Вечерно приспиване...мисията май е невъзможна

  • 5 020
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Петя, успях да я науча да пие АМ след като де факто и кърма вече нямах за през нощите. Първоначално давах единствено АМ на вечерното хранене, след кърменето. Първо винаги си пробвах да дам гърда. После я люлея да позаспи и давам шишето. Голям отпор беше първите дни, но то нито имаше кой знае колко кърма, и така свикна някак. Даже пусках тема, че имах чувство че няма да се и научи да пие АМ....

За отбиването - както споменах, аз през деня не съм и била вкъщи, значи сутрин кърмех преди работа, после наобед се цедях и имаше за следобедното ядене, наобед ядеше зеленчуково пюре (баба й даваше, че тя я гледаше) и вечер на приспиване кърмех. Като не кърмех на обед много ми намаля кърмата, плюс недоспиване, стрес, и лека-полека остана кърменето само в 20.00 часа. Накрая на 9 месеца почти вече нямах и за вечерното, а и тя вече се научи на АМ-то и малко се нормализираха нещата. Не знам, ако не бях почнала работа толкова рано, можеше да мога да я кърмя повече, но не знам... На една позната майка детето е със същото неспане, хем пие АМ от едномесечно, че й беше спряла кърмата много рано. Пък същите драми бяхи като нашите.

За мен всъщност приспиването на ръце спря да бъде проблем, щом аз реших че ще дам на моето дете това приспиване до известен период. Тя не се отказа да заспива на ръце сама, стана след многократни обяснения от моя страна, неколкодневен рев от нейна, но тя беше вече на 1г. и 6-7 месеца, това е съвсем различно - те разбират много неща на тази възраст. Иначе от млякото сама си се отказа преди 4-5 месеца и спи по цяла нощ (е, има си събуждания още, но не е като преди).

# 16
  • Мнения: 27 524
въпрос на усещане и характер - и на майката, и на детето. Прегръщам те!

Така е. Наслаждавай се тогава, търси позитивното, знай, че е до време и после ще ни липсва  Hug Heart Eyes

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
petia0805, може би наистина зъбките са проблем при твоето бебе в момента предвид възрастта. Моето мнение за приспиването е както на детенце му е удобно, после ще търсим тези моменти а няма да ги има. Моите по случайност разбрах че искат да са си сами в стаята и леглата за да заспят спокойно, преди това бяха ревове, беше чудо като се опитвах да ги приспивам. Никога не съм се смятала за роб на децата ми. Дори донякъде се учат и на търпение да изчакат, но тук става дума за ред а не моя прищявка. Щом детенце предпочита да заспива до теб, не му го отказвай. Пишеш че сте пробвали да спите заедно, но не си споменала една до друга или гушнати пробвай и двата варианта. Пробва ли да смениш биберона на шишето, може този материал да не му допада затова и да го отказва. А в храненето с лъжичка без да насилваш не се отказвай да предлагаш. Дори и малки бебетата имат свои вкусове смени марката каша например или вкуса, пробвай с друга лъжичка дори. Моите момичета са си и до днес с претенции, иначе щом им хареса си хапват. Как да отбиеш не мога да дам мнение аз никога не съм кърмила. Желая ти скоро да спите спокойно по цели нощи а до тогава здрави нерви  Hug

# 18
  • Мнения: 148
Знам, че ти е трудно, но трябва да приемеш, че бебчето си е такова. Моята дъщеря спи нормално, с едно-две будения за кърмене, но ако през деня се е превъзбудила от нещо, това й се отразява после. Знам, че просто има такива деца - при тях трябва много нежност, спокойствие през деня, никакви силни шумове, бурни игри или закачки (с цел да се измори и уж да спи повече), в никакъв случай телевизор в стаята. Навън на разходка също да се щади от шум, много хора близо до нея. И мисля, че си права за това, че я е страх - но няма как да го промениш. При поставяне в леглото може да й слагаш пелена, която е била между вас докато сте се гушкали или твоя дреха, която да й мирише на мама. Аз в легълцето съм нагънала меки завивки да се получи по-тясно пространство.
А от друга страна твоето недоспиване и умора се отразяват на кърмата и сигурно за това намалява, поне при мен е така. Ако можеш опитвай да я прилъгваш вечер с АМ: чувала съм, че някои слагат бисквитка вътре, или дори плодово пюре  newsm78 само и само да го яде, една приятелка дава за вечеря попарка от АМ и сухар (като въведеш глутена, разбира се), защото бебето й не ще и да помирише биберон. На моята й давам вечер 60-90мл. преди кърмене, задължително от каучуков биберон.
Иначе предполагам правихте изследванията за 6м. на кръв и урина, ако всичко е в норма не се притеснявай допълнително!

