На море с куче?

  • 54 958
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 404
Витаминка, благодаря ти много за изчерпателния списък  bouquet

# 46
  • Мнения: 2 175
НИе се върнахме успешно от Гърция..Wink
Прекарахме Бела ..нелегално през границата Joy hahaha
Никой не я видя.. Shocked
Там беше супер, но ние бяхме в  къща с огромен двор на плажа.
Относно списъка - хижите: Блакански рози, Хубавец, заслон Ботев, Тъжа и Мазалат - са ок с кучетата ( но ние я връзвахме отвън). В Свищов - любимият [url]
ми хотел също се грижат чудесно за Бела.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Публикувам един сайт, в който са събрани хотели и къщи, в които допускат домашни любимци :

http://www.pets359.com/

# 48
  • Мнения: 1 205
Здравейте,
имате ли представа тази година къде по южното черноморие се допускат кучета.
Говоря по-специално за йорки на 4м.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 675
Йорки навсякъде пускат почти. Общо взето, харесвате си хотел и питате, в повечето пускат, особено, ако кучето е малко и добре обучено.

# 50
  • София
  • Мнения: 660
Vitaminka не е точно така. След усилено издирване на хотели в южната част,попаднах на много категорични откази. Обърнах се към една туристическа агенция за помощ и общо взето хотелите,в които ще ни приемат с нашето йорки са следните:хотел - ВИЛИ ЕЛЕНИТЕ, ХОТЕЛСКИ КОМПЛЕКС АРЕНА, ХОТЕЛСКИ КОМПЛЕКС ДИАМАНТ, ХОТЕЛСКИ КОМПЛЕКС ЛАЗУР

Като във вили Елените трябва да заплатим 20 лв на ден за домашния си любимец. Така,че остава вариант апартамент на познати в Слънчев бряг засега. За всички собственици на кучета е много неприятно да прочетат,че за домашни любимци е неразрешено. Надявам се повече хотелиери да преосмислят политиката си,особено спрямо дребните породи.

Моят любим хотел в Добринище приема с малки кучета http://valentino2.dobrinishte-bg.com/

# 51
  • Мнения: 1 205
Ние успено се завърнахме от Созопол. На централния плаж нямахме проблеми с кучето, но то е още малко и не лае. Освен това си беше постоянно с повод и си стоеше само на хавлиите, играеше, спинкаше изобщо никакви проблеми. Хората като цяло много му се радваха, още повече че не беше нарушаван ничий комфорт.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 951
Здравейте нямам куче,но много искам да издиря един човек.Помогна ми в изключително  труден момент.Човекът има три кучета порода питбул и един булдог.От София е.Беше на море в  Царево, с кучетата.Към кого да се обърна?
Благодаря!

# 53
  • Мнения: 0
Ето места на които приемат домашни любимци  Party


- Семеен хотел Етерно, Цигов Чарк

Тук вече не приемат. Гледаха гадно през цялото време и на другия ден ни взеха 10 лв повече заради мопса!

# 54
  • Мнения: 1
Здравейте,
Знаете ли дали на плажовете в Равда и около Равда е позволено да се ходи с кучета?

Скрит текст:
Цитат
Zdravejte, znaete li dali na plajovete v Ravda I okolo Ravda e pozvoleno da se hodi s kucheta?


Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пт, 06 май 2016, 18:31 от Mamma

# 55
  • Мнения: 7 106
nansy23 , лятото на 2014 г. бяхме в Равда за 2 нощувки заради Аквапарковете наоколо.  . Едва намерих апарт комплекс, където да не ни поставят 100 условия за кучето и да не ни таксуват, като за ВИП персона. Та на плажа не сме ходили, защото бяхме в хотелче с басейн, а детето на Аквапарк по цял ден, и за плажа не знам как е положението с куче. НО в цяла Равда имаше табели забранено на кучета в тревни площи, гледаха ме на криво почти от всеки магазин покрай който минавахме, само на заведенията нямахме проблем, сядаме си с кучето. Да вметна, че става въпрос за йорки  Peace. Чувствах се като натрапник и няма да припаря там повече.
А иначе идвахме от Албена, където ни беше основното море - е там е друга бира вече. Абсолютно навсякъде пускат с кучета, има всякакви породи и размери - и на плажа и във водата и по алеите, вземала съм я и на закуска в ресторанта на терасата. Персонала е много положително настроен към домашните любимци, камериерката в нашият хотел ни каза, че освен нас има още 12 кучета, 2 котки, 1 заек и няколко папагала Simple Smile)). Трета година ще сме там с кучето и за море не търся друга дестинация вече.
На Пампорово сме били във Финландия, не са ни вземали такса за кучето. Хотела не е кой знае какво, но лятото е почти празен, отпред има страхотно поддържана поляна, където кучето тичаше на воля.

# 56
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Мога смело да кажа, че не ми е приятно на плажа да има кучета, особено пък в стаята или апартамента преди нас също.Неприятно е, за това и хората гледат на криво.И не съм само аз с това мнение.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 824
А аз смело мога да кажа, че не ми е приятно да ме гледат накриво, само защото водя куче. На който не му е приятно да е в близост до куче, има свободата да търси хотел, в който не приемат кучета и да си стои в него, за да не му е неприятно, когато на улицата се размине с животно.
Аз винаги се съобразявам, когато съм сред хора с кучето и очаквам същото и от отсрещната страна!

Скрит текст:
Албена е единствениият български курорт, в който навсякъде приемат радушно кучета - в хотелите, в ресторантите и на плажа.
Там е беше рай за моето животно. Има много гора, където може да се разхожда на хлад. На плажа съм я разхождала само рано сутрин и вечер, когато не горещо, но не чух една лоша дума, нито от спасителите, нито от посетителите. Напротив - повечето хора се радваха на животното.

# 58
  • Мнения: 4 292
Мога смело да кажа, че не ми е приятно на плажа да има кучета, особено пък в стаята или апартамента преди нас също.Неприятно е, за това и хората гледат на криво.И не съм само аз с това мнение.
Ама много сте специални, бе! В цял свят кучетата са добре дошли - при определени условия, разбира се - само българската кисела лелка има проблем с тях. Но хич няма проблем децата ѝ да пишкат, акат и ръсят пясък където им падне.

 

# 59
  • Мнения: 451
Ама много сте специални, бе! В цял свят кучетата са добре дошли - при определени условия, разбира се - само българската кисела лелка има проблем с тях. Но хич няма проблем децата ѝ да пишкат, акат и ръсят пясък където им падне.
Това не е вярно нито за плажовете, нито за хотелите (нито за магазините и ресторантите, в някои случаи дори за взимането на апартамент под наем, за живеене, имам предвид, не за почивка). Някои държави си имат сайтове със списъци на плажовете, където се допускат кучета (и въобще животни). На някои плажове може да си разхождаш кучето (или яздиш коня, например) само преди/след определени часове.
Допълнителна такса за куче/котка и прочие в хотел има почти навсякъде и я разбирам - почистването на космите от мокет в стая на хотел отнема време (пък и от мебели и дивани също, за лиги и миризми да не говорим... ок, не всяко куче се лигави и мирише, но има и такива). Смятам, че всеки има право да ходи на почивка с домашния си любимец, все пак е част от семейството, но както плащате за вас, така е редно да платите и за него.

Asioula, обикновено на сайтовете пише дали приемат домашни любимци, а на много места оценяват жеста, ако попиташ/предупредиш, особено ако са по-малки хотелчета.

Общи условия

Активация на акаунт