Не иска да дъвче :(

  • 12 986
  • 121
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 42
Да си кажа до къде сме Grinning
Днес яде само веднъж спагети. Но интересното е , че ги яде с ръце.  Joy

# 106
  • Мнения: 193

Би ли обяснила по - подробно какво точно имаш предвид? Кой психолог и къде ти е отговорил със СЪЩИТЕ думи? Shocked Кое не е решение? И кое според теб е?
[/quote]

Психолог о форума, не помня кой... Но мноо ясно помня, че на тема пусната от мен имах същия отговор, със същите думи... Беше преди година може би.

# 107
  • Мнения: 25 824
Днес яде само веднъж спагети. Но интересното е , че ги яде с ръце.  Joy

Браво! С ръце, с крака - няма значение, на този етап важното е да яде и нещо друго, освен пюрета.  Laughing

# 108
  • Мнения: 42
Обещах да ви споделям до къде сме...
Върнахме се в началото Embarassed
След вкусните спагети , моя синковец три дни пи само мляко сутрин и вечер. През деня като ме видеше с лъжицата и крещеше и бягаше. Как ли не го забавлявах и какво ли не правих да го успокоя и да го накарам да яде...И вече му се виждат ребрата Sad Реших да отложа малко въвеждането на намачкана храна , за да не намрази храната като цяло...Уплаших се , признавам си... Ще опитам пак след две-три седмици...
Но мисля , че има напредък с дъвченето от два дни насам. Много му хареса препечена филийка с халва и с удоволствие ръба и дъвче. Надежда има Simple Smile
 Hug Hug

# 109
  • Мнения: 25 824
Ама защо го гониш с лъжицата? И мен да ме гонят, и аз ще бягам и ще крещя от ужас.  Laughing
Детето е достатъчно голямо, за да му я връчиш да се оправя само. Пък току-виж и апетит му се появил.
Филийките можеш да му нарежеш на хапки и да го оставиш да си ги взима сам с подходяща виличка. По същия начин можеш да му предлагаш и плодовете, и зеленчуците. Нарязани на малки хапки и с виличка...
Поощрявай го да яде като голямо дете, не се дръж с него като с малко бебе.  Grinning

# 110
  • Мнения: 42
Как` Сийка  гоня го вечер след като цял ден не е ял нищо. Не че имах успех и е ял това , което съм му предложила. Но все пак 3 дни да кара само на 500 мл мляко , без никаква друга храна , за мен е притеснително. Той има нужда от витамини. Поне да имаше малко месце по него и да не се притеснявам , но той е слабичък...

# 111
  • Мнения: 9 814
Точно на възрастта на твоето детенце и моето голямо направи една такава диета.
Близо две седмици изкара на мляко, бисквити и таратор.
Най-накрая и педиатърът вдигна ръце от нея и й даде лекарство за повишаване на апетита.
Та така работите малко потръгнаха, но и до сега яденето става по-скоро с бутане в устата, отколкото с желание.

# 112
  • Мнения: 7 947
И ние от три седмици вече - откак стана топло - караме на таратор и луканка, нищо не хапва друго.

# 113
  • Мнения: 25 824
Не го приемай като заяждане, просто те предупреждавам - докато се притесняваш колко и какво яде детето ти и докато решаваш от какво има нужда, проблемите с храненето няма да се разрешат, даже може и да се задълбочат. Даже и да се научи детето ти да дъвче, вече си на път да си отгледаш класическо злоядо дете.
Няма да умре от това, че е ял само по 500 мл мляко цели 3 дни, нито пък, че не е поемал други витамини, освен тези в млякото. Остави детето само да прояви интерес и любопитство към храната и различните вкусове на хранителните продукти, с насилие нищо няма да постигнеш, освен да го отвратиш трайно, а може би и завинаги към куп полезни храни. Предлагай му храна, но не го насилвай, приемай отказите му спокойно и без драми и паника и нещата сами ще се наредят.
И накрая - не забравяй, че детето ти в момента се формира като различна от тебе личност и има право на своите вкусове и предпочитания. Съобразявай се с тях и му давай правото сам да подбира храната си, в рамките на разумното, разбира се.