# 19
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Петя, вероятно си го пробвала, но ако не си - при нас имаше ефект следното: Енчо заспиваше в ръцете ми, леко увит в пелена или тънко одеалце. Така като заспи и го сложа в креватчето, оставяше с усешането за топлина и не се будеше толкова често. Може пък да ти помогне и на теб...  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592

По всяка вероятност не му достига храната на детето - щом казваш, че и не наддава както трябва... сигурно се плаши, че може да изгуби единствения си, недостатъчен източник на препитание.


Както и да е.

Моят съвет, прочее, е радикален. Остави я на някого за 2 седмици. На баща си, на баби и дядовци - все едно. С ясните указания да се приспива само в легло. Има голяма вероятност като се прибереш да намериш едно спокойно и... заспиващо дете...

# 21
  • Мнения: 2 231
Съветът на katiABV е добър, обаче аз лично не мога да си го представя как мога да оставя малката на някой друг и то за 2 седмици Rolling Eyes
И наистина може да е гладно детето. Дано отмине бързо този период
Всъщност аз имах почти същия проблем. Моята ревеше денонощно. Преспивах я по 2 часа на ръце и после спеше само 30 мин. Връзваха ми се по най-много 5 часа на ден сън. Щях да пукна от умора. И така до 6 месец. Една вечер това дете просто заспа и така цяла нощ, на следващата също. Просто стана друг човек.
Дано наистина и при Вас по-бързо мине този период. Но при няс определено не беше заради липса на храна. Отдавах го на много силни колики и то доста продължително.
Абе пожелавам ти скоро да се оправят нещата Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 3 679
Приспивах на ръце до...1г. и 2 месеца Cry
Заричах си че няма да го правя,но не успях и такоапродължи- хем лесто за мен ,хем той спокоен....
Отучването стана за седмица,рев под часовник/ по съвет на момичетата не повече от 10мин/,първия ден плака 7 мин,аз на моето легло с гръб кам него също плаках...заспа хлипайки...Втория ден плака 5 мин...и така след  след петия ден беше само мрънкане...
Чесно казано не съжалявам че съм го приспивала на ръце като бебе,просто много време продължи и отучването беше трудно,но докато беше бебе исках просот бебето да е спокойно и да спинка...Никога не е спал при мен,ставах,давах бибата ,приспивах и пак в леглото-страхувах се да не го смачкам....

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Съветът на katiABV е добър, обаче аз лично не мога да си го представя как мога да оставя малката на някой друг и то за 2 седмици Rolling Eyes

Е, моят син е бил оставен веднъж само, за една нощ. Но... не ни е будил - през нощта се будеше за ядене по веднъж на нощ, в продължение на 2 седмици... после му се е случвало - но спорадично, само някоя нощ - да се буди от зъби... все си мисля, че една изтощена майка е по- неблагоприятно събитие за детето от 2 седмичната й липса...

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
отделянето на бебето от майката се практикува за отбиване,отказване от люшкане
обаче трябва да е много стабилна бабата/бащата-защото повечето не издържат на рева и люлят на ръце до несвяст

