Да намерим Нико и Бени - Любители на котки - тема 38

  • 31 158
  • 737
  •   1
Отговори
# 285
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Лошото е, че няма как да сменя ветеринара, в нашия квартал са двама, ходила съм и при двамата, а не ми се разкарва Мърчо чак до центъра, понеже е доста далече, а той изпитва ужас от коли (от известно време). Ще ходя да говоря с ветеринара, пък да видим!  newsm78

По повод гостите, моя е голям клюкар, чуе ли някакъв шум от входната врата и се втурва първи да посрещне идващия. След като установи кой е госта се обръща с пренебрежение и си отива. Ако госта идва често, дори го удостоява с вниманието си като ляга или сяда в него. Но ако вземат да му обръщат внимание се изнася. Той е много особен и на нас не ни дава да го мачкаме, галим и гушкаме, позволява само когато той реши. Но нощем задължително спи отгоре ни, мъжът ми се побърква, понеже или е върху краката му и той не може да се обърне или е затиснал одеялото и той не може да се завие.  Twisted Evil За мен това си е удоволствие, да го усещам и да ме топли и си го търпя.

# 286
  • Мнения: 2 237
Привет момичета  Hug

Мъчничко ми е че все още не се знае къде са Нико и Бени, дано скоро се намерят....... Sad

Аз тези дни бях на село при Зари  Heart Eyes Котката се чуства перфектно, надебеляла е. Когато татко е при мен в София я хранят леля и вуйчо и гладна няма да остане. Освен това скита из съседските обори и лови мишки. Да не говорим че изяде всичките лястовици у нас, вече нямаме кьорзво гнездо  ooooh!  Също така замезва и с насекоми от всякакъв вид  Grinning  Е, най-си предпочита сухата храна де.....Обикаля цялата махала.Любимото и занимание е да излезе на пътя и да се търкаля в прахта.Следва ме навсякъде. Идва с мен до магазин, спирка, ако ходя у приятели...Върви по мене и врещи. Цирк ! Като се прибирам от някъде ме надушва и ме чака на пътя, като ме съпровожда до дома  Heart Eyes Имаме един огромен орех на улицата и тя се качва чак на върха му, като победоносно ме гледа от там  Simple Smile Много се гали и все по нас ходи. И с дребната много си играят, спомнят си старите игри от апартамента и им е забавно ( като возенето в кукленска количка) Само дето майка не обича котки и не дава да спи при нас. Тези дни я вкарах контрабандно горе на етажа и две нощи спа при нас с Калина. Падна яко гушкане и размазване. Обаче Калина изпорти работата, майка се ядоса и Зари ще види мекичко легло през крив макарон. Е, не че няма пак да я пусна контрабандно, ама само дребната да не изпорти пак.... Wink С две думи котката е щастлива, и ако я погледне човек сякаш наистина се усмихва. Снимки не можах да и направя, счупи се апарата....
Та така, някогашния дивеч сега е щастлива селска котка  Heart Eyes

# 287
  • Мнения: 1 919





открийте 9 разлики  Whistling

# 288
  • Мнения: 616
Оле лъвчооооооооооо Joy Joy Joy Heart Eyes

# 289
  • Мнения: 307

И то какъв  Peace

# 290
  • Мнения: 4 116
Mnogo mu tichka pricheskata na Tomasito :  ))))

Momicheta, iavno kotacite naistina da mi bili pod nosa, a az ne sym se usetila.
Dnes edin vytzrasten sysed, koito po cial den visi po kafetata ili pred bloka mi kaza, che tezi dni e vidial Niko, ubeden e, che e  bil toi, no togava niamashe razlepeni obiavi tuk i ne  e znael, che e moi. A i da e imalo, nali myja mi vse gi kusa ...
koeto pyk oznachava, che onova momichence, nai- veroiatno tochno niko e vidiala da vzimata horata....

# 291
  • Мнения: 239
Е дано си е намерил добро място Нико. Неспирам да мисля за тях...  Hug Hug Hug

а Томасито... оправи ми настроението Joy. Вчера се загледах в аватара ти и аха да кажа колко пухен е станал томас... и хоп  hahaha превърнал се в лъвче Mr. Green... много му отива.  bouquet

# 292
# 293
  • Мнения: 307


След разходката в двора.


Последна редакция: пн, 07 юни 2010, 20:24 от Елия

# 294
  • Мнения: 307
Теди, с огромно възхищение гледам снимките ти и ми е много мъчно за случилото се.
Дано скоро има добри вести.
Колкото и да се опитвам да ви покажа реална снимка на моята маца, за сега не мога.
Thomasito, професионален фризьор ли направи от котка истински лъв?
Страхотен е. И как само позира!

