Черпихте ли персонала в болницата след раждането?

  • 8 150
  • 178
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 781
С бонбони,алкохол,цветя и пари на акушерката дето е показала бебето за малко  на роднините.Малка сума е била,но непомня точно.

# 31
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Да. Бонбоните, цветята, бутилките и всичко както си е по реда. Peace

# 32
  • Мнения: 5 393
Цветя, бонбони и една бутилка уиски за двамата лекари.

# 33
  • Мнения: 151
Аз имах уговорка с акушерка и си идадох пари на нея. Лекарката, която беше на смяна като разбра, че мъжо е месар сама си изпроси солидни количества месо. Иначе на изписването черпихме детските акушерки и педиатрите с по доста неща, но пък на нас ни се наложи да стоим 10 дни в болницата и те си заслужаваха.

# 34
  • София
  • Мнения: 23 124
"Почерпих" 2 000 лв. частната болница, в която раждах.
Всякакви други черпни там са забранени.
В цивилизованите държави подобен балкански манталитет е недопустим  Peace

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
"Почерпих" 2 000 лв. частната болница, в която раждах.
Всякакви други черпни там са забранени.
В цивилизованите държави подобен балкански манталитет е недопустим  Peace

Е, да, но не всеки ражда в частна болница.

Аз купих бонбони и разни дреболии за персонала на неонатологичното отделение, където беше бебето десетина дни. Екипът, водил раждането ми, за мое съжаление не можах да почерпя.

# 36
  • Мнения: 186
Да още същия ден съпругът ми беше почерпил персонала и всеки срещнат.На втория ден подкупи акушерките с бонбони и не знам още какво за да му покажат синчето.При изписването пак.
Въпреки че и аз съм против тези практики.

# 37
  • Мнения: 7 162
"Почерпих" 2 000 лв. частната болница, в която раждах.
И моите две почерпки бяха подобни, предвид, че два пъти раждах в частна болница.! Wink
Първия път родих в държавна и не помня бабите какво бяха "помъкнали" да черпят. ooooh!


Иначе съм против всякакви видове почерпки, предназначени за персонала на болницата-маркови алкохоли, питки, торти и т.н.
Може би само една кутия шоколадови бонбони е напълно достатъчна.

# 38
  • Мнения: 719
Само първият път като раждах, бабите бяха "помъкнали" (ама наистина точен израз  Laughing) разни пити, баници..... ooooh! Ужас просто.

Сега за щерката бях категорична - само цветя за акушерката, която изписва бебето.

# 39
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да свекърва ми беше подготвила всичко Peace

# 40
  • Мнения: 453
След 1вото раждане имаше цветя на изписването и май бонбони (за д-ра отделно пари и бутилка, той индиректно си ги поиска).
А втория път беше толкова комично! Поръчахме кетъринг с плата: месни, сирена и разни други разядки, за да излезнем от рамките, за пиене- кола и фанта. Когато казах на акушерката, че съм донесла почерпка, тя каза: "Дръж при теб, каквото имаш, докато дойда, защото нищо няма да остане за нас!" И така дойде, видя кашончето и каза: "Това ли е?" и го отнесе, като куцо пиле домат! Не мисля, че някой от отделението разбра, че има почерпка дори. Бях меко казано шокирана и притеснена, защото не така го бях замислила. За д-рката имаше отделно подарък (и добре, че и без това нямаше една кола да пийне дори).

# 41
  • Мнения: 2 231
Раждах в частна болница, където се плащаше на касата и за почерпка беше разрешено и носехме само бонбони, сладки и Кола. Един комплект за акушерките (неонатология) и един за лекарите (родилно).

# 42
  • Мнения: 571
Никой и с нищо не съм 4ерпилa.Мъж ми беше взел букет зa aкушеркaтa/зa мен не/която му подaвa детето Joy
Нaшия си док е отделен кaзус.Но остaнaлия персонaл не сме

# 43
  • Мнения: 1 708
След като родих,роднините ми са донесли бонбони.А в деня на изписването

бонбони и разни дреболии за персонала на неонатологичното отделение, където беше бебето десетина дни.

# 44
  • Мнения: 215
"Почерпих" 2 000 лв. частната болница, в която раждах.
Всякакви други черпни там са забранени.
В цивилизованите държави подобен балкански манталитет е недопустим  Peace


Е,явно затова са ме гледали странно като им занесох кутия бонбони  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт