Малките слънца очакат с нетърпение морското вълнение

  • 27 157
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 965
Вики вчера ме паникьоса. Бях решила да задържа даването на антибиотика (по съвета на педиатърката) докато стане ясно дали е бактериално - ако е само вирус, да му спестя АБ , но.. както беше добре, изведнъж взе да го втриса, а температурата беше сравнително ниска - 38.5. Дадах АБ. За отрицателно време вдигна 39.8 и нито панадола, нито нурофена можаха да я свалят под 38.5 и то за съвсем кратко - пак си скачаше над 39.5. Хексалгина и той не помогна за дълго. 4 часа след това пак взе да вдига и взех да влизам в разни филми. Слава богу устискахме до сутринта. Сега пак дадах нурофен. Надявам се вече АБ да си подейства и най-страшното да е минало.
Странното е, че в устата му има засъхнала кръв - около зъбите, в ъгълчетата на устата.. Досега не се е случвало (не се е удрял).
Сега ще поразгледам снимките на Силванка.
А Гери много за дълго изчезна. Дано се забавляват.

Последна редакция: чт, 29 юли 2010, 08:27 от Viki_76

# 691
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Нещо зъби да не са му избивали  newsm78 .

Може малко да се поседи с температура, организмът се бори. Повече течности в този момент.

Има и вирус някакъв.

# 692
  • София
  • Мнения: 3 414
Вики да не те плаша но при нас чак на 72 час повлия АБ до тогава 38,5-39 ooooh!

# 693
  • панагюрище
  • Мнения: 179
Кристи пък има слуз в акото от тази сутринт.Почти нищо не яде  и има секрети яко.Нещо вече ми писва от тези болести.

Бяхме на море в Приморско.Голяма лудница, но поне плажът беше много хубав, нацелихме и времето, та искарахме добре.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 965
Да не дърпам дявола за опашката, но сега Вики е по-добре. Ще видим вечерта как е, че то тогава става страшно. Simple Smile
Антибиотика е доста силен - панцеф (скоро пи зинат, а след това му слагах капки за нос, съдържащи гентамицин и явно съвсем му се срина имунната система).
Дороти, въобще не ми е хрумвало да гледам за зъби. Ще проверя.  Hug (кога ли избиват последните кътници?)
Силванка, секретите дали са от дробчетата на Кристи (от чистенeто) или стомахчето се е раздразнило?

# 695
  • София
  • Мнения: 1 711
Би трябвало да са му порастнали на Вики последните кътници (имам предвид млечните, за другите е още рано). А вие правихте ли изследвания? Дано се опарвя бързо  Hug

Силванка, консултирай се с педиатъра, ако трябва да вземете някакви изследвания да направите за тази слуз...

А Гери наистина доста време не се е включвала... дано са добре и да лудуват на село  Hug

# 696
  • панагюрище
  • Мнения: 179
Вчера я водих при личната и тя ми каза че няма нищо на дробчето.Няма хрипове, няма бронхитна находна няма нищо.Секретите течат назад, но не стигат до дроба , а се задържат някъде в трахеята.Тя всеки път е така, но просто не може да ги изкашля сега и доста се мъчи.Днес се свързах с хомеопатката ни, та ми каза какво да давам и каза че е възможно да ходят и в акото тези храчки.Освен това стомахчето е раздразнено още от повръщането онзи ден, та сега е на диета малко.Преди малко пак се закашля и повърна всичко, което беше изяла  ooooh!Дано вързо се оправи.

Бързо оздравяване и на Вики!

# 697
  • София
  • Мнения: 3 414
Комикс Честит Рожден Ден  bouquet
Като немогат да издухват и отхрачват ги гълата секретите и те отиват в акото,което е по добрия вариант от това да задържат.Даже от висока Т акитата са им ставали зелени на моите.Вики и ние бяхме на същия Панцеф,вирус е разбутал злания стафилокок и стана каша ooooh!

# 698
  • София,
  • Мнения: 4 267
Комикс я ти си била рожденичка и се спотайваш! Да си ни жива и здрава и много щастие с малката Бо Ви пожелавам! Да сте здрави!   bouquet

Силванка близо сме били и по едно и също време, как не сме се засекли Joy. Ние бяхме в Китен, но и в Приморско ходихме няколко пъти през деня, на разходки. Баткото го пуснахме на Аквапарка един ден.
А за слузта в акото е възможно да е от храчките наистина, още повече че като повръща и храната, явно стомахчето и е постоянно пълно от секретите и те си отимват навсякъде, дано се оправите по скоро!  Peace
Вики и на  вас бързо оздравяване  Hug
И аз си мисля за Гери, от достя време не се е обаждала наистина newsm78 дано са добре Hug
Аз пък днес водих децата на басейна, като за последно, че се прибираме в София в неделя, и се пекох този път и аз, а уж съм с тен от морето, но как изгорях пак Mr. Green, въобще не очаквах Joy

# 699
  • Мнения: 1 765
О, в никакъв случай не се спотайвам, просто вече не ме тресе еуфория около рожденния ми ден, който в крайна сметка е един обикновен летен ден.

