Случвало ли ви се е...

  • 1 336
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 191
Да и на мен ми се слува. Даже днес преди обяд си покрещях (даже се замислих и за други нещица bash обаче се запрях).
Ами как иначе, в продължение на час и полвина с моя син решавахме една задача ( по точно аз решавах, обеснявах, показвах, измислях какви ли не сравнения ) . Накрая попитах разбра ли, а той с ангелско личице ми се усмихна. Да ама аз съм от стара коза яре, прибрах тетрадката и го накарах сам да я реши отново. И какво си мислите, написа цяла страница с глупости  Rage. Взех отново учебника и пак наново обяснявам, пиша.Пак вземам тетрадката и отново цяла страница щуротии и накрая най- нахално ме обвинява, че ако не успеел да си напише домашните по другите предмети, аз съм щяла да бъда виновна за забележката  smile3515. Е как да не си покрещиш?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да.
А напоследък все по често Cryнавлязохме в дивия период на двете годинки и започна да пищи като заклан по улиците,да се тръшка и да реве от мен,а и иска да го нося на ръце Crazy
от време на време си изяжда и по някое шамарче Embarassedа колкото до угризенията-имам ги и то в изобилие,много ми е гузно след всяко скарване или шамарче Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 15 219
Да, случва се. Embarassed
Ивайло е зодия Близнаци и май наистина в него живеят 2 същества. Има дни (като последните 3 пу-пу-пу), в които е истинска ангелче. Спокоен е, ведър, весел и супер готин. В такива дни изобщо не ми се чува гласа. Обаче има други дни, в които е направо нетърпим. Опитвам се да говоря, моля го, обяснявам, настоявам, отстъпвам, игнорирам, правя се на разсеяна, оставям го сам...... правя всичко, което ми мине наум-но докато не кресна резултат няма. После се изяждам от угризения. След последния пристъп на гняв и угризения се почувствах адски безпомощна и си купих 2 книги-"Тайната на щастливото детство" на Весан Ризова и "Как да приучим децата си към дисциплина" на Фицхю Додсън. Сега остава и да ги прочета......

# 18
  • Мнения: 3 861
Да Embarassedи много се срамувам от това, но на моменти не ми издържат нервите и откачам, а Калоян е трудно дете...това не ме оправдава, но това е истината ooooh!

# 19
  • usa
  • Мнения: 2 113
да, случвало се е. и ще се случва. ако съм си изтървала нервите поради умора и не съм била права, извинявам се.
хора сме, човешко е да се изнервим и да се разкрещим. аз лично мисля, че не е толкова страшно да викаме по децата си - по този начин им показваме, че и ние имаме чувства, че ядът е напълно нормално човешка емоция, разправиите и караниците са неотменима част от живота, която на тях ще им се наложи да възприемат и да се научат да се справят с нея. освен това за мен това е начин да разтоварвам напрежението при положение, че никой няма да ме остави да кисна в ароматизирана вана 20 минути, например.
естествено, не говоря за викане и крещене 18 часа в денонощието като основна част от общуването ми с децата. и викам само по конкретния повод, който е довел до преливане на чашата - избягвам обиди и не се връщам към стари грехове.

# 20
  • Мнения: 6 206
Случвало ми се е, разбира се.
Както и ми се е случвало да правя и други грешки според книгите, примерно да го заплашвам с неща, които и двамата знаем, че няма да направя...
Както и да му казвам лошо момче и лигльо. Знам, че не е правилно, но явно съм някакъв антивъзпитателен тип, отвътре ми идват всички грешни неща.
Но пък много се следя и се контролирам. Crazy

# 21
  • Мнения: 5 468
Гледам да не крещя много, че съм страшна като викна, ама понякога не ми издържат нервичките и  #Cussing out. И мен после ме човърка съвестта, защото като се развикам и то тича към телевизора, крие се зад него, вдига раменца и прави такава печална физиономия, че се виждам като звяр Blush. Винаги съм се чудила, как децата имат една такава физиономия, извиват си устата наобратно, с ъгълчетата надолу и добиват такава страдалческа муцуна, че направо да ти се обърне сърцето. Опитвала съм се така да си извия и аз устата, ама не мога.
Но пък понякога не се издържа. Ето пресен пример от вчера. Ще я храня на обяд. Топля й супа, слагам хляб вътре и понеже стана доста гореща, я оставям на терасата да се охлади по-бързо. Излизам след 10 мин. - гълъбите са я изкълвали #Cussing out. Хванаха ме бесните. Топля нова купичка, пак същата процедура, ама този път стоя до нея на терасата. Влизам вътре, качвам Гери на столчето за хранене, оставям купата на масата и се обръщам да взема една салфетка... чува се трясък и... нашата я виждам, как си качва крака на масата и ритва купата, която пада на земята и целия мокет, плюс табуретките и масата стават в супи, фидета, картофи и какво ли не #Cussing out. Ами кво няма да пощръклееш?

# 22
  • Мнения: 6 206
Дишай дълбоко
Мен не ме оставя да го обличам, нито да му сменям памперсите. Викам, не викам, това е положението.
Яде ли детето накрая или гладно го държа?

Честно и аз не намирам нищо лошо в умереното викане, всички сме хора в края на краищата. Ами че и с мъжа ми където сме възрастни и знаем, си крещим понякога. Важното е да не се превръща в основен начин на общуване.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Случва ми се, разбира се. Обаче като кресна, първо следва описаната от Ню процедура с печалната страдалческа физиономия (която ме кара да се чувствам майка-дегенерат), рев, ако се почувства несправедливо накрещяна, а после идва при мен и с крясъкоподобен глас ми заявява "Няма крещиш! Няма крещиш, мамо! Няма викаш! Аааа!"
Тъй то Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 726
Случвало ми се е Embarassed Embarassed Embarassed
След което се чувствам много виновна. А реакцията на Жожо направо ме убива - гледа ме толкоз изумено и учудено, сякаш си казва "Тая моя мама съвсем полудя"....
Рядко ми се случва да повишавам тон и много се старая да се владея, ама не винаги успявам... Забелязала съм, че крещя най-вече когато Жожко е направил или прави нещо което е опасно за него.

# 25
  • Мнения: 642
Вчера му се развиках за нещо, което бях преупредила да не се прави и 10 мин. по-късно забраната бе нарушена!!! Тогава се развиках някакви заплашителни неща, но си спомням, че завърших с: "Нали ти сервирах цяла лекция преди малко!!!", Емо ме гледа в очите и казва: "АМИ ДА! И АЗ СИ Я ИЗЯДОХ..."
Така, че всичко завърши със смях!
А иначе си спомням, че за първи път му се разкрещях, когато беше ня 9 месеца...той се уплаши толкова много, разрева се и ми се наложи бързо да се осъзная. След това дни наред се чувствах виновна (даже и сега си мисля, че можеше не чак така...), но и досега си има неща, за които се налага да се ядосаш!

# 26
  • Мнения: 171
Няма нищо по-хубаво, но и по-изнервящо от това да гледаш как една мръвка се превръща в човек.  wavey rotfImao

Общи условия

Активация на акаунт