Нещо за изправяне на косата

  • 4 465
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 798
Аз само да похваля гелчето за изправяне на Лонда. Казва се Straightener. Пак иска сушене, но веднъж нанесен докато не се измие косата никаква влага не начупва косата - нито мъгла, нито морски климат. А е на съвсем достъпна цена. Ще взема да си купя и една преса и да обединя химия и техника в едно.
Не ми се ще Thinking с преса да си тормозя косата,то това на Лонда ще си купя.Колко стува?

# 16
  • Мнения: 1 107
Една приятелка много ми похвали шампоаните и балсамите Керастас на Л`Ореал - косата ставала абсолютно гладка от тях  newsm78
Не съм пробвала обаче, защото са цифра...

# 17
  • Мнения: 1 798
Ще проверя колко струват,ама ако не е на 100% ефект изправяне,няма да си давам парите.То мойта е ужас-гъста и чуплива..Поне изцяло къдрава да беше,а не да съм като кокоши гъз в торандо като е леко влажно.Егати! #Cussing out

# 18
  • Мнения: 7 186
Момичета, исакм да ви питам тук, какви точно четки използвате за изправянето на косата и дали с тях се постига и обем. newsm78

Аз използвам дебела обла четка. Диаметърът на четката се избира според дължината на косата. Но се използват сравнително големи четки. Ефектът е изправяне и обем. Друг вариант за такъв ефект са лепящите ролки, размерът пак се подбира според дължината на косата. Те не накъдрят, а само придават обем на прическата. Става бързо и лесно с тях. Аз ползвам от най- големите, косата ми е средно дълга.
А за обем продават и разни спрейчета, който се впръскват преди изсушаване. Ползвала съм такъв на Вела.

# 19
  • Мнения: 3 211
А пък аз си купих крема за коса на Сънсилк (от серията за гладка и права коса). От доста време използвам и шампоуана, но нямаше кой знае какъв ефект, по-права от преди, но не идеална. Този крем е без измиване, слага се само на краищата, които стърчат, сутринта го пробвах и като че ли още ми е права косата

# 20
  • София
  • Мнения: 9 483
Аз използвам дебела обла четка. Диаметърът на четката се избира според дължината на косата. Но се използват сравнително големи четки. Ефектът е изправяне и обем. Друг вариант за такъв ефект са лепящите ролки, размерът пак се подбира според дължината на косата. Те не накъдрят, а само придават обем на прическата. Става бързо и лесно с тях. Аз ползвам от най- големите, косата ми е средно дълга.
А за обем продават и разни спрейчета, който се впръскват преди изсушаване. Ползвала съм такъв на Вела.
Обла, т.е. кръгла ли, или е някакъв друг вид? Thinking Щото и аз имам кръгла, но тя е с малък диаметър. Моята е с метално тяло и дупчици, през които преминават снопчетата на четката и струята топул въздух. За такава, ли говориш и ти? Wink
Явно диаметърът на четката трявба да е по-голям. Thinking
А от лепящите ролки съм си взела и аз. Ами наистина вършат работа. Simple Smile Особено, ако сложа и малко пяна или др. такова.
Иначе, за обем аз слагам една лореалска пяна в корените и после суша с главата надолу. Grinning
Но непременно ще си потърся и голяма четка. Peace

# 21
  • Мнения: 7 186
Обла, т.е. кръгла ли, или е някакъв друг вид? Thinking Щото и аз имам кръгла, но тя е с малък диаметър. Моята е с метално тяло и дупчици, през които преминават снопчетата на четката и струята топул въздух. За такава, ли говориш и ти? Wink
Явно диаметърът на четката трявба да е по-голям. Thinking

Да, кръгла четка. Гледай да е с по- голям диаметър и с естествен косъм. Трудничко е човек да се издухва сам, но криво- ляво става работата. Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 9 483
Да, кръгла четка. Гледай да е с по- голям диаметър и с естествен косъм. Трудничко е човек да се издухва сам, но криво- ляво става работата. Simple Smile
С естествен косъм? Хмм, май такава не съм виждала. Thinking
О.К. Мерси ти! Peace

# 23
  • Мнения: 5 140
Друг вариант за такъв ефект са лепящите ролки, размерът пак се подбира според дължината на косата. Те не накъдрят, а само придават обем на прическата. Става бързо и лесно с тях. Аз ползвам от най- големите, косата ми е средно дълга.


