще наблюдавам дали ще изчезнат признаците.

# 23
  • Мнения: 280
На моя син бузките също са постоянно грапави и силно червени - мажа ги с кремче за бузки и пак не помага ...

А сме предимно на кърма и само малко дохранвам с изкуствено мляко на Нестле и с плодови пурета към които не показвал реакция ...

А да е от студа - аз не съм го извезждала навън от  много отдавна

Общи условия

Активация на акаунт