Книга за увредени от ваксини деца в България

  • 1 805
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
След няколко подобни съвета от майки, реших да се вслушам и да открия нова тема за проекта ни да издадем книга с истински истории за увреждания на деца от ваксини в България.

Чрез писма от майки във връзка с книгата получавам доста въпроси, ето защо смятам, че тази тема би помогнала отговорите ми да стигнат до повече заинтересовани.

Идеята за такава книга се роди в момент, в който не успях да овладея изумлението си, че драматичната история на семейство с увредено от ваксина дете се отхвърля от лекари, здравни и общински власти, вместо да бъде потърсен начин да се помогне на храбрите родители и прекрасното им момченце.
За да извоюва (в почти буквалния смисъл на думата) освобождаване на детето от ваксинации, майката стопи тонове нерви и почти се поболя.
Вместо да бъде обект на особено специални грижи в дома, който посещава през деня, детето се посреща враждебно от персонала там.

Осъзнах, че един от най-важните аспекти на проблема е отхвърлянето на всички нива на връзката между ваксинациите и проблема на момченцето.
На тази база се постига удивително лесно огромно изопачаване на здравните статистики, вследствие от което родителите са тотално обезоръжени, когато решат, че искат да спестят на детето си останалите ваксинации, когато имат въпиюща нужда от финансова помощ, когато търсят подходяща среда, в която детето им да компенсира или реши някои проблеми в общуването с околните...

Виждам резон в идеята и надежда, че ако бъде публикувана книга с истинските истории на подобни семейства, ще бъде ограничена възможността на здравните власти и лекарите да отричат очевадната истина.

Ако това се получи, остава да се потрудим, за да осъществим и следващите стъпки:
- либерализиране на режима на ваксиниране с признаване на правото на родителите да решават дали детето им да бъде ваксинирано, или не;
- реално ангажиране на органите за социално подпомагане с проблемите на тези деца и родители;
- учредяване на фонд за компенсиране на ощетените

В момента аз като издател на книгата се нуждая от историите.
Съзнавам безграничната деликатност на темата във всичките й аспекти.
Бих разбрал резервите на някои родители да се включат, независимо какво е тяхното естество.
И подхождам с дълбоко уважение към храбростта на тези, които решат да участват.
Ще се стремя да отговарям своевременно на всички ваши въпроси.

Позволявам си да систематизирам въпросите и да им отговоря в няколко последователни поста с надежда това да не е в нарушение на правилата.

# 1
  • Мнения: 0
Цитат
...в книгата, която възнамерявате да издадете, случаи с каква тежест смятате, че трябва да фигурират?

Книгата трябва да съответства на реалната ситуация в България. Не мога и няма да си позволя да манипулирам ситуацията, подбирайки случаите по тежест.

Цитат
...нашият проблем в сравнение с други сигурно не е толкова сериозен, но за нас си беше истинско изпитание...

Негативните емоции, изживени от детето и от родителите, са присъща част от проблема; той не включва само здравословните проблеми на детето. Мисля, че дори и в нашето законодателство (очаквам помощ от юристите) причиняването на емоционален дискомфорт е основание за търсене на отговорност.

Цитат
Моля, ако има някакъв формат, в който трябва да бъде изложен случаят за постваксинална реакция, да ми дадете насоки.

Няма поставени рамки. Изложете историите си спокойно (доколкото е възможно) и спонтанно. Опишете ВСИЧКО, което е важно ЗА ВАС. Историите вероятно ще преминат някаква редакция (която няма да променя смисъла им). Преди включването им в книгата, вие ще ги получавате за одобрение - последната дума ще бъда Ваша.

# 2
  • Мнения: 0
Цитат
Вие как замисляте да бъдат представени конкретните случаи - с поименно споменаване на б-ца, конкретен доктор, моето име и т. н. ли?

Дали ще бъдат назовавани болница, лекар и пр. е ваше решение - както получа историята, така и ще я публикувам.

Важно! Предвид реалната вероятност да бъда упрекнат, че си измислям случаи, трябва да имам възможност да се аргументирам. Ето защо трябва да разполагам с някакви координати на родителите и да се уверя, че те са реални. Мисля, че име и телефонен номер е достатъчно.

Цитат
Ще бъдат преразказни моите думи от автора на книгата или замисълът е хората от първо лице да разказват за  това, което им се случва с ваксините?

Разказите ще бъдат от първо лице. Вероятно, след тях ще има авторски коментар, но историите ще бъдат автентични и ще бъдат предадени във вида, в който сте ни ги изпратили.

Разбира се, уточнението, че авторите на историите носят отговорност за тяхната достоверност, е неизбежно.

# 3
  • Мнения: 0
Цитат
С желание бих съдействала, но не знам дали нашият случай е подходящ. Слава Богу дъщеря ми се оправи...

Слава Богу! Дано Ви е жива и здрава!
Но сигурно е имало моменти, в които оправянето не е изглеждало сигурно... Емоциите, които сте изживели тогава, е можело да Ви бъдат спестени.

Както писах по-горе, никак не съм склонен да омаловажавам негативните емоции - и от професионална, и от чисто човешка гледна точка.
Все някога трябва да се сетим, че освен на храна, жилище, дрехи и пр. имаме право и да бъдем щастливи.
Ако някой с лека ръка отнема това право другиму, следва да си плати, може би следва да плати скъпо...

# 4
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Не си спомням преди колко време по телевизията даваха филм за момиче, вече жена, увредена тотално след ваксинация през 60-те години. Майката, вече покойница, се е грижела за напълно обездвиженото си момиченце. Сега го гледа 70 годишният му баща. А ако почине и той не си представям какво ще се случи. Момичето е жив труп, не може да повдигне ръка, да помръдне с крак! Гледката е толкова съсипваща, че с думи не може да се изрази. Та след като изгледах филма аз, която вярвах безусловно във ваксинациите, съм техен голям противник. Слава Богу, децата ми вече са големи. Но остават задължителните ваксини за пътуване в някои страни. newsm78 И ваксинациите за българските малчовци, Господ да ги закриля smile3504

Общи условия

Активация на акаунт