# 25
  • Мнения: 141
Благодаря на всички момичета за съветите. Снощи заспа в 23.45 при мен до към един часа, но тя така се вре в мен, че аз не мога да мръдна Laughing. Когато се разплака и не можах да я успокоя с гушкане на леглото, станахме - поразнасяхме се и я оставих в легълцето й. В него има едни меки възглавнички, за да й е по-тясно и да не се чувства сама. Слагам й една кукла мека, голяма доста. Върху нея й оставям някой път сутиена си или блузката си, но това не помогна. Дори ги махнах, защото може и от миризмата по-често да се буди. Последните вечери нещо се случва - успявам да й дам малко мляко АМ - с малко каша ванилия с лъжичка. Целите ставаме мокри, но няма значение - това е голям успех за нас. Но както казах вече - яденето не е причината тя да се буди. В три часа се събуди с рев, взех я и я кърмих, защото бях наистина вече на ръба и не можех да я разнасям отново докато се успокои. След това в 5 часа се събуди. Този път вече бях повече на себе си - дадох й Калцареята три хапченца да си смучка и на люлката я приспах. След малко я оставих отново в легълцето й. След половин час се събуди отново. Пак я кърмих. След час и половина се събуди и реших вече да ставаме, за да опитаме малко да обърнем режима. В момента спинка. По повод храненето - дано не е гладно детенцето ми, но и не се пречупва. Но ..... като започне много да не й стига може и да преклони. Засега ще й давам АМ с лъжичката с малко ванилова кашичка вътре. Дано не реши, че пак не иска. Общо взето тази нощ беше по-добре от предните. Засега ще процедираме така - ще я приспивам при мен гушната до първия рев. Лошото е, че когато е при мен - не мога да спя и аз, защото тя е просто залепена за мен. Не мога да се отдръпна.  Laughing Ако дам малко назад веднага ме намира. Laughing Но важното е преходът към съня да е по-лесен. Аз приех, че с нея няма да е лесно и че детенцето ми е такаво - ама същото като мен. Съпругът ми вече, когато съм на ръба все това ми напомня, че няма да прилича на гората я. Аз спя много леко, много малко, много емоционална - всичко изживявам - явно и тя ще е така. Дано все пак като попорасне да започне да спи повече като баща си. Laughing Кате - относно оставането на някого - ами... няма да мога - просто...Страхувам се, защото както вече казах - нощем като се събуди дори баща й не може да я успокои. А камо ли човек, когато тя не познава добре. Освен това съм се питала - дали ако я отделя от себе си и тя спре кърмата и мине на АМ, дали после, когато отново сме заедно няма да иска отново да суче. Все ми се струва, че аз трябва да съм човекът, който ще я научи да пие от другото мляко. А и вариантът да я държим гладна докато се предаде пак не е вариант за мен... Sad Все се надявам на някакъв плавен преход. Вярвам, че ще се получи...
Рися - когато беше новородена твоят метод помагаше до голяма степен, докато просто в един момент и той спря да работи. Благодаря ти все пак! Hug Ще изчакам да попорасне та тогава ще се опитаме с обяснения и дори и вече с малко плач да се научим да спим самички всеки в леглото си. Сега все ми се струва малка, а и като не говори и не зная гладна ли е, боли ли я, страх ли я е.... Баща й все казва, че вечно ще й намирам оправдания... Laughing А може като започне да говори да стане още по-зле Laughing
mina911 - когато сме навън все гледаме да сме надалеч от глъчта, защото наистина много леко спи. В къщи никога, абсолютно никога не сме я държали на тихо, за да свикне така. Просто такъв й е характера. Спи като котенце - по 10 мин. и ококорва очи, веднага се надига и започва да се протяга все едно се буди от вековен сън. Laughing
Лурдес - благодаря ти за отговорите. Когато чета какво ми пишеш - все едно сме едни и същи хора с едни и същи деца. Смятам да процедирам като теб. По-нататък с обяснения и с настояване от моя страна и за съня и за АМ. Heart Eyes
И така момичета - благодаря още веднъж на всички! Продължавам да опитвам с АМ и се надявам, че този период по-скоро ще отмине. Дано спрат тези зъбки да я тормозят, защото все ми се струва, че от тях идват повечето проблеми.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
petia0805 ,щом не наддава добре все си мисля,че е гладна.Но като не иска АМ и друга храна не знам какво може да се направи

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами опитай поне да й даваш АМ с плазмони - тези бисквитки, които се разтварят в млякото и засищат повече - поне по 3 броя в млякото - преди лягане... с шише, не с лъжица, за да го изпие хубаво всичкото... понеже ако наистина е гладна - което е доста вероятно - няма как да не се буди, то който и да е се буди, като не е заситен...

За зъбите - на сина ми много му помагаха гелчетата за зъби. Но не на всички деца помагат. Общо взето, номера е да се намажат венците, докато още е до някъде сънено детето... така че да може да потъне обратно в съня. Но ако веднага се разсънва - няма да има особен ефект.

Можеш да пробваш някоя вечер да й дадеш панадол преди лягане (не може да се прави всяка вечер или често, обаче, само за проба) - ако спи спокойно и не се буди, значи наистина е било от зъби... ако се буди пак - по- скоро глад... както и навик и стрес, че ще изгуби и последния източник на препитание... общо взето, гладът води и до психически, освен физически тормоз...

Разбирам, че не ти се оставя - такива са мънички... но... дали пък не е добре поне да се замислиш по въпроса? Ще се справи татито, не бой се - макар да е много вероятно да стане временно на самнобул... но въпросът е, че после и ти ще си по- отпочинала, по- спокойна... и с повече енергия, с която да се занимаваш с бебка...

ПП
Може да не иска АМ заради твоята миризма... още една причина да се отделиш за малко...

# 28
  • Мнения: 141
Ами последните три месеца наддава два пъти по триста и един път по двеста грама. Не че не наддава, но постоянно разни хора ми казват, че това било малко и аз не зная... Вие как мислите? В първия постинг описах колко е родена. В момента е 66 см., родена 53,  3450 гр., изписана 3230 гр. Вечер понякога й давам каша - любимата й и хапва около 90-100 гр. след това я кърмя, но дори и тогава часовете за будене са еднакви, та затова все ми се струва, че не е толкова от глад, но действително тази опция много ме притеснява. Дано скоро се прекори и започне да пие мляко. ooooh! Искам само да добавя, че на вид тя не е никак слаба, но не е и шишкава. Има по много гънки... навсякъде.. Laughing

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 14:59 от petia0805

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Сега погледнах - синът ми на тази възраст е бил 9100 кг. Ама той си беше доста ... "хищно" бебе, де. Изписан е бил 3200 кг.

ПП
Ако й харесва вкуса на ваниловата каша - можеш нея да ползваш за основа, да добавиш повечко мляко и бисквитки и да й дадеш да пие - може пък да й хареса... или дори само кашата, която харесва, да разредиш и да дадеш в шише - за да свикне...

Общи условия

Активация на акаунт