Скромна почерпка, и благодаря за пожеланията  Hug

# 700
  • Мнения: 4 802
комикс, с такава почерпка всеки обикновен летен ден става празник. Simple Smile Честит рожден ден и от мен!

А аз няма да отварям нова тема, а да ви попитам тук - Мария се обръща от гръб по корем от доста отдавна - вече над 2 месеца. Обаче се обръща само на едната страна - надясно. Наляво не й е проблем като я завъртя малко, но сякаш сама не се сеща, че и натам може. Това нормално ли е според вас?

При нея по принцип има лек проблем с лявото краче и дясната ръка - бяха по-стегнати и с тях не си служи толкова добре. Уж напоследък това почти не си личи - но тази несиметричност малко ме тревожи.

# 701
  • Мнения: 1 875
Комикс, честит рожден ден!  bouquet Здрава, и все така борбена да си! Целувки!


Орелия, днес ми беше много криво.
С Чефо споделяме въпросното състояние Joy - той е нетърпим последните дни, съответно ме е изнервил /и притеснил!/ в максимална степен...
Не знам какво му стана на това дете, днес такъв истеричен пристъп направи, че ревах и аз с него - не подлежеше на успокояване, виеше се като змия в ръцете ми и щях да го изпусна, прегракна от рев..

п.п. Алекс е супер, я как хубаво повтаря детето.

# 702
  • София
  • Мнения: 39 940
Комикс, честит празник и от мен Simple Smile

Орелия, аз днес моите ги изпратих навън. Ама после се издразних (на форума) и се облякох и излязох Simple Smile И мислех да ти звъня в 20:30  Laughing
Направихме малка разходка и пазар.

Аз забравих да се похваля, че повече от 2 седмици взимам от големите менюта на ОЗИ и съм доволна. И двамата с Алекс сме доволни.
Не може да изяжда цялата порция и винаги остава по мъничко. Днес обаче се отчете с празна купичка.

# 703
  • в белята
  • Мнения: 536
Здравейте момичета,
Да се отчета и аз ,наравиха ни реимунизацията за хепатит и малкия неплака ,а мама така ме бе налашила как момченцата плачели много ,ама той милия е трениран от отделението............. Sad Sad Sad.Мина ни и прегледа за очичките ,казаха ,че всичко е наред и сега чак на шест месеца ни искат за контрола ,а уж в началото ни разправяха до шестия месец всеки месец? newsm78 newsm78 newsm78Смених ме и млякото ,ама май не ни понася ,всеки ден повръщаме ,и сме акали само веднъж.И пак никой от лекарите не ми каза дали е нормално акитата да са тъмно зелени и много смръдливки.............някой от вас да е хранил с Аптамил Конфорт?
Мидичка, исках да те питам дали си водила малката на рехабилитатор в Благоевград и кой можеш да ми препоръчаш като добър ,ако знаеш?

# 704
  • Мнения: 4 802
Здравейте момичета,
Да се отчета и аз ,наравиха ни реимунизацията за хепатит и малкия неплака ,а мама така ме бе налашила как момченцата плачели много ,ама той милия е трениран от отделението............. Sad Sad Sad.Мина ни и прегледа за очичките ,казаха ,че всичко е наред и сега чак на шест месеца ни искат за контрола ,а уж в началото ни разправяха до шестия месец всеки месец? newsm78 newsm78 newsm78Смених ме и млякото ,ама май не ни понася ,всеки ден повръщаме ,и сме акали само веднъж.И пак никой от лекарите не ми каза дали е нормално акитата да са тъмно зелени и много смръдливки.............някой от вас да е хранил с Аптамил Конфорт?
Мидичка, исках да те питам дали си водила малката на рехабилитатор в Благоевград и кой можеш да ми препоръчаш като добър ,ако знаеш?

Ние се храним с Аптамил Комфорт смесен с Фризовом почти от началото. От Аптамил Комфорт-а са зелени акитата. (Ако даваш Малтофер - от него също стават зелени и смрадливи.)

Фризовом добавяме срещу повръщане и за редовно акане - много добре ни понесе и вече шест месеца си го ползваме.

Общи условия

Активация на акаунт