Празник имаме, УРА! ЮНЧЕ става на ЕДНА! Тема №107.

  • 21 804
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Грети, Минди, благодаря ви за темата!
SheIsInLove браво на прекрасния Иван. Сигурна съм, че не само той, но и ти много се вълнуваш.  Wink
gmarinova, при вас в столицата много сложно с ясли, градини и даже детска кухня. При на поне с кухнята няма проблеми. Подаваш документи и детето ти яде манджи. Дано на Петър му харесат и да си починеш и да не мислиш какво да му даваш да яде. Голямо улеснение е кухнята. Пък дано и по скоро се уредиш с купони.
Нашия режим: 5,00-6,00 кърма
                         8,30-9,00 попара, кус-кус, каша със сирене и масло и др
                         12,30-13,00 основното от кухнята+малко от десерта+кърма
                         17,00-17,30 десерта от кухнята
                         20,00           супа
                         21,00-21,30 кърма
Между храненията имаме яде на плод/понякога, защото не винаги яде/, солети, бисквити.
          

Последна редакция: сб, 05 юни 2010, 08:56 от ninand

# 16
  • Мнения: 310
Честита 1 годинка на всички!

Искам да пожелая на моето слънце и другите слънца нещо.
Да ни радват милите ни сладки дечица ,да остареят и да дочакаме внучета,да успеем да имаме сили и радост в сърцето и тогава,за  Hugда ни даряват с обич,както ние тях и те нас.

# 17
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Честит празник на всички рожденици! Да растат здрави и да носят много радост на мама и тате!
Аз да помоля да стискате палци, че Бобо се оплака тази вечер от болки в корема и гърдите и сега са с мъжа ми до Пирогов и ми се е свила душата  Cry

# 18
  • София
  • Мнения: 588
Мони, пиши после какво е станало. Стискам палци да не е сериозно.
Ех, как бързо се изтърколи една година! Да са ни здрави само дечицата  Hug
Аз прочетох пак само два поста  Embarassed Нещо изобщо не стигам до нета напоследък. Все са ми заети ръцете: в едната купичка или бурканче, в другата лъжица. Гоня кати по цял ден и и се моля да хапне нещо, но уви... Нашият режим е кърма, 3 солети, кърма, 5 солети, кърма, 1 бисквитка, кърма..... от какво живее моето дете, не знам. Мислих си, че едва ли ще кърмя повече от 6 месеца, а то какво стана. Дори е на път да ми се случи най-големият ми кошмар - да идва през нощта, да ми вдига фанелката и да се самообслужва Embarassed Абе то не е за разправяне.
Утре ще е кръщенето на Катерина и по този повод си имаме баба у нас и съм много доволна и благодарна  Laughing
До скоро

# 19
  • Мнения: 64
Хей, момичета, привет и от мен! Отдавна не съм се отбивала тук, че ми е кът времето. Поздравления за всички, чиито празници съм изпуснала, да са им живи и здрави дребосъците и много смях да имат в дома!

Благодаря на всички за поздравленията за нашия празник! Рожденикът вчера беше с температура цял ден и с баща му се притеснихме и отложихме празненствата, така че днес всичко беше много тихо и кротко. Само го оставихме да се омаже до ушите с торта.

Иначе аз нали пътувах доста време. В Лондон беше супер, защото времето беше велико, а парковете и градинките перфектни за дребосъка. По-мащабното ни пътуване из северна Испания и югозападна Франция беше доста предизвикателно и макар сега да са ми останали само хубави спомени на моменти си казвах, че сме подценили ситуацията, тръгвайки с дете на такъв дълъг път. Но се разнообразихме страхотно!

Иначе, за целите на отчета, Бобата още не ходи, даже за ръце не ходи, само се изправя и сяда непрекъснато като се държи за мебелите из къщи, но като му подам ръце да го насърча да ходи, ги дава по-напред да го хвана под мишниците и свива крака да го вдигам. Така че вероятно ще сме на опашката на проходилите. Иначе дрънка всякакви звукосъчетания непрекъснато и се очертава голям бърборан.

За кърменето, аз постепенно го отбивам, един, най-много два пъти на денонощие кърмя, и с АМ си дояжда, малко ми беше мъчно, но реших, че сега е моментът за мен постепенно да го отбия, защото иначе много се привързват и доста дълго продължава кърменето.

Ще се върна назад да попрочета това-онова и ако имам какво да кажа по някоя от темите ще се включа пак.

Мони, стискам палци всичко да е наред!

# 20
  • Мнения: 57
Аморе, Нина  Hug

Минди, мерсаж, душа за линковете! Наклепах темата с много мигачи, дано не ви стреснат някога  Mr. Green

Мони, сега пък какво ще излезе, пу да му се невиди!  Hug

Наде, ми кърма яде Кати, какво, от това живее, милата. Как е хемоглобина?! Ще те дебна да дадеш отчет Wink

Зара, жалко че Богдан е боледувал. Дано да си отпразнувате подобаващо в скоро време.