Последна редакция: пн, 07 юни 2010, 20:05 от Елия

# 295
  • Мнения: 0
Елия, каква е тази топка памук, като облаче е, да го нагушкаш силно.
Теди, нали ти казах - близо , но трябва да се наблегне на разговори със съседи и такива които висят около и пред блока. Вярвам, че и Бени е някъде там, все още и ако се обикаля по мазетата, шансовете са много големи, както и под изоставените коли.

А, Креола, ти май не си плащала таксата снимки...?  Wink(може и аз да съм пропуснала...)

НИе сме със всички ваксини, дори не знам какви са, всичко се бие задължително, води се картон, инфото с ваксините им е  в чиповете също, вет ни се обажда кога са реваксинациите, ако пропуснем дата вет се обажда на приюта и оттам ще ни звъннат сиг. да се карат защото при осиновяването подписваме договор.

Embarassed Да си призная, нищо не разбрах Мис Нели, за какви снимки става въпрос, не съм плащала за снимки, аз ги водя при ветеринаря, той ми издава паспорт и бие ваксина, след това всяка година с паспортчето, да им се отбележи поредната.
Значи твоите котета са от приют, хубаво е, че така ви проверяват, всичко това много ме радва, че има хора, които се отзовават там за да помогнат на бедните сираченца или изоставени котенца + това, че те се отнасят много отговорно.
Няма ли начин да се въведат такива договори и за осиновителите/купувачите на котета от други хора, т.е. - да се задължават с договор да ги гледат, представят, следят за спазване на договора и грижи ?

Оставям ви мацки, взех си дълга почивка, защото нали знаете, тази година трябва да се изчистят отпуските, та 20 дена ще сме сред природата, най-вече на село, да чуем и ние малко птички и пчелички. Дзверът идва с нас, няма как , ако искаме  гледачът на другите две послушни пухчета, да остане жив за да ги храни, докато ни няма. Ще се моля за Бени и Нико  и искам, докато се върна да докладвате, че отдавна са намерени, нагушкани и разглезени  Naughty
Сърцето ми усеща, че скоро ще се намерят. Two Hearts

# 296
  • Мнения: 616
Хехе, неее, таксата снимки за темата, вместо запис- снимки, за другите да се радват на пуховете  Wink

Много хубаво би било да си има такива договори за всички наистина, или просто действаш закон за жестокостта към животните..
Весело ви изкарване на почивката (като се върнеш, снимкии Twisted Evil)

# 297
  • Мнения: 1 911
Креола, таксата снимки е членският ти внос тук-снимки на маците ти, на които да се радваме  Laughing Нели ме изпревари- аз пиша мно`у бързо с екранната клавиатура и през кредор  Crazy Компютърът ми е луд- оправиха проблема с рестарта- сега не приема клавиатурата  ooooh!
 Томасито Joy има уникална опашка Joy Обаче хубавото си е хубаво и така много му отива Heart Eyes Много е царствен  Flutter
Елия, имаш чудна белоснежка Heart Eyes

Теди  Praynig А Бени? Него дали не са го видели? Сигурна съм, че ще намери пътя към дома. Сега периметърът е стеснен и знаеш къде да търсиш. Има ли информация за хората с колата, които са взели Нико? Все някой ще се сети кои са  Praynig Кураж, не губи надежда- скоро ще си ги гушнеш  Hug  До тогава- гуш от мен hug

# 298
  • Мнения: 1 218
Много готини котенца сте показали всички  Hug
Ох, много сладък тоя Томасито (моят Гуго е в същата прическа в момента)  ... идва ти да го мачкаш, целуваш, мачкаш ... и така докато не отнесеш някой друг нокът или зъб от раздразненото лъвче  Hug Hug

И аз чакам добрите новини за Нико и Бени  Praynig
Теди  Hug

# 299
  • Мнения: 219
Томасито е приказка  просто.....а лъвската прическа ми обра точките Hug Heart Eyes
Моите котаци въпреки,че не излизат имат ваксини и не пропускам.Слагам им някаква която е "срещу повече заболявания от обикновенната" както каза вета.Но при него сме я слагали само веднъж заради цената.При него е 65лв,а в склада е 28-разликата е бая.
Имам си познат който им ги слага.
А по въпроса за осиновителите това с договора е чудесна идея.... Hug HugМного е гадно това-даваш животно и после се чудиш всичко наред ли е,гледат ли го,как е...
Аз не говоря от опит,защото съм такава ,че животно не мога да дам на никой.... Sad
За развъдниците по принцип незнам как е,но го има тва тук в БГ във един развъдник,където животни се дават само на сигурни и проверени хора,със споменатите условия по-горе и на съсобственост.Това значи,че могат да си го вземат по всяко време ,ако според тях е нарушено нещо от условията.Което аз подкрепям с две ръце като идея и дано един ден само така да е.
А не безконтролно въдене,после по улиците или в кофти стопани и който оцелее...

Общи условия

Активация на акаунт