Предстои ми ИН-ВИТРО/ИКСИ, да поговорим - 36

  • 38 943
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 165
Момичета, относно Утрогестана - на мен ми е изписан 2 по 3 капсули вагинално , Естрофем 2 по 1 капсула дневно и фолиева киселина 2 по 1 табл. В деня на трансфера  сутринта в 9.40 си сложих Утрогестана , а в 15.30 ми беше трансфера. На 1.06 в 9.30 ми беше пункцията а на 3.06 в 15.30 ми беше трансфера на 3 ембриончета - едното от тях беше разделено на 7 , а другите на по - малко , но не разбрах на колко. Единственото, което със сигурност разбрах е че и ембриоложката и д-р Персенска бяха единодушни, че трябва да ми върнат и 3 -те! Чувала съм че ембриончета върнати на 5-ти ден са най - хубави, но това май се прави само ако има повече и е по - сигурно. При мен имаше само 3.  А относно това на колко трябва да са разделени в деня на трансфера имате ли информация! Въпреки че знам, че закономерности няма! Лизи, браво на теб!!! Ивкаа, според мен си сложи капсулките сутринта по раничко! Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 191
Zazzy  Благодаря ти миличка дано всичко да е ок, че как мечтая  да стана мама, и мечтата ми е тоолкова близо.

# 32
  • Мнения: 26
Момичета, утрогестана преди трансфера го пих. Иначе вагинално 2*3 таблетки. Хубаво е през устата 2, защото пада кръвното.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Мили момичета, записвам се и аз в новата темичка и приемам от прашеца ни жива, ни умряла, от вчера насам изживях страни шокове! Първо - пункцията мина добре и ми дадоха големи надежди, извадиха 15 яйцеклетки и само две бяха кухи, така че останаха 13 и радостта беше пълна!Пуснаха ме да си ходя поживо-поздраво с предписан утрогестан и инжекции фраксипарин, които не знам за какво са и точно се прибрахме вкъщи и доктора звънна силно разтревожен да ме пита дали сме стигнали Пловдив, да се връщаме, каза,че положението при мъжа ми е трагично и ми препоръча донор, набързо изброи няколко с нашите кръвни групи и след малко се обади да си кажем избора, няма да ви описвам какъв шок изживяхме, разбрахме се по - късно да подпишем документите за съгласие за донорството. Имах чувството, че ще получа удар, но втория път доктора обеща да продължат битката и само в краен случай да прибегнат до донора. Малко по - късно се обадиха и казаха, че с много усилия са успели да инжектират 11 яйцекетки с наш материал, големия проблеблем бил, че наличните сперматозоиди били слепени. И започна голямото чакане започна.... Днес в 13 часа се обадиха и ми съобщиха, че си имаме 6 ембриончета и ме викат за трансфер в неделя в 9 часа. Много ми е притеснено моля ви стискайте палци мъниците да оцелеят и да се развиват добре.....
На всичкото отгоре от изтощение към 22 часа снощи си легнах и не съм чула алармата в 23 часа, от когато доктора каза да започна утрогестана и се събудих 2 сутринта шашната, като го започнах оттогава, нали не е проблем?!

# 34
  • Русе
  • Мнения: 904
Gugito не се притеснявай не  е проблем важното е че си го почнала Hug
Дано всичко се развие добре и да ти върнат най-хубавите ембриончета

# 35
  • София
  • Мнения: 6 232
Gugito,нищо му няма на утрогестана-когато го започнеш,тогава-няколко часа не са фатални,по-важното е,че са успели да направят вашите си ембриончета  Peace /не,че донорскитите не са вариант,но,поне аз съм на принципа да се мине към тях,когато всичко друго е напълно изчерпано/. Стискам ти палци да останат достатъчно за трансфер и да се развиват добре  Hug

# 36
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Gugito, не се притеснявай миличка за утрогестана. Аз час не съм спазвала, а горе долу. Стискам палци нещата при вас да се развият добре. Това първо инвитро ли ви е? Предполагам ,че сте правили спермограма? Там нямаше ли проблеми със спермограмата?

Аз днес почнах стимулация с Фостимон. Ще ми слагат и някакъв хормон на растежа май, защото яйчниците както се изразява док не са най-добрите.Стискайте ми палци да тръгнат накакви яйцеклетки, че миналия път с тия две нищо не направих!

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Даная, да първо икси ни беше и сме правили спермограми и толкото щеш, ние сме с много тежък мъжки фактор, но явно вчера резултатите са били по-лоши от всякога и това не се е очквало. Благодаря ви за куража момичета, добре че сте вие!

# 38
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Gugito , щом изобщо ще има трансфер има надежда! Аз вярвам, че поне едно ще се пребори докрай! Hug
Мацки на някоя от вас слагали ли са такъв хормон? Не се сещам как се казва.

# 39
  • Мнения: 137
Скачам и аз в новата темичка, дано тя ни е късметлийската на всички! Hug

# 40
  • Мнения: 19
Момичета имам една голяма чуденка аз newsm78:Утре ми е 5-ти ден след трансфера и трябва да отида дам хормони и чхг.
Чудя се дали изобщо има смисъл да го правя това или да изчакам 10-ти ден направо newsm78?
Малко ми е притеснено предпочитам да се надявам(пък било то и напразно )още 5 дни....абе да си го кажем направо си ме е страх..
 Гуги успокой се мила аз утрогестана го слагам по 4 пъти на ден през около 4 часа без да ставам през ноща и без да спазвам точно час ..Стискам ти много силно палци да се получат здрави и силни ембриончета,които да си прибереш в неделя. Praynig
Много стиснати палци и за Ивка и Лизи.
  

# 41
  • Мнения: 163
Ето ме и мен в новата темичка. Момичета аз започвам този месец замразения трансфер.

# 42
  • Мнения: 191
Гугито след като 6 са станали така ще са си докрай не го мисли.  Hug Hug Hug и знай, че 6 е много хубава бройка. Пъък и са си ваши доколкото раазбрах. Успех миличка.

# 43
  • Мнения: 68
 Здравейте момичета! Даная, на мене ми слагат такъв хормон. Наричат го grouth hormon или genotropin, моята доза е 2.4 единици.
 А на мене днес ми е 6-ти ден от трансфера и вчера на прегледа имах 5 фоликула отляво и 2 много малки отдясно...Стискайте ми палци, момичета, че нещо не е много добре работата  Rolling Eyes
Пожелавам на всички много късмет!!!

# 44
  • Мнения: 122
здравейте момичета и аз да се запиша в новата темичка и дано да ни е на късмет Simple Smile най сетне дойде моя час другия четвъртък или петък ще ми е трансфера на замразени ембриони и силно вярвам ,че това ще е финала Simple Smile стискаите ми палци

Общи условия

Активация на акаунт