# 21
  • Мнения: 639
Добро утро на всички, и най-много на днешните рожденци!
Тео, Кате, Дидо, бъдете здрави, пъргави, любознателни и дяволити, да получите големи подаръци днес!
Viper, mgamisheva, Миме, бъдете много щастливи и усмихнати - не само днес, а всеки ден! Весел празник!

Честит първи рожден ден и на Калоян и Максимилиан!

Мони, стискам палци за Бобо, дано е добре (пиши после)! Hug
Зара, разгледах с голямо удоволствие снимките ви във ФБ, заредиха ме с много положителна енергия. Много ми става мъчно, като прочета за болно детенце, особено когато има празник.  Sad Нагушкай сладък Богдан, дано бързо се оправя! Hug
Наде, днес е двоен празник за вас! Да ви е слънчев, усмихнат и безпроблемен! Аз да ти споделя за момента как реших въпроса с храненето и въртенето/гоненето из стаята. Не го слагам в столчето му, а сяда в мен, с гръб. С лявата ръка го държа, с дясната го храня и почти през цялото време си кротува. Дано и ти намериш изход!

Хубав ден на всички, ние заминаваме да празнуваме.

# 22
  • Мнения: 143
Честито на всички пораснали сладури!  bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • Мнения: 57
ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН НА СЛАДЪК ТЕО на Маги  Hug и КРАСИВАТА НИ ПРИЯТЕЛКА КАТИ на Надя  Hug!
Честит празник на малкия рокер Деян на Мима, на Калоян и Максимилиан! Весел празник на всички!
SheIsInLove, честити проходили крачета!
Missy3380 днес е рожденичка, да е жива и здрава!
Хубав ден от мен, аз хващам метлата Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 1 173
Ето ме и мен тук в новата тема.. Грети, както винаги е помислила за всичко..  bouquet

Честито на всички рожденици :hug

Грети, браво за купоните. Аз вече се отказах от идеята за кухня. Жорката тръгва на ясла от другия месец, а аз на работа. Това е положението. Утре ще ги водя и двамата при баба им, а аз отивам 10 дни на почивка в Хисар.. Laughing Да събера свежи сили... Като се върна ще пиша пак.
А иначе Жорката вече се храни 4 пъти на ден
  - 8.30-9.00 - попара или кус-кус
  - 12.30- пюре и плод
  - 17.00 - каша
  - 20.30-21.00 - постно ястие - 150мл и 100 мл АМ

Това е от нас... Hug

# 25
  • Мнения: 1 291
Някой да е ходил във Венеция-да сподели. Набарахме едни евтини билети за самолет и решихме да се възползваме. Мен много не ми се ходеше на тази дестинация ама за 3 дни все ще видим нещо. Тоз път без децата.

# 26
  • Мнения: 96
Здравейте!
Благодаря на всички, които ни поздравиха за РД-то тук и във ФБ. Снимки обещавам да кача във ФБ.
Честито и на всички празнващи днес!

# 27
  • Мнения: 3 294
Здравейте от слънчевото моренце  Hug

Честито на всички рожденници   bouquet  bouquet

Мони , стиснати палци за вас , дано не е нищо сериозно  Praynig

gmarinova  много готино е станала темичката Hug сега се сетих някой ме беше питал за билетите на U2 в Истамбул , но нали съм си заспа , ти ли беше ? ooooh!

hris.g приятна почивка

И ние сме планували две почивки през лятото , дано да не ни мине котка пътя , едната ще е края на този месец за 1-2-3 седмици / колкото издържим / във Влас , че там бил много подходящ климата за алергични дечица , затова ще гледам да издържим по-дълго време . Ще сме във затворен комплекс с басейнче и детски кът , в апартамента на брат ми . Ще сме без мъже , само аз със снаха ми и дечурлигата . А в края на юли заминаваме за Смолян , там ни изпращат от работата на мъжо , в някакъв хотел , да лекуваме отново алергията  Rolling Eyes

Благодаря ви момичета за отговорите относно режима на хранене   bouquet

# 28
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Честит първи рожден ден на сладурчетата: Теодор на mgamisheva, Катерина на viper, Деян на mima1977, Калоян на Di_anna, Максимилиан на maryanа

Благодаря на всички за прекрасните пожелания Hug
вчерашния празник мина страхотно, рожденикът не спа цялата предна нощ, сутринта стана рано и като дойдоха гостите той вече спеше Laughing Но като дремна малко, събра сили за купона, получихме страхотни подаръци, има толкова дрехи вече, че е като манекенка.

Благодаря и на всички, които отговориха на запитванките ми, много ми бяхте полезни. Жорето изведнъж стана много стабилен, започва да си стъпва на крачетата, още го криви единия навън де, но сега е чудо, по цял ден снове напред-назад за ръка, иска да сяда на пясъка при кака си, спира ми тока с две думи....

За инатите, инати се и още как, тропа с крака, опитва се и да се търкаля по земята, като не стане на неговата, много сладко Mr. Green

Мони, стискам палци да няма нищо сериозно Praynig


# 29
  • Мнения: 269
Честито на всички рожденици nbirthday

Общи условия

Активация на акаунт