# 114
  • Мнения: 7 947
Аз също напълно подкрепям това, че едно дете е напълно нормално да има предпочитания и вкус, дори назад го писах. Но все пак майката е тази, която преценява какво да му даде и дали храната е достатъчна. Моето дете например - ако аз не го подсетя - никога няма само да си поиска, стига да не е тотално прегладнял вече. Ама е на 4 години. Преди въобще никога не беше гладен - като го питам, ама с подканяне и дундуркане - си хапваше. Все пак детският организъм сега расте, трябват му определени поне минимални количества.

# 115
  • Мнения: 42
Как` Сийка съгласна съм с теб. През тези 3 дни не съм му предлагала да яде нещо , което преди не е ял пасирано. На 4-я ден вечерта , след като отново отказа да хапне намачкана храна , му казах "Добре , искаш ли да пасираме заедно храната и после да си хапнеш" и той каза "Да". Пасирахме заедно , седна на столчето и си изяде всичко като добро дете.
.... Все пак детският организъм сега расте, трябват му определени поне минимални количества.
Точно за това , реших да отложа за сега тази стъпка. При нас има малък напредък , че вече си казва АМ АМ и си иска да яде и това ме каря да се разтапям от щастие. Днес изяде едно парче бейк ролс. Той може да дъвче , сигурна съм. Просто трябва да преодолее психическата преграда и да дъвче храна от лъжица.
Днес говорих с Педи по тази тема. Естествено съвет не ми даде. Само каза "Ооо той е много краен случай..." Изписа му сироп за повдигане на апетита с пчелно млечице "Апетони"  май се казва , след обяд ще го купя.
 

# 116
  • Мнения: 2 805
Днес говорих с Педи по тази тема. Естествено съвет не ми даде. Само каза "Ооо той е много краен случай..." Изписа му сироп за повдигане на апетита с пчелно млечице "Апетони"  май се казва , след обяд ще го купя.
Какво значи краен случай?!
Нашата педиатърка също нищо не казва - "Ами, ако искаш давай и бисквитки".
Дадох й на Плазамон едни и се задави, и с банан се задави, Тази, която в момента я замества - "Ооо, не в никакъв случай не й давай, тя още няма зъби пасирай си й " ooooh!

Тя пюретата на Гербер, които са за 8 месец ги яде.
Мислех си с парченце диня, или сварен бейби морков сега да я пробвам  Thinking

# 117
  • Мнения: 18
Синът ми е на 1г. и 1 месец. Яде всякаква намачкана храна, а попарата дори не я мачкам, както я надробя - така я яде. Но не дъвче.... Имаме голям проблем с всякакви сухи храни - не мога да му дам нищо от сорта на солети, бисквити, гризини, сухар, хляб.... Имаме 2 много сериозни задавяния - първия път с гризина, втория със сухар. Първия път едва го спасих.... събра се цялата площадка... Така се задави, че много време не можах да му помогна да си вземе въздух. Тръсках го с надолу главата, бърках му в гърлото, удрях го по гърба..... накрая не знам кое от всичко това помогна и детето взе да диша. Явно сериозно се е задушавал, защото му избиха капилярите под двете очички... Не бях виждала подобно нещо. Спрях да му давам такива неща! След 2 месеца пробвах с парченце сухар, но пак тръгна да го гълта направо.... ситуацията почти се повтори!
Има 3 долни и 3 горни зъба - предни.
Другите бебета от 7-8 месечни ядат почти всичко от гореизброеното, а аз не смея да му дам нищо и не знам как да го накарам да дъвче.
Иначе иска да яде всичко,което види... Моля дайте ми съвет!

# 118
  • Мнения: 2 867
Изчакай колкото време е нужно, ще се научи. Важното е да не рискуваш ново задавяне. Детето няма кътници още!
Моят син понеже  беше злояд имахме доста проблеми с храненето. Дори да го излъжа по някакъв начин да му сложа лъжица с ядене в устата си държеше храната в устата, като се съберяха 5-6 лъжици и му се напълнеше бузата тогава глътваше всичко накуп. Естествено че като ядеше по този начин не можеше и да дъвче и съм давала всичко пасирано и намачкано.
С възрастта се научи да се храни нормално и да дъвче (след 2 г. възраст май беше).

# 119
  • Мнения: 7 947
Като виждате, че детето не иска и се дави - не насилвайте просто и не се тюхкайте. Просто не се отказвайте и давайте отново и отново - и едно залче да гризне от бисквитката или солетката - пак е нещо. Не е казано, че детето веднага трябва да започне да дъвче пържоли.

Общи условия

Активация на акаунт