Аз да те попитам за лепящите ролки,на влажна коса ли ги слагаш или как? newsm78Питам,защото се чудя дали да си взема от тях или от тези гумените "червейчета"(така им викам аз).Аз съм с тънък косъм и незнам,кое е по удачно.Не съм използвала ролки до сега,а като по малка съм се навивала с хартийки,ама ужас като овца съм ставала.

# 24
  • Мнения: 7 186
Аз да те попитам за лепящите ролки,на влажна коса ли ги слагаш или как? newsm78Питам,защото се чудя дали да си взема от тях или от тези гумените "червейчета"(така им викам аз).Аз съм с тънък косъм и незнам,кое е по удачно.Не съм използвала ролки до сега,а като по малка съм се навивала с хартийки,ама ужас като овца съм ставала.

С лепящите ролки няма да ти се накъдри косата, те придават само обем, докато гумените маркучи са за накъдряне.
Слагат се на леко влажна коса /не мокра/ и се изсушаваш.

# 25
  • Мнения: 5 140
Аз да те попитам за лепящите ролки,на влажна коса ли ги слагаш или как? newsm78Питам,защото се чудя дали да си взема от тях или от тези гумените "червейчета"(така им викам аз).Аз съм с тънък косъм и незнам,кое е по удачно.Не съм използвала ролки до сега,а като по малка съм се навивала с хартийки,ама ужас като овца съм ставала.

С лепящите ролки няма да ти се накъдри косата, те придават само обем, докато гумените маркучи са за накъдряне.
Слагат се на леко влажна коса /не мокра/ и се изсушаваш.

Моята коса е на етажи и не е дълга,почти средна дължина малко под раменете,няма ли да стана "много къдравка" newsm78

# 26
Аз лепящите ролки ги слагам след като си изсуша косата. Тя никога не става 100% суха - когато е леко влажна, затоплена - слагаш ролки и пръсваш лак, защото на мен ми се разпадат буклите и ролките.  Party

# 27
  • Мнения: 1 645
Момичета, исакм да ви питам тук, какви точно четки използвате за изправянето на косата и дали с тях се постига и обем. newsm78

Вече повече от 2 години си изправям косата със една и съща четка - не е кръгла а овална с голям диаметър и бодличките са меки от рода на гумени(не със косми),тя е специално за изправяне на косата,а не за обем,понеже аз го имам в излишък.С кръгла четка не мота да постигна същият резултат като с облата.
До такава степен съм свикнала,че е изправям за 15 минути без да слагам никакви мазила(косата ми е дълга,гъста и чуплива)
След като я изправя слагам в краищата течни кристали.

# 28
  • Мнения: 1 798
Момичета, исакм да ви питам тук, какви точно четки използвате за изправянето на косата и дали с тях се постига и обем. newsm78

Вече повече от 2 години си изправям косата със една и съща четка - не е кръгла а овална с голям диаметър и бодличките са меки от рода на гумени(не със косми),тя е специално за изправяне на косата,а не за обем,понеже аз го имам в излишък.С кръгла четка не мота да постигна същият резултат като с облата.
До такава степен съм свикнала,че е изправям за 15 минути без да слагам никакви мазила(косата ми е дълга,гъста и чуплива)
След като я изправя слагам в краищата течни кристали.

Дода,ша та цаня за фризьор Hug у нас,и мойта е гъста ,дълга и чуплива и прическата ми в момента е никаква,ей така си я вея.Ама  как си я изправяш отзад?ПРехвърляш от една страна ли,иначе не става....

# 29
  • Мнения: 1 645
Момичета, исакм да ви питам тук, какви точно четки използвате за изправянето на косата и дали с тях се постига и обем. newsm78

Вече повече от 2 години си изправям косата със една и съща четка - не е кръгла а овална с голям диаметър и бодличките са меки от рода на гумени(не със косми),тя е специално за изправяне на косата,а не за обем,понеже аз го имам в излишък.С кръгла четка не мота да постигна същият резултат като с облата.
До такава степен съм свикнала,че е изправям за 15 минути без да слагам никакви мазила(косата ми е дълга,гъста и чуплива)
След като я изправя слагам в краищата течни кристали.

Дода,ша та цаня за фризьор Hug у нас,и мойта е гъста ,дълга и чуплива и прическата ми в момента е никаква,ей така си я вея.Ама как си я изправяш отзад?ПРехвърляш от една страна ли,иначе не става....

Общи условия

Активация